Ako výmena strešných okien zvyšuje energetickú účinnosť

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


OknáStavba

Ako výmena strešných okien zvyšuje energetickú účinnosť

Ako výmena strešných okien zvyšuje energetickú účinnosť

Celosvetovo sa neustále zvyšujúci dôraz na udržateľnosť má za následok zmenu zmýšľania aj u majiteľov domov. Tí čoraz častejšie hľadajú spôsoby, ako znížiť svoju uhlíkovú stopu a zvýšiť energetickú účinnosť svojich domovov. Strešné okná, ktoré sú často prehliadaným stavebným prvkom, majú v týchto otázkach kľúčový význam a pomôžu tiež pri zvyšovaní úrovne pohodlia a celkového estetického vzhľadu.

 

 

Staré strešné okná môžu viesť k tepelným stratám prostredníctvom slabej izolácie a neefektívnych materiálov. Výmenou týchto okien za novšie energeticky účinné modely môžu majitelia domov pocítiť celý rad výhod.

Poradenstvo VELUX a ponuka cashback

So špeciálnou ponukou od spoločnosti VELUX je teraz modernizácia domova ešte jednoduchšia a výhodnejšia. Spolu s poradenstvom môžete získať tiež cashback až 70 EUR na okno.

Stačí splniť niekoľko jednoduchých  bodov: Ponuku využite najneskôr do 30. apríla zaregistrovaním sa o poradenstvo. Následne vás bude kontaktovať špecialista zo zákazníckeho oddelenia spoločnosti VELUX, ktorý poradí s výberom výrobkov a odporučí vám certifikovanú montážnu firmu. Zakúpte si nové strešné okná VELUX v období od 2. apríla do 25. júna a nahrajte príslušnú faktúru do 8. júla na stránku www.velux.sk/cashback. Po potvrdení registrácie a faktúry vám do 22. júla spoločnosť VELUX vráti sumu, na ktorú máte nárok podľa svojho nákupu.

Energetická účinnosť nových okien VELUX

Súčasná generácia strešných okien je navrhnutá s použitím moderných izolačných materiálov a tesniacich techník, ktoré výrazne znižujú tepelné straty počas chladných mesiacov a minimalizujú tepelné zisky v lete. Výsledkom je nižšia spotreba energie na vykurovanie a chladenie, čo vedie k úsporám nákladov.

Energetická účinnosť nových okien VELUX

Napríklad strešné okná VELUX Štandard Plus majú hodnotu súčiniteľa prestupu tepla Uw = 1,0 W/m2K (pri zapustenej montáži dokonca len Uw = 0,94 W/m2K) a schopnosť vytvárať pasívne solárne zisky. Tým sa zlepšuje energetická bilancia domu.

Komfort a ticho

Správne izolované strešné okná pomáhajú udržiavať stálu teplotu v interiéri, čím vytvárajú príjemnejšie prostredie počas celého roka. Okrem toho strešné okná VELUX s trojsklom majú lepšiu zvukovú izoláciu Rw = 35 dB so schopnosťou  minimalizovať hluk prichádzajúci z vonku, čím majiteľom domov poskytne tichší a pokojnejší domov. Lepšia zvuková izolácia má za následok aj zníženie hluku od padajúcich dažďových kvapiek.

Viac prirodzeného svetla

Modernizácia na energeticky úsporné strešné okná umožňuje zväčšiť zasklené plochy bez toho, aby sa znížili tepelné vlastnosti domu. Tým sa maximalizuje množstvo prirodzeného svetla, ktoré vniká do interiéru, znižuje sa potreba umelého osvetlenia počas dňa a vytvára sa svetlejší a príjemnejší obytný priestor. Je tiež známe, že prirodzené svetlo má zdravotné výhody vrátane zvýšenia hladiny vitamínu D, zlepšenia nálady a zvýšenia produktivity. Jeho maximalizáciou sa tak nielen znižuje spotreba elektrickej energie, ale aj zvyšuje celková pohodu obyvateľov.

Udržateľné bývanie

Investíciou do energeticky účinných strešných okien sa zabezpečí nižšia spotreba energie a tým menšia ekologická stopu, čo je v súlade s celosvetovým úsilím o udržateľnosť a ekologicky uvedomelý život. Kľúčovým doplnkom k energetickej účinnosti sú aj tieniace doplnky pre ochranu pred teplom, ktoré chránia váš domov pred priamym slnečným žiarením.

Viac informácií o tom, ako môže výmena strešných okien zvýšiť energetickú účinnosť a zmeniť váš obytný priestor, získate na adrese www.velux.sk.

Foto: Velux
Text: Velux

>> Zariaďte si dom
podľa svojich predstáv TU <<

 

Komentáre (2)

  1. Dobrý deň,
    ďakujeme za dalšie dobré rady.
    Výmena okien vie spotrebu energie naozaj dosť okresať.

  2. Dobrý deň,
    nám tiež veľmi pomohlo výmena okien. Ukázalo sa to hlavne na spotrebe.

Komentáre