Relax aj podpora imunity. Sauna u vás doma nemusí byť iba sen.

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSauny a wellness

Relax aj podpora imunity. Sauna u vás doma nemusí byť iba sen.

Relax aj podpora imunity Sauna u vas doma nemusi byt iba sen

Pravidelné saunovanie nie je iba prijemným relaxom. Už hodina príjemne teplého vzduchu týždenne vám dokáže zlepšiť celkový stav organizmu. Takýto užitočný relax aj podpora imunity priaznivo ovplyvňuje nielen fyzické, ale aj psychické zdravie. Oplatí sa však investovať a postaviť si saunu aj doma? Pripravili sme pre vás článok, v ktorom prinášame odpovede na najčastejšie otázky.

 

Prečo si obstarať saunu?

Dôvodov, prečo je výhodné mať vlastnú saunu, je naozaj mnoho. Okrem toho, že je saunovanie príjemné,  prospieva aj zdraviu – prispieva k regenerácii svalov, kĺbov či pokožky a podporuje aj činnosť cievnej sústavy.

Prečo si však zvoliť vlastnú, domácu saunu?

– súkromie a intimita – doprajte si relax a chvíľu iba pre seba
– hygiena a čistota – sauna bude čistá, bez baktérií či vírusov
– časová flexibilita – do sauny sa vyberiete, kedy dostanete chuť

Keď si budete saunu vyberať, myslite na to, že na trhu sú rôzne druhy sauny. Okrem fínskejinfrasauny existuje napríklad:
parná sauna aroma sauna solná sauna bio sauna kombinovaná sauna

 

Preco si obstarat saunu

Náklady – vstupné aj prevádzkové

Pri rozhodovaní vám iste napadne otázka: “A oplatí sa mi to?“ Ak patríte k milovníkom saunovania a verejnú saunu navštevujete pravidelne, potom sa vám domáca sauna rozhodne oplatí. Hoci ide o vyššiu vstupnú investíciu (najlacnejšia fínska sauna vás bude stáť približne do 3 000 €), v priebehu pár rokov sa vám táto suma iste vráti.

Náš TIP:
Na montáž využite služby firmy, ktorá sa o všetko postará a vy nebudete mať zbytočné starosti.

Prevádzkové náklady sa odvíjajú od spotreby energie a jej ceny. Ak však do sauny chodí celá rodina raz týždenne, už po roku sa vám investícia vráti v podobe ušetrených peňazí za návštevu wellness centra.

Kam umiestnit saunu

Kam umiestniť saunu?

Keď budete plánovať kúpu a stavbu sauny, vopred si premyslite, kam ju umiestnite. Dôležité je, aby sauna stála na rovnom, ideálne keramickom, povrchu. Miestnosť, v ktorej bude sauna stáť, by mala byť pravidelne vykurovaná a teplota v nej by nemala klesnúť pod 10 °C – čím chladnejšie v miestnosti bude, tým dlhšie bude trvať vykurovanie sauny. Z praktického dôvodu je vhodné, ak saunu umiestnite blízko sprchy. Nezabudnite ani na ležadlo, na ktorom budete môcť relaxovať po saunovaní.

Foto: Unsplash, Pexels
Redakcia

>> Vhodné saunové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Ja u sa tak dlho chystám kúpiť sauna a vdy mi do toho prídu nechcené výdavky…

Komentáre