Ako položiť podlahu v interiéri? Týmto chybám sa radšej vyhnite

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DvereInteriérPodlahy a krytiny

Ako položiť podlahu v interiéri? Týmto chybám sa radšej vyhnite

Ako položiť spravne podlahu v interiéri

Mnohé zdroje uvádzajú, že položiť podlahu v interiéri nie je žiadna veda. Stačí sa držať niekoľkých zásad a podlahu položíte aj svojpomocne. Pri troche neopatrnosti ale môže byť opak pravdou. Preto vám odporúčame aby ste kvôli pokladaniu podláh vždy kontaktovali profesionálov. V našom článku si bližšie popíšeme najčastejšie chyby pokladania podlahy.

 

 

1. Pokladanie podlahy priamo na betón

Ak pokladáte podlahu na betón, ušetríte množstvo času a materiálu, keďže vynecháte izolačnú vrstvu. Na druhej strane si ale môžete spôsobiť problémy v budúcnosti. Betón môže časom praskať kvôli vytvrdzovaniu alebo pohybu vrstiev pod ním.

Chybne pokladanie podlahy priamo na betón

Pre dom ako taký to veľký význam nemá, ale na drevenej podlahe to môže spôsobiť tvorbu puklín. Ako vysvetľuje odborník, pukliny sa následne opravujú skutočne ťažko a cena za rekonštrukciu býva vyššia než za kvalitnú prácu pri prvom pokladaní. Izolačná vrstva tomuto problému predchádza a zároveň tepelne izoluje podlahu, čo obmedzí tepelné straty z miestnosti.

Náš TIP:
S odborníkmi konzultujte aj pokladanie parozábrany, ktorá chráni podlahu pred nasatím vlhka z podkladu.
Ateliér Suchánek je tu pre vás.

2. Začiatok pokladania na nesprávnom mieste

Hľadanie jednoduchšej cesty nie je vždy na škodu. V prípade začiatku pokladania podlahy to môže byť presne naopak. Väčšina ľudí si myslí, že je ideálne začať pokladať od najdlhšej steny. Jednoduchý začiatok ale často vedie k zložitému koncu. Na konci pokladania vás budú čakať zložité časti ako schodisko, prahy alebo zárubne.

3. Vynechanie lepidla

Na to, aby držala drevená alebo laminátová podlaha na svojom mieste, musia byť jej vonkajšie rady zlepené. Mnohí si myslia, že ak na seba budú parkety dostatočne priliehať, lepidlo nie je potrebné. To, ktoré rady treba lepiť a zaistiť, vedia najlepšie odhadnúť profesionálni montážnici.

Vynechanie lepidla pri pokladany drevenej podlahy je chyba

Pokladanie podlahy sa na prvý pohľad nemusí zdať ako veľká výzva. V mnohých prípadoch ale môže byť opak pravdou. Zásad, ktorých by ste sa mali pri pokladaní držať, je skutočne veľa. Ak chcete predísť zbytočným opravám a ďalším investíciám, obráťte sa s montážou podlahy na profesionálov z Ateliér Suchánek.

Galéria

Atelier Suchanek logo

Dohodnite si konzultáciu na www.ateliersuchanek.sk

Foto: Pexels, Unsplash, Shutterstock
Redakcia

>> Zariaďte si domácnosť zaujímavými
bytovými doplnkami Tu alebo nižšie <<

 

 

Komentáre