Odvážna koncepcia interiérovej tvorby – trend a nový dizajn kancelárskych priestorov

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Odvážna koncepcia interiérovej tvorby – trend a nový dizajn kancelárskych priestorov

Trend a nový dizajn kancelárskych priestorov, Sygic

Dizajn interiéru centrály spoločnosti Sygic v bratislavskom komplexe administratívnych budov Twin City naznačuje nový trend tvorby dizajnu kancelárskych priestorov.

Trend a nový dizajn kancelárskych priestorov, Sygic

Pracovný priestor kancelárskych priestorov v novopostavenej budove bol koncipovaný tak, že má zodpovedať súčasným trendom interiérovej tvorby pre administratívne priestory. Cieľom tohto netradičného konceptu zariadenia kancelárskych priestorov bolo vytvoriť jedinečný a alternatívny priestor pre zamestnancov, ktorý by poskytoval nielen štandardné priestory na prácu, ale aj varianty neformálnych pracovísk a tiež rôznorodosť zón relaxu, v ktorých si môžu pracovníci oddýchnuť a zároveň nabrať novú koncentráciu k práci.

Trend a nový dizajn kancelárskych priestorov, Sygic

Snahou bolo vytvorenie centrálneho multifunkčného priestoru – „Piazza“ v rámci budovy, ktorý by bol zároveň reprezentatívny a ponúkol prezentáciu pokrokovosti firemného image. Koncepcia interiéru mala ponúknuť aj priestor pre formálne a neformálne meetingy – stretnutia. Interiér mal ponúknuť tiež relaxačný priestor pre zamestnancov. „Sociálnu časť priestoru“ prezentuje priestor centrálnej kuchynky so sedením s prístupom na terasu.

Trend a nový dizajn kancelárskych priestorov, Sygic

Tento veľkoplošný priestor (kancelárska plocha 2455,2 m2 + 234 m2 terasa; predpokladá sa až 170 zamestnancov) je na jednom podlaží v novostavbe AB budovy v súbore komplexu administratívnych budov – Twin City.
Sygic je spoločnosť zaoberajúca sa navigáciou a mapami, a preto sme navrhovaný priestor poňali ako rozhranie mesta a prírody, pretransformovaných do „mestských kulís” na jednej strane a zelenej časti s „akustickými stromami” na strane druhej.
Reprezentatívna časť Piazzy je riešená ako zvýšené pódium s drevenou podlahou. Je to multizóna pre recepciu, malý Showroom Sygic, sedenie, prezentácie, priestor pre hudobné nástroje.

Trend a nový dizajn kancelárskych priestorov, Sygic

V priestore sú vytvorené aj uzavreté kancelárske priestory, časť priestoru je riešená ako open space. Tieto miesta sú riešené s priznaným železobetónovým stropom s akustickými stropnými štvorcami, kobercom v tmavej farbe s textúrou, štandardným zariadením pracoviska pre rysovanie či kreslenie, doplnené o vstavané nábytky.

Zaujímavé: Trendy minimalistických interiérov súčasnosti

Na podlaží sa nachádzajú zasadačky rôznych veľkostí – každá je poňatá atypovo a tematicky. Sú tu napr. meetingovky „Schoppa“ – pripomína starú kolibu (steny sú riešené s dreveným obkladom zo starého dreva), Sy-gym alebo telocvičňa, kde súčasťou zariadenia sú tiež fitlopty, rebriny a pod. V rámci priestoru sú aj neformálne meetingové miestnosti – obývačky so sedačkami a kreslami. Taktiež sú tu miestnosti ako herňa veselých farieb či ďalšie relaxačné plochy, atď.
Materiály a povrchy tejto netradičnej interiérovej koncepcie majú teplé zemité tóny a rôzne tóny farieb dreva. Ich výberu a kombináciám s dopln­kovými farbami dominovala snaha o harmóniu s oživením zeleňou.

Trend kancelárskych priestorov, Sygic

Dominantnou časťou priestoru je drevený obklad s perforáciou, ktorý je na centrálnych jadrách, ďalej vstavané skrine s rôznou farebnosťou povrchov. Steny sú prevažne riešené tapetami s tematikou firmy (navigácia). V open space sú steny s popisovateľným náterom.
Väčšina podhľadov je riešená priznaným železobetónovým stropom s akustickými panelmi. Vo vstupnej časti v Piazza je drevený strop, lamelový strop v antracitovej farbe. V chodbovej časti je strop zo stavebného štandardu budovy. Vo vybraných priestoroch je tiež lamelový drevený strop, plný sadrokartónový strop.

Trend kancelárskych priestorov, Sygic

Podlahám bola venovaná značná pozornosť. Ide o veľkú plochu, a preto sa jej výrazu a funkcii muselo podriadiť aj materiálové riešenie.
Dominantnou časťou priestoru je koberec (z akustických dôvodov), vo vstupnej časti je na pódiu drevená podlaha, v kuchynkách je epoxidová liata podlaha s amorfnými tvarmi, aby aj údržba, teda upratovanie bolo čo najkomfortnejšie s vysokým stupňom hygieny.

A.M. – architects
Foto: Martin Žilka / PhotoMartini.com

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre