Bazén, to nie je len voda! Exkluzívne dlažby a obklady.

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


BazényExteriérObklady a dlažbyStavba

Bazén, to nie je len voda! Exkluzívne dlažby a obklady.

Exkluzívne dlažby a obklady VillaTesta, Panaria_Crosswood

Snívate sen o modrom mori a krásne dotvorenej záhrady pri vašom dome? Snívate, a zrazu si uvedomíte, že okolité plochy bazéna musia byť spevnené a tie musia byť hladké. Veď do bazéna sa ide „naboso“ a aj pri slnení sa obvykle chodí „bosou nohou“. Aj terasy by mali mať takýto povrch. Z čoho „ich urobiť“, aby vydržali zaťaženie od mrazu, nepopraskali a po dvoch troch zimách sa nedrolili?

Exkluzívne dlažby a obklady VillaTesta, Panaria_Petra Solis_MIRUM 60x60 20 mm
Petra Solis – Mirum, 20 mm, 60×60

Aj na Slovensko sa už dovážajú bazénové dlažby, lemovky, dlažby na terasy a tiež ostatný sortiment pre finálne úpravy vašich záhrad, chodníkov a tiež otvorených schodíšť. Pochádzajú od výrobcov v Taliansku a Portugalsku, ktorí majú ich kvalitu overenú dlhoročnou produkciou. Prezentované dlažby a obklady možno použiť v interiéri ako aj v exteriéroch rodinných domov. Pre dlažby v exteriéroch sú v ponuke vysoko kvalitné protišmykové exteriérové dlažby rôzneho tvaru a sortimentu, ktoré svojou pevnosťou a odolnosťou patria medzi absolútnu špičku na svetovom trhu. Vďaka najnovším inováciám v tomto segmente, prírodným látkam použitým pri ich výrobe, špeciálnej technológii pre vodovzdorné povrchy sa nápady svetových dizajnérov z Talianska stávajú šperkom vašej záhrady, terás a bazénov.

Exkluzívne dlažby a obklady VillaTesta, Panaria 20 mm
Panaria 20 mm

Gres dlažby znesú veľké zaťaženie

Najvhodnejším riešením exteriéru vášho domova sú keramické gres dlažby. Vďaka svojej 20 mm hrúbke ponúka ich inštalácia rôznorodé aplikácie spevnenej plochy s vysokým zaťažením. Môžu to byť terasy, schody, chodníky, vstupné schodisko, parkovacie plochy a strešné terasy. Keďže jednotlivé dlažby možno zaťažiť až do 1300 kg, sú vhodné nielen pre okolie rodinných domov, ale aj pre verejné priestory, námestia a parky. Výhodou 2 cm hrubých gresových dlažieb je v prvom rade ich pevnosť a protišmykové vlastnosti (R11), vďaka čomu sa aplikujú aj okolo bazéna.

Exkluzívne dlažby a obklady VillaTesta, Discover - Sun 20 mm 60x60
Discover – Sun 20 mm, 60×60

Pozrite si: Baktérie nemajú šancu

Existujú bazénové prvky so zaokrúhleným okrajom a drážkami, taktiež prvky na odtok vody, ktoré tvoria špeciálne lemovanie bazénov. Spolu vytvárajú jednoliaty povrch od bazéna, cez terasu až po vchodové dvere do domu. Jednotlivé kusy dlažieb môžu slúžiť aj ako chodník alebo šľapáky do trávy, čím vytvoríme jemnejšie línie záhrady. Podobne ako v prípade bazénov aj pre schody existujú špeciálne schodové prvky so zaobleným alebo zaokrúhleným okrajom s drážkami.

Cross Wood - Dust 20 mm
Cross Wood – Dust, 20 mm, 30×120

Stavebné aplikácie sú jednoduché

Ukladanie týchto vysoko odolných dlažieb je možné suchým spôsobom – na terče, do štrku a drveného kameňa, do trávy alebo tradične s lepením pomocou flexibilného lepidla. Uloženie na terčoch zaručuje maximálnu mrazuvzdornosť bez použitia akýchkoľvek lepiacich prostriedkov. Ďalšia výhoda spočíva v tom, že čistenie povrchu zjednodušuje umývanie tlakovou vodou. Nna povrchu sa nevytvárajú vodné plochy, nakoľko voda a nečistota odtekajú medzi škárami. Suchý spôsob umožňuje jednoduchú výmenu jednotlivých dlažieb a manipuláciu s nimi.

Exkluzívna dlažba a obklady VillaTesta, Panaria COPPER 45x45 Risto
Panaria COPPER 45×45 Risto

Ak sa potrebujete inšpirovať, pretože ešte ste sa nerozhodli, v akom dizajne a štýle bude vaše súkromné more, odporúčame vám návštevu našich showroomov v Bratislave a v Komárne. Tu získate inšpiráciu z nášho bohatého sortimentu, vyberiete si farebnosť, tvar dlažby, ale aj množstvo rád, ako sa má takáto dlažba uložiť, aby dlhodobo uspokojovala vaše potreby. Katalógy výrobcov si môžete stiahnuť aj z našej internetovej stránky www.villatesta.sk. Ďalej, nech vás inšpirujú snímky realizácií, ktorými je ilustrovaná táto krátka informácia o spôsobe dotvorenia vašej záhrady s bazénom či veľkých terás, kde v lete strávite chvíle oddychu.

www.villatesta.sk

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodný bazénový program
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre