Dizajnové triky, vďaka ktorým bude lacný interiér štýlový a luxusný

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Dizajnové triky, vďaka ktorým bude lacný interiér štýlový a luxusný

Lacný interiér štýlový a luxusný

Niekedy sa zdá, že nie je možné premeniť typický byt na štýlový, pohodlný a osobitý bez profesionálnych dizajnérskych zručností. V skutočnosti stačí ovládať len niekoľko techník zdobenia, geniálnych vo svojej jednoduchosti.

 

 

Uprednostňujte prírodné materiály

Povedzme si čistú pravdu. Bez ohľadu na to, aké kvalitné sú imitácie, drevo, kameň, betón a iné prírodné materiály stále vyzerajú oveľa luxusnejšie. Poskytujú príjemný hmatový pocit, robia interiér štýlovejším a hlbším. Áno, ich cena je pôsobivá, avšak trvanlivosť ďaleko presahuje to, čo môže ponúknuť lacný plast či polyester.

Uprednostňujte prírodné materiály

Je jasné, že ak použijete prírodné materiály v každej miestnosti, môžete to byť veľmi drahé. Ale použiť ich môžete aj ako akcenty alebo detaily, ktoré nechajú vyniknúť jednotlivé miestnosti. Najmä ak štýl interiéru bude mať z ich prítomnosti iba prospech.

Stavte na zložité farby

Výber jednej farby má výhodu v jednoduchosti tónovania a aplikácie. Ale takáto farebná schéma má mínus – vyzerá nudne, plocho a lacno. Z tohto dôvodu odborníci odporúčajú neísť najjednoduchšou cestou, ale pokúsiť sa hrať s odtieňmi. Na dekoráciu interiéru voľte hlbšie, sýtejšie a ušľachtilejšie farby, ktoré v rôznych svetelných podmienkach vyzerajú inak.

Stavte na zložité farby

Takéto odtiene dodajú požadovaný objem aj tým najmenším miestnostiam. V závislosti od tónu, môžu priestor buď opticky rozšíriť, odľahčiť, alebo naopak pridať na útulnosti a intimite. Vyhľadajte pomoc od odborníkov na farby – bude tak jednoduchšie urobiť správnu voľbu.

Kombinujte obľúbené predmety s jedinečnými predmetmi

Kto povedal, že nábytok a doplnky z masových trhov vytvárajú typický interiér a dajú sa použiť len na zdobenie bytov s malým rozpočtom? V skutočnosti sa často používajú v drahých interiéroch, aby vytvorili ten správny kontrast s jedinečnými vecami, ktoré stoja v blízkosti.

Kombinujte obľúbené predmety s jedinečnými predmetmi

Napríklad známa nábytková firma nám svojho času poskytla pohodlný spôsob, ako vytvoriť útulný interiér na kľúč: v predajniach tejto značky nájdete všetko od nábytku a textílií až po plagáty, riad a papuče. Ale bez ohľadu na to, ako elegantne ľudia skombinovali tieto predmety vo svojom byte, stále dostali niečo obyčajné, ako v stovkách iných domov. Keď sa však v ich blízkosti objavili unikáty – vzácny stôl, ktorý sa dedí z generácie na generáciu, obrazy, ktoré ste namaľovali, prútený nábytok, ktorý dodáva atmosfére útulnosť – atmosféra v byte sa okamžite zmenila.

Odporúčame vám vziať si z toho príklad a zamyslieť sa nad tým, ako doplniť svoj interiér, aby bol jedinečný.

Obnova nábytku

Ak je to možné samozrejme. Prečalúnite sedacie súpravy a kreslá, premeňte stoličky na taburetky, natrite stoly do iného odtieňa, ktorý sa hodí okoliu. Tento prístup nielenže výrazne šetrí financie (nový nábytok stojí oveľa viac ako oprava), ale umožňuje jednoducho zachovať štýl v už vytvorenom interiéri.

Obnova nábytku

A ak staré lampy, prehrávače, vidiecke stoličky zostali ako dedičstvo po starých rodičoch, tak ste skutočným šťastlivcom. Z týchto vecí sa môžu stať štýlové vintage detaily, ktoré dokonale doplnia váš domov. Ďalšou možnosťou je použiť ich nie ako doplnok, ale ako centrum kompozície, okolo ktorej bude postavený úžasne štýlový interiér.

Vyzdobte miestnosť vankúšmi

Mnoho ľudí si myslí, že dekoračné vankúše sú len ďalším zberačom prachu, ktorý by sa mal v prvom rade zlikvidovať. Vankúše dodávajú interiéru teplo a pohodlie, robia ho premysleným a kompletným. Posteľ či sedačka vďaka nim nikdy nebudú pôsobiť plocho a chudo. Stačí si porovnať ako pohovka vyzerá pred a po vložení niekoľkých vankúšov.

Vyzdobte miestnosť vankúšmi

Rozdiel je obrovský! A ak sú vybrané aj v súlade so štýlom a farebnou schémou, váš interiér získa +100 bodov. Jedinou zmenou pridáte objem, textúru a vrstvenie do priestoru na spanie aj do obývačky.

Galéria

Foto: Unsplash, Freepick, Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný nábytok na premenu interiéru <<

 

 

Komentáre