Usporiadanie kuchyne, ktoré bude moderné dlhé roky

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneKuchynský nábytokNábytok

Usporiadanie kuchyne, ktoré bude moderné dlhé roky

Usporiadanie kuchyne bude moderné dlhé roky

V minulosti boli kuchyne považované za izby druhej triedy. Boli maličké a používali sa výlučne na varenie, keďže sa tam kvôli malej ploche nemohli zhromaždiť hostia. Dnes však sú často spojené s obývacou izbou, sú vyrobené podľa najnovších módnych trendov a vyzerajú ako na obrázku lesklého časopisu, preto je usporiadanie kuchyne dôležité.

Usporiadanie s ostrovčekom

Po tom, čo sa otvorená kuchyňa s obývačkou dostala na prvé miesto zoznamu najobľúbenejších, majitelia bytov začali venovať veľkú pozornosť ostrovčeku. Je multifunkčný, môže slúžiť ako prídavný stôl aj ako pracovná plocha. Na jednej strane sú skrinky s miestom na uloženie rôznych kuchynských pomôcok, na druhej strane barové stoličky. Môžete chystať jedlo a rozprávať sa s priateľmi.

 

 

Ak chcete, ostrov môže hladko prejsť do barového pultu. Takýto detail určite ozdobí interiér a urobí ho oveľa originálnejším a zaujímavejším. Mimochodom, ak si myslíte, že ostrovné usporiadanie je výsadou mimoriadne veľkých miestností, tak sa mýlite. Ostrovček sa zmestí aj do rozmerovo neveľkej kuchyne s obývačkou.

Rozloženie kuchyne s ostrovčekom umožňuje presunúť do centra nielen celú pracovnú plochu, ale aj rôzne domáce spotrebiče. Najčastejšie nájdete presunutý sporák. Je to spôsobené tým, že je oveľa jednoduchšie natiahnuť elektrickú sieť do stredu miestnosti ako vodovodné a kanalizačné potrubia. Preto o umývadle na ostrovčeku radšej nesnívajte.

Viditeľný digestor moderné usporiadanie kuchyne

Viditeľný digestor

Tu sú názory rozdielne: niektorí veria, že digestor, ktorý priťahuje pozornosť svojim dizajnom, je odchádzajúcim trendom, zatiaľ čo iní si naopak myslia, že trend len naberá na obrátkach. Na obranu prvého názoru môžeme povedať, že vstavané modely skutočne umožnili dostať digestor z dohľadu a na obranu toho druhého, že dekoratívny účel digestoru vzrástol.

Pre majiteľov kuchýň s ostrovčekom je dobrá správa, že vďaka novým technológiám je možné digestor spolu so sporákom presunúť do stredu miestnosti. Samozrejme, požiadavky na dizajn a vzhľad týchto zariadení sa výrazne zvýšili. V obchodoch nájdete širokú škálu modelov: okrúhle, štvorcové, so svetlami, s dekorom a bez neho.

Tretia úroveň skriniek moderné usporiadanie kuchyne

Tretia úroveň

Pri pohľade na fotografie interiérov na internete ste si určite všimli, že kuchynská linka sa približuje k stropu. Ak predtým bolo medzi skrinkou a stropom 40 – 50 centimetrov voľného priestoru, teraz je všetko maximálne využité a objavuje sa tam ďalšia vrstva skriniek. Je jasné, že pravidelne dostávať nejaké kuchynské pomôcky či produkty z horných skriniek je nepohodlné, a tak sa tam väčšinou ukladajú veci, ktoré gazdinky denne nepotrebujú. Napríklad slávnostný riad, málo používané domáce spotrebiče, náhradné uteráky či príbory.

Upozorňujeme, že horná vrstva nemusí zodpovedať dizajnom a materiálom zvyšku nábytku, môže sa stať nezávislým dekoratívnym prvkom. Konečná farebná schéma je určená na základe koncepcie dizajnu miestnosti. Mimochodom, nemusíte si dať vyrobiť dvojúrovňové nástenné skrinky, ale jednoducho ich dajte predĺžiť čo najviac, aby dosiahli výšku stropu.

Bez nástenných skriniek

Moderný dizajn kuchyne ide z extrému do extrému. Niektorí odborníci odporúčajú predĺžiť skrinky až k stropu, zatiaľ čo iní radia, aby bola čo najľahšia, a to úplným opustením nástenných skriniek. Tento trend súvisí s popularizáciou minimalizmu, moderný človek sa snaží zbaviť všetkého nadbytočného a vpustiť do kuchyne čo najviac svetla a vzduchu. A čo dokáže lepšie zvládnuť túto úlohu, ak nie absencia horných skriniek? Alternatívou k nim sú otvorené police, ako aj vysoké stĺpové skrinky, ktoré možno usporiadať po jednej alebo v celých skupinách.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Ako zariadiť kuchyňu
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

Komentáre