Keď sa na nábytku stretne dizajn s odolnosťou

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Keď sa na nábytku stretne dizajn s odolnosťou

Keď sa na nábytku stretne dizajn s odolnosťou T acrylic leskla seda hodvabna norka leskla obyvacia izba TRACHEA

Aký materiál na nábytok? Taký, ktorý sa ľahko udržuje alebo ktorý dobre vyzerá? Nerobte kompromisy pri nábytku a vyberte taký, ktorý spĺňa všetko.

Páči sa Vám lesk či mat?

Dizajnový vzhľad zapadajúci do akéhokoľvek štýlu bývania a povrchová úprava umožňujúca výber zo širokej škály lesklých aj matných farebných variantov. Práve také sú akrylátové nábytkové dvierka T.acrylic, ktoré týmto obom požiadavkám vychádzajú v ústrety. Vďaka akrylátu môžete do svojho interiéru vniesť zaujímavý materiál, ktorý bude navyše praktický.

T acrylic biela matna T classic dub ribbeeck a snehovo biela supermat Trachea nabytok, na nabytku

Ak sa rozhodnete pre lesklú variantu dvierok, dostanete nielen vysoký stupeň lesku, ale aj jedinečnú možnosť opravy v prípade poškriabania či iného povrchového poškodenia. „Základom pre výrobu dvierok T.acrylic je plošná MDF alebo DTD doska, na ktorej čelnú stranu je nalisovaná 1,4 milimetra hrubá vrstva akrylátu, ktorá je farebne zhodná so zadnou stranou dvierok, ale aj ich hranami, opisuje Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenie spoločnosti Trachea. Najväčšieho českého výrobcu nábytkových dvierok a panelov a pokračuje: „Hlboká prefarbenosť povrchu je UV stabilná a vďaka tomu nábytok nevybledne.

Neprehliadnite:
Keď sa v interiéri snúbi lak s matom, oživiť interiér nebolo nikdy jednoduchšie

Zároveň sila 1,4 milimetra plne prefarbeného akrylátu zaručuje, že pri jeho poškriabaní je možná v lesklej variante oprava  pomocou opravnej sady, ktorá poškodenému miestu navráti jeho pôvodný lesk. Matnú variantu T.acrylicu oproti tomu vôbec netrápi jeden z najväčších nešvárov väčšiny ostatných typov matných nábytkových povrchov, a to zachytávanie nevzhľadných odtlačkov prstov. Vďaka špeciálnej povrchovej úprave na nich žiadne odtlačky ani šmuhy nezostávajú. A tak nemusíte mať obavy nájsť ich využitie napríklad v detských izbách či kuchyniach.

Teplo ani vlhkosť nevadí

T acrylic pieskova seda dekoracna presklena wire ram Trachea nabytok, na nabytku

Celkovú praktickosť akrylátových dvierok T.acrylic potom podčiarkuje ich hranenie. To je riešené technológiou PUR lepidiel, ktoré sú odolné voči vlhkosti i vysokým teplotám. „Pri olepení hrán akrylátových dvierok T.acrylic pomocou polyuretánových lepidiel vzniká veľmi subtílna, takmer neviditeľná škára medzi hranou a čelnou plochou dvierok. Vďaka tomu sa špára nezanáša nečistotami a zároveň efektívne bráni prieniku vlhkosti do vnútornej štruktúry dvierok, opisuje Martin Dusík z Trachey a pokračuje: PUR lepidlá majú navyše vysokú tepelnú odolnosť až do 100 °C, takže pri pôsobení vysokých teplôt skvele obstoja  aj v kúpeľniach či kuchyniach. Na nábytok si však môžete dopriať aj ďalšie materiály, ktoré spája dizajnový vzhľad a vysoká praktickosť. Ponuka je viac než rozmanitá … ponúkame ich prehľad:

Unikátna nanoodolnosť SOFTIXXU na nábytku

SOFTIXX biely mat obklad T acrylic biely mat laguna mat Trachea nabytok

Vysoká mechanická odolnosť, opraviteľnosť povrchu, ale tiež jeden z najhlbších matov na trhu a podmanivý zamatový vzhľad prináša nanolaminát SOFTIXX. „Základom tohto nábytkového materiálu je HPL laminát s povrchom opatreným nanočasticami, vďaka ktorým je hodvábne hebký a homogénne hladký. Zároveň na ňom nezostávajú odtlačky prstov a bez problémov odoláva poškriabaniu aj silným nárazom, ktoré možno prípadne opraviť praktickou nanohubkou, vysvetľuje Martin Dusík z Trachey.

Antibakteriálny a efektívny T.effect

T effect LPS U961 grafitovo seda a LPS U732 prachovo seda Trachea

Ďalšou možnosťou, ako dostať praktický materiál na nábytok sú minimalistické dvierka T.effect. „Jedná sa o laminovaný materiál na báze dreva. Na kvalitnú MDF dosku sa z oboch strán aplikuje impregnovaný dekoračný papier, ktorý je z čelnej strany ešte povrchovo ošetrený UV lakom. V dôsledku toho sú dvierka antibakteriálne a bránia mikróbom preniknúť do vnútornej štruktúry dvierok, vysvetľuje Martin Dusík z Trachey. Navyše sú opatrené anti-touch povrchovou úpravou, takže na nich nezostávajú nevzhľadné odtlačky prstov.

Rozmanitý T.lacq

T lacq mat pracovna Trachea nabytok, na nabytku

Nábytkový materiál, ktorý lahodí oku a zároveň poteší svojou praktickosťou, predstavuje aj striekaný lakovaný nábytok T.lacq, ktorý si možno dopriať v širokej škále farebných prevedení, a to ako v lesku, tak aj v mate. „Dvierka z radu T.lacq tvorí MDF doska, ktorá sa potom nalakuje do niektorého z 200 dostupných odtieňov, pričom lesklý variant dosahuje takmer stopercentný stupeň lesklosti, uvádza Martin Dusík z Trachey a pokračuje: Matné prevedenie dvierok potom možno mať opatrené vrstvou nanolaku v mate G5, ktorého výhodou je vyššia odolnosť na mechanické poškodenie, čo práve u lakovaného nábytku je veľkým prínosom.

TRACHEA Logo

Viac na www.trachea-dvierka.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre