Tipy ako urobiť rekonštrukciu jedinečnou a oživiť interiér

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Tipy ako urobiť rekonštrukciu jedinečnou a oživiť interiér

Ako oživiť interiér

Zvyčajne sa kupuje byt už hotový. Spočiatku je to vnímané ako výhoda, nemusíte maľovať steny, pokladať podlahy atď. Ale po chvíli sa vám prestane páčiť žiť v neosobných priestoroch a budete chcieť urobiť nejaké úpravy. Ponúkame vám niekoľko nápadov, ako oživiť interiér a dať mu osobnosť vlastnými rukami bez vynaloženia veľkého úsilia.

Premaľujte steny

Typická povrchová úprava najčastejšie zahŕňa použitie farby v nudných základných odtieňoch, ktoré sú považované za neutrálne. Hovoríme najmä o bielej a béžovej. Ak chcete steny trochu vylepšiť, pri výbere farby dávajte prednosť nie jednej farbe, ale aspoň dvom. Uvidíte, priestor okamžite ožije.

 

 

Zvolená farebná paleta by mala upútať a udržať pozornosť, vzbudzovať dojem, že na interiéri vášho bytu pracoval profesionálny dizajnér. Tu je niekoľko odtieňov, ktoré vám v tejto veci pomôžu:

  • šedá – ak potrebujete farebný základ do malých miestností, skvelou možnosťou je svetlošedá. A ak pôjdete do tmavších možností, budete môcť zdôrazniť hĺbku priestoru, urobiť ho sofistikovaným a elegantným. Okrem toho je veľa odtieňov kombinovaných so sivou, takže bude ťažké urobiť chybu s kombináciou;
  • modrá – je jednou z najušľachtilejších farieb, ktorej prítomnosť v interiéri okamžite vytvára atmosféru bohatstva a luxusu. Vyzerá skvele na matných povrchoch;
  • zelená – v prípade tejto farby sa oplatí zvoliť sýte, husté odtiene a vyhnúť sa príliš jasným.

Ako akcentové farby by ste si mali vybrať tóny, ktoré sa najlepšie kombinujú s vyššie uvedenými. Napríklad ružová sa hodí k sivej, zlatá k tmavomodrej, žltá k smaragdovej a podobne.

Zamerajte sa na textúru

Bez ohľadu na to, čo kupujete – textil, nábytok, doplnky alebo dokončovacie materiály – je veľmi dôležité venovať pozornosť ich textúre. Čím rozmanitejšie povrchy v interiéri, tým drahšie a premyslenejšie pôsobí. Ak sa napríklad rozhodnete premaľovať steny, vezmite si namiesto bežného maliarskeho valčeka reliéfny.

Zamerajte sa na textúru Ako oživiť interiér

Cenovo sa od seba líšia len málo, no v druhom prípade bude výsledok oveľa zaujímavejší. Ak máte radi pletenie, upleťte si deku na pohovku vlastnými rukami. Brúsnym papierom môžete prebrúsiť aj povrch starej lakovanej drevenej skrinky. Polhodina práce, ale aký vintage efekt! Štýlové, módne a krásne.

Používajte knihy

Pred fotením dizajnéri často pridávajú do interiérov knihy, aby vyzerali ako obývané a útulné. Literatúra dostupná v byte navyše odráža náladu a charakter ľudí, ktorí tam žijú, a preto dodáva individualitu.

Používajte knihy Ako oživiť interiér

Ak máte doma rozsiahlu knižnicu, odporúčame použiť niektoré z kníh na dekoráciu. Z nich môžete vytvoriť dekoratívnu kompozíciu pre komodu, konferenčný stolík alebo dokonca vytvoriť nočnú skrinku – veľmi originálnu. Navyše je to skvelé riešenie pre ľudí, ktorí chcú začať viac čítať. Ak je literatúra na očiach, ruky po nej siahajú, na rozdiel od situácie, keď sú knihy uložené v poličke. Tento dekor má oproti figúrkam, svietnikom a iným tvarovo zložitým prvkom hmatateľnú výhodu, knihy sa pri čistení oveľa ľahšie utierajú od prachu.

Položte koberec

Mnoho ľudí zastáva názor, že koberce sú lapače prachu. A keďže upratovanie je pre väčšinu gazdiniek ako sedem kruhov pekla, od kobercov sa väčšinou upúšťa. A márne, pretože pomáhajú riešiť množstvo rôznych problémov. Ak napríklad máte v spálni studené podlahy, koberec pri posteli bude skutočnou spásou, môžete chodiť v tenkých ponožkách alebo aj naboso.

Položte koberec Ako oživiť interiér

Koberec je nevyhnutnosťou v priestoroch, kde sa deti často hrajú, inak im hrozí prechladnutie. V niektorých bytoch je dokonca zavesený na stene, aby izoloval povrch a poskytoval dobrú zvukovú izoláciu. Navyše nezabudnite, že textílie robia interiér oveľa pohodlnejším a úplne menia jeho vzhľad. Môžete si vybrať neutrálnu možnosť, aby nevyčnievala z celkového obrazu, alebo položiť svetlý koberec, ktorý sa stane akcentom.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Zariaďte si vkusne byt alebo dom
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

Komentáre (1)

  1. Ahojte. Ja keď som sa presťahoval do môjho nového domu, vedel som, že potrebuje poriadnu rekonštrukciu, aby som ho premenil na skutočný domov. Rekonštrukcia bola poriadna výzva, ale výsledok stál za to. Jednou z prvých vecí, na ktoré som sa sústredil, boli steny. Rozhodol som sa pre kombináciu jemných farieb v obývačke a kuchyni, aby som vytvoril pokojný a prívetivý priestor. No v spálni som si dovolil trochu experimentovať s tmavšou farbou, čo miesto úžasne zútulnilo. Podlahy boli ďalším kľúčovým prvkom. Vybral som si prírodné drevo, ktoré dodalo domovu teplo a charakter. Nemohol som opomenúť ani osvetlenie. Investoval som do kvalitných svietidiel, ktoré poskytovali dostatok svetla, ale zároveň pridávali štýl. V obývačke som zavesil pár dizajnových lámp. Na oživenie interiéru som využil aj rôzne doplnky a umenie. Obrazy, ktoré som získal počas svojich ciest, a rôzne dekoračné predmety, ktoré majú pre mňa osobitný význam, dodali domovu osobný nádych. Celý proces rekonštrukcie bol naozaj zážitkom. Bolo to o skúšaní nových nápadov, učení sa z malých chýb. A aj keď to bolo niekedy náročné, vidieť transformáciu celého domu a vedomie, že som do neho vložil kúsok seba, bolo úplne najlepšou odmenou. Snáď vám moje tipy pomôžu, kľudne pošlem aj nejaké foto, ak by bolo treba!

Komentáre