Hydroizolácia pivnice, ktorú vybavíte už za 1 deň

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaZakladanie stavieb

Hydroizolácia pivnice, ktorú vybavíte už za 1 deň

Hydroizolácia pivnice nástrekom, ktorú vybavíte už za 1 deň, stavba, montaz

Mokré steny pivnice nie sú neriešiteľným problémom. Na trhu existuje v súčasnosti viacero prístupov k hydroizolácii pivnice. Hydroizolácia nástrekom je téma dnešného článku.

Striekaná hydroizolácia predstavuje najrýchlejšiu formu izolácie základov domu, ktorá je navyše aj veľmi efektívna. Výhodou striekanej izolácie je to, že sa dostane do každého záhybu a pokryje plochu na 100%, a to úplne bez námahy. Využiteľná je preto aj pri nepravidelných povrchoch, rôznych úzkych miestach a podobne.

Izolácia pomocou tradičných izolačných hmôt má jednu nevýhodu, a tou je možný presah vody v mieste spojov. Pri striekaní izolačného materiálu nevznikajú žiadne spoje, a tak sú vlhkosť a voda veľmi dobre izolované od muriva. Nástreková izolácia má navyše vskutku univerzálne použitie. Aplikovať sa môže na rôzne povrchy od betónu cez oceľ, kameň, tehlu, keramiku, až po drevo.

Neprehliadnite:
Pri tepelnom izolovaní základov a podláh robíte stále chybu

Materiál používaný pri hydroizolácii nástrekom je polyuretánová EKO pena s uzatvorenou bunkovou štruktúrou, ktorá sa nanáša vo vrstve 5 cm. Hrúbka 5 cm sa prakticky vyrovná vlastnostiam 10 cm hrubého polystyrénu.

Nepopierateľnou výhodou je aj rýchlosť práce. Kompletný nástrek pivnice štandardného rodinného domu na Slovensku trvá podľa slov zhotoviteľa iba 1 deň. Aplikácia má však svoje obmedzenia.

Hydroizolácia pivnice nástrekom, ktorú vybavíte už za 1 deň, stavba, montaz

Podmienky pre nástrek hydroizolačnej vrstvy

Prvou podmienkou je maximálna vlhkosť vzduchu, ktorá musí dosahovať nie viac než 70%. Podstatná je aj rýchlosť vetra, ktorá by mala byť maximálne 8 m/s. Poslednou podmienkou je teplota povrchu, na ktorý je aplikovaná hydroizolácia. Ten by mal byť suchý s teplotou viac ako 10 stupňov Celzia.

Za týchto ideálnych podmienok trvá aplikácia tepelno-izolačnej polyuretánovej EKO peny presne 1 deň. Na druhý deň je na ňu aplikovaný už iba ochranný bitúmenový nástrek, čím je dielo dokončené a pripravené na odovzdanie.

V neposlednom rade je dôležité spomenúť aj fakt, že nástrek je certifikovaný aj ako pasívna bariéra proti prieniku škodlivého radónu.

Foto zdroj: www.facebook.com/striekame
Redakcia

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre