Ako si uložiť nástroje v dielni? Vyrobte si: Úložné riešenie na náradie v dielni.

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Ako si uložiť nástroje v dielni? Vyrobte si: Úložné riešenie na náradie v dielni.

Ako si uložiť nástroje v dielni Vyrobte si Úložné riešenie na náradie v dielni

Poznáte to. Kupujete nástroje pre svoje projekty v dielni či garáži, a pomaličky no systematicky vám začínajú jeden po druhom zapratávať pracovný priestor. Ak máte v súčasnosti iba obmedzené možnosti na uschovanie vašich nástrojov, je čas zamyslieť sa nad tým, ako si dané nástroje uložiť tak, aby boli vždy po ruke, no zároveň pôsobili čisto a upratane.

Ako si uložiť nástroje v dielni Vyrobte si Úložné riešenie na náradie v dielni

Na Internete dnes nájdete stovky nápadov, ako si zariadiť dielňu rôznymi úložnými kombináciami. V dnešnom článku vám popíšeme ten najpopulárnejší spôsob uloženia nástrojov – na stenu nad pracovný stôl.

Urobte si nástenný organizér na náradie

Nástenný organizér v dielni je samozrejme predovšetkým o funkcii a nie o forme. Napriek tomu by ste sa mali pokúsiť aj o jeho estetické prevedenie. Ako základ použite preglejku, s ktorou sa jednoducho pracuje, a zároveň je aj cenovo dostupná. Odmerajte si priestor nad pracovným stolom, ktorý by ste chceli vyplniť organizérom na náradie.

Neprehliadnite:
Nevyhadzujte starý nábytok, je čas na renováciu – 3 kroky na obnovu starého nábytku

Myslite na to, že najjednoduchšie riešenia sú väčšinou tie najfunkčnejšie. Namiesto zložitých závesných systémov preto stavte na úplne jednoduché háčiky, dlhšie klince a vodorovné pliešky, o ktoré môžete pripevniť kladivá, či kliešte.

Ako si uložiť nástroje v dielni Vyrobte si Úložné riešenie na náradie v dielni

Dvakrát meraj, raz strihaj

Na to, aby ste si minimalizovali frustráciu z neustáleho prekladania jednotlivých závesných systémov, položte si preglejku najprv na plocho na zem. Začnite na ňu ukladať jednotlivé nástroje ako kladivá, kliešte, skrutkovače, pílky, špagáty, dláta, kľúče a tak ďalej, a pozrite sa kriticky na to, čo sa kam hodí. Nástroje si kľudne aj obkreslite ceruzkou, alebo si urobte fotografiu.

Keď ste s rozvrhnutím spokojní, zaveste preglejku na stenu, poukladajte na ňu náradie a voila, máte prehľadný a vzhľadný úložný systém na drobné nástroje, ktorý vám bude závidieť nejeden sused.

Foto: Unsplash a Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný náradie
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre