Meníte dvere? Stavte na bezfalcové dvere na mieru!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DvereInteriér

Meníte dvere? Stavte na bezfalcové dvere na mieru!

Meníte dvere, Stavte na bezfalcové dvere na mieru, interier

Verili by ste, že aj dvere majú svoje trendy? Áno, je to tak. To, čo sa nosilo pred desiatimi rokmi už v dnešných návrhoch interiérov nenájdete. Jedným zo zabudnutých prvkov sú aj falcové dvere. Tie nahradili modernejšie bezfalcové, o ktorých bude dnešný článok.

Poďme si úvodom povedať, čo to bezfalcové dvere vôbec sú. Vysvetlenie je jednoduché. Bezfalcové dvere sú také dvere, ktorých zatvorené krídlo splýva so zárubňou. Inými slovami, dverové krídlo a zárubňa sa nachádzajú v jednej rovine.

Meníte dvere, Stavte na bezfalcové dvere na mieru, interier

Tento vzhľad pôsobí veľmi moderne a tým, že dvere nevyčnievajú, ich môžete krásne integrovať na stenu, alebo dokonca aj priamo do dreveného obkladu, čím sa stanú na stene takmer neviditeľné.

Bezfalcové dvere sa dajú vyrobiť na mieru, preto ich môžete použiť v akejkoľvek miestnosti bytu, či domu, od vstupných dverí, až po dvere do kúpeľne. Tento typ dverí je už na prvý pohľad dizajnovým prvkom interiéru, ktorý neodmysliteľne patrí k modernému interiérovému dizajnu.

Neprehliadnite:
Trend roku 2021: Bezfalcové a reverzné dvere na mieru

Výhody bezfalcových dverí

Ak premýšľate nad výberom nových dverí, možno vám pomôže nasledujúce zhrnutie výhod bezfalcových dverí. Takže v prvom rade takéto prevedenie dverí pôsobí veľmi elegantne. Nič vám na stene zbytočne neprečnieva, dvere tvoria jednu líniu so zárubňou, od ktorej nevyčnievajú ani o jeden milimeter. Vďaka skrytým pántom, ktoré sú osadené priamo v konštrukcií, sa dvere navyše dokonale zatvárajú a pánty vizuálne nerušia celkový design dverí.

Meníte dvere, Stavte na bezfalcové dvere na mieru, interier

Strohý dizajn bezfalcových dverí viete použiť v mnohých štýloch, od škandinávskeho hygge až po japonský japandi. Bezfalcové interiérové dvere sa však tešia pozornosti aj zo strany slovenských architektov a architektonických štúdií. Architekti ich s obľubou využívajú v interiéroch, ktorým chcú dodať trochu štýlu a luxusného šarmu.

Meníte dvere, Stavte na bezfalcové dvere na mieru, interier

Na čo si dať pozor

Pri objednávaní bezfalcových dverí by ste si mali dávať pozor hneď na niekoľko vecí. V prvom rade nikdy nekombinujte klasickú zárubňu pre falcové dvere s bezfalcovými dverami. Vďaka skrytým pántom, o ktorých sme písali vyššie, vám tieto dva komponenty nebudú sedieť.

Opatrní by ste mali byť aj pri výbere dodávateľa, nakoľko je absolútne esenciálne, aby dvere so zárubňou sedeli naozaj na milimeter. Najlepšou voľbou je výber overeného výrobcu dverí, ktorý vám okrem dverí na mieru, ktoré budú sedieť presne do vášho stavebného otvoru, do ktorého chcete dvere umiestniť, odpovie aj na vaše otázky a pomôže s výberom pántov, dizajnu zárubne, materiálu a podobne.

Dvere si navyše môžete nakonfigurovať podľa vašich predstáv. Ak ste náročným zákazníkom a prajete si dvere k hladným dobuchnutím, pýtajte si bezfalcové dvere s magnetickým zámkom. Ten zabezpečí tichý chod dverí.

Meníte dvere, Stavte na bezfalcové dvere na mieru, interier

Takisto pozor na počet pántov. Pri dverách vyšších než 200 centimetrov odporúčame použiť na zavesenie dverí namiesto dvoch pántov rovno tri.

Pri zadávaní objednávky sa navyše poraďte s výrobcom aj o výplni dverí. Klasické interiérové dvere v bezfalcovom vyhotovení zvyknú používať ako výplň papierovú voštinu, ktorá patrí skôr k lacnejším materiálom. Preto ak si chcete kúpiť dvere, ktoré vám vydržia ďalších niekoľko rokov v bezchybnom stave, zvoľte si príplatkovú výplň z odľahčenej drevotriesky.

Tak a to by bolo pre dnešný článok všetko. Veríme, že sme vám výber vašich nových bezfalcových dverí aspoň trošku uľahčili. A vy sa môžete tešiť na ďalšie články z našej dielne, opäť o všetkom z oblasti stavebníctva a interiérové dizajnu.

Atelier Suchánek, dvere, podlahy, zarubne, mozntaz, kuchyne, nabytok

Dohodnite si konzultáciu na www.ateliersuchanek.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre