Perforované materiály – záruka nadčasového a funkčného dizajnu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ArchitektúraExteriérStavbaTechnológie

Perforované materiály – záruka nadčasového a funkčného dizajnu

Perforované materiály – záruka nadčasového a funkčného dizajnu, exterier, fasada z perforovaneho materialu, Perfora

Trendy v architektúre sa neustále menia a architekti hľadajú stále častejšie spôsoby ako dosiahnuť, aby boli práve ich stavby čo najviac originálne, štýlové a nadčasové. Ale čo je nadčasová architektúra? O tom sa hovorilo už od nepamäti. “Funkčný dizajn,” hovoria niektorí, “nezameniteľná estetika,” hovoria iní. Perforované materiály sú pre tento účel ideálne vďaka svojej variabilnosti a možnosti využitia v exteriéri či interiéri.

Použitím ťahokovu, dierovaných plechov, kovových roštov alebo drôtených sít je možné dosiahnuť nielen nezvyčajný, ale aj funkčný dizajn.

Potenciál týchto materiálov je pre architektov a dizajnérov obrovský najmä kvôli tomu, že si sami môžu vybrať druh materiálu, hrúbku plechu, veľkosť a tvar otvorov či prípadne záverečnú farbu tak, aby im čo najviac spĺňali ich predstavy o projekte. Rôznymi obmenami týchto vlastností sa dá dosiahnuť nespočetné množstvo alternatív, ktoré zaručia funkčné praktické a estetické riešenia architektonických aj dizajnérskych nápadov.

Jedinecna fasada, Perforované materiály záruka nadčasového a funkčného dizajnu, exterier, fasada z perforovaneho materialu, Perfora

V architektúre sa často  využívajú pre individuálny dizajn zábradlí, brán, oplotenia, fasád, deliacich stien, dizajnových stropov a podhľadov, ale aj ako kryty ventilácie, žalúzie či slnolamy.

Od roku 1996 pôsobí na Slovensku spoločnosť PERFORA spol. s r.o., ktorá  disponuje najširšou ponukou perforovaných materiálov na slovenskom trhu. Dodávateľský sortiment tvoria dierované plechy, ťahokov, podlahové rošty, schodnice, lemovacie profily, ale aj rôzne výrobky vyrábané z uvedených materiálov. Spoločnosť dodáva svoje výrobky na zákazku, no v celom sortimente disponuje širokou ponukou skladových zásob.

Neprehliadnite:
Dokonalý vizuálny efekt, dierovaný plech je čoraz populárnejší u architektov

PERFORA dodáva vždy ten správny výrobok – bez ohľadu na to, či sa jedná o ťahokov, dierované plechy, podlahové rošty alebo doplnkové výrobky. Komplexné služby od jednoduchej otázky až po rýchle doručenie našich produktov  presviedčajú našich zákazníkov. Zažite neuveriteľnú rozmanitosť nášho portfólia, objavte flexibilné aplikačné možnosti našich produktov a nakonfigurujte Vami požadovaný produkt.

NIKOLA HOUSE v Bratislave, Perforované materiály záruka nadčasového a funkčného dizajnu, exterier, fasada z perforovaneho materialu, Perfora
NIKOLA HOUSE v Bratislave

Perforované materiály

umožňujú flexibilitu aj Vašim netypickým predstavám. Inak tomu nebolo ani pri realizácii štvorposchodového polyfunkčného objektu NIKOLA HOUSE v Bratislave. Hlavným výrazový prvkom sa na fasáde budovy stali slnolamy. Architekti spolu s našimi odborníkmi zvolili pre tento objekt tieniace panely z hliníkového ťahokovu s kosoštvorcovým okom.

Bytový dom ZELENÉ ÁTRIUM, Perforované materiály záruka nadčasového a funkčného dizajnu, exterier, fasada z perforovaneho materialu, Perfora
Bytový dom ZELENÉ ÁTRIUM

Bezpečnosť a dizajn si nemusia navzájom protirečiť. Bytový dom ZELENÉ ÁTRIUM v Trnave je postavený na mieste schátralej budovy polygrafických závodov zo 70 rokov. Z pôvodnej stavby sa recyklovalo viac ako 90% materiálu. A tak dôraz na trvanlivosť a nenáročnosť pri údržbe bola pri výbere nových materiálov prvoradou. Práve preto sa architekt rozhodol siahnuť po našich produktoch. Výplň zábradlia na balkónoch a lodžiách tvorí dierovaný plech s kruhovými otvormi.

Oplotenie zábradlí z ťahokovu

Ako získať súkromie s výhľadom pomocou ťahokovu? Množstvo oplotení a zábradlí z ťahokovu sa neustále zväčšuje aj pre ich schopnosť zaručenia súkromia s možným výhľadom majiteľa smerom von. Niektoré typy ťahokovu umožňujú to, aby bol Váš plot alebo zábradlie z vašej strany priehľadnejší ako zo strany ulice.

Budova Centrály firmy Phoenix Zeppelin v Banskej Bystrici
Budova Centrály firmy Phoenix Zeppelin v Banskej Bystrici

Perforované materiály a ťahokov sa stáva súčasťou výnimočných stavieb čoho dôkazom je aj  moderná administratívna a servisná budova Centrály firmy Phoenix Zeppelin v Banskej Bystrici, ktorá je na Slovensku jediná svojho druhu. Punc jedinečnosti dáva budove špecifické opláštenie budovy hliníkovým ťahokovom s kosoštvorcovými otvormi.

Skontaktujte sa s naším tímom ešte dnes a začnite plánovať.
Všetky dostupné vzory a kontakty nájdete na

Perfora Logo

www.perfora.sk

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre