Pochváľte sa rodinnými fotkami v luxusnom ráme, ako zarámovať fotografie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Pochváľte sa rodinnými fotkami v luxusnom ráme, ako zarámovať fotografie

Ako zarámovať fotografie luxusny ram na fotky

Rodinné fotky nemusia zapadnúť vo vašom smartfóne alebo počítači. Vďaka luxusným rámom z nich môžete vytvoriť dizajnérske kúsky plné nostalgie a príjemných spomienok. Vďaka orámovaniu získajú zdanlivo obyčajné fotky unikátny nádych. Preto vám prinášame niekoľko rád a tipov, ako zarámovať fotografie.

 

 

Prečo rámovať rodinné fotografie?

Rodinná fotka zo sviatkov, z turistického výstupu či vtipná momentka s rodinou – momenty, ktoré je vhodné zvečniť, zažívame každý deň. Orámovaná fotografia nie je len dekoráciou na stenu alebo pracovný stôl. Rám dáva snímkam a zachyteným momentom dôležitosť, ktorú v digitálnej forme nikdy nezískajú.

Rodinné fotky na stene sú nielen peknou spomienkou, ale vďaka luxusným rámom aj štýlovou dekoráciou. Zároveň sú vďaka rámovaniu fotky chránené pred prachom a znečistením.

Možnosti orámovania – jednoduchý masív alebo členité ornamenty?

Vďaka širokej ponuke typov rámov a ich farebných prevedení si pri rámovaní fotiek príde na svoje každý. Výber rámu na fotku by ste mali začať materiálom. K dispozícii sú rámy napríklad z dreva, plastu, hliníku či iných kovov.

Náš TIP:
Tmavšie rámy vyberajte pre formálnejšie fotografie, svetlejšie pre tie neformálne.

Nechajte si poradiť od profesionálov, ktorí vám vyrobia rám na mieru.

Povrch rámu môže byť rôzne dekorovaný. Rám môže byť hladký, doplnený dekoratívnymi lištami alebo rôznymi umeleckými ornamentami. Pri kombinovaní rámu s fotografiou myslite na to, že tieto dve časti spolu nemajú súperiť. Dojem by mala vyvolať predovšetkým fotografia a rám ju má odčleniť od okolia.

Rám na fotografiu vyberajte aj podľa rozmeru

Pri rámovaní rodinných fotografií máte pri výbere rozmerov rámu dve možnosti: veľkosť presne podľa snímky alebo tzv. oversized rám. Veľkým rám s menšou fotkou pôsobí honosnejšie a dekoratívnejšie. Taktiež je základom techniky s označením „paspartovanie“. Ide o vkladanie fotografie do výrezu v kartóne alebo tvrdom papieri. Okraje pasparty môžu mať rôznu šírku a jej okraje nemusia byť rovnobežné so stranami rámu.

Ako zarámovať fotografie luxusný rám

Ak hľadáte jednoduchší spôsob, ako vložiť menšiu fotografiu do veľkého rámu, môžete je jednoducho upevniť na väčší papier, ktorý poslúži ako pozadie. Vopred sa ale uistite, že je pozadie pre rám dostatočne veľké. Fotografiu môžete na papier upevniť samolepiacimi fotorožkami, obojstrannou lepiacou páskou alebo tyčinkovým lepidlom.

Ak chcete profesionálne zarámovanú fotografiu, zverte ju odborníkom. V Galéria AVE vám poradia s výberom rámu a vaše rodinné poklady zarámujú profesionálne a s láskou.

Dajte si zarámovať rodinné fotky v Galéria AVE.

Pri rámovaní fotografií sa fantázii medze nekladú. Zarámovať môžete buď samostatné fotografie, alebo série snímok. Zarámované rodinné fotky môžete zavesiť na stenu, postaviť na pracovný stôl alebo do knižnice. Zvečnite svoje spomienky aj vy a nenechajte snímky dôležitých chvíľ zapadnúť prachom.

Foto: Canva, Shutterstock
Redakcia

atelier viki a galeria ave logo

>> Zaujímavé bytove doplnky
nájdete TU alebo nižšie <<

 

 

Komentáre