Ozdobte si domov vianočnými dekoráciami

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Ozdobte si domov vianočnými dekoráciami

Ozdobte si domov vianočnými dekoráciami počas adventného obdobia

Vianočné sviatky sú už za rohom, a tak treba pomaličky začať rozmýšľať nad tým, ako si ozdobiť vianočnými dekoráciami domov cez tohtoročné adventné obdobie. Nechajte sa inšpirovať našimi odporúčaniami na dekorácie, ktoré zaručene navodia tú pravú vianočnú atmosféru.

Vianočná výzdoba sa dá urobiť dvomi rôznymi spôsobmi. Buď patríte medzi tých ľudí, ktorí si svoj domov decentne ozdobia minimalistickými dekoráciami v duchu Vianoc, alebo medzi tých s mottom “viac je viac”. Tak, či onak, každá domáca výzdoba by mala zahŕňať minimálne tieto prvky.

Ozdobte si domov vianočnými dekoráciami, Adventny-svietnik-s-bazou

Vianočný veniec

Veniec je jednoduchým symbolom Vianoc a adventu. Veniec na stôl, obsahujúci 4 sviečky, ktoré sa zapaľujú vždy v adventnú nedeľu, dnes nájdete v mnohých vyhotoveniach v predajniach aj na Internete. Môžete si ho však aj vyrobiť z umelých vetvičiek, kvetov, stúh a podobne. Na jeho výrobu môžete použiť aj starý umelý vianočný stromček, ktorý stačí rozstrihať na jednotlivé vetvičky a tie následne prilepiť tavnou pištoľou alebo pripevniť drôtikom na kruhový veniec.

Neprehliadnite:
Recyklovaním paliet sa dá vyrobiť množstvo nábytku, zostrojte si paletovú posteľ

Ak môžete, urobte si takisto vianočný veniec aj na vchodové dvere. Nastaví vám vianočnú atmosféru hneď po príchode domov.

Mikulášska čižma

Ďalším zo symbolov tohto predvianočného obdobia sú mikulášske čižmy, alebo lepšie povedané ponožky, ktoré sa tradične vešajú nad krb ozdobený vianočnou girlandou. Ak krb nemáte, nezúfajte. Môžete si ich zavesiť kdekoľvek. Dbajte však vždy na to, aby mal každý člen domácnosti svoju vlastnú mikulášsku čižmu.

Ozdobte si domov vianočnými dekoráciami, Vianocny-veniec

Interiér dokončite drobnými doplnkami

Či už pôjde o voňavé sviečky, zdobené foto rámiky, alebo sezónne vianočné vankúše, nápadom sa medze nekladú. Sú to totiž práve drobné detaily a dekorácie, ktoré vedia vyčariť tú pravú domácu vianočnú atmosféru. Ako sladkú bodku upečte vianočné koláčiky a vaječný likér, pre dokonalé večery strávené v pravej sviatočnej atmosfére.

Foto: Shutterstock a 4home
Redakcia

>> Vhodné vianočné dekorácie
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre (1)

  1. Veľmi pekné vianočné vence.

Komentáre