Domáca pekáreň: Spôsob, ako ušetriť na potravinách pri neustálom zdražovaní

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneSpotrebičeVideo

Domáca pekáreň: Spôsob, ako ušetriť na potravinách pri neustálom zdražovaní

Domáca pekáreň ako ušetriť na potravinách

Ceny potravín stále stúpajú a nik nevie odhadnúť, kedy zdražovanie skončí. Jedným zo spôsobov, ako na potravinách ušetriť, je pripravovať si ich doma. Domáca pekáreň vám umožní upiecť rôzne druhy pečiva rýchlo a pohodlne. Stačí len zmiešať suroviny, vybrať program a spustiť.

 

 

Čerstvé pečivo na každý deň za dobrú cenu

Pri čerstvom pečive platí “kto skôr príde, ten skôr berie”. Ak milujete vôňu práve upečeného chleba, jeho tvrdú kôrku a mäkké vnútro, s domácou pekárňou si prídete na svoje. Ďalšou výhodou je cena.

Domáca pekáreň Joy

Pri pečení chleba alebo pečiva máte na výber z dvoch možností. Buď môžete použiť kúpenú zmes do pekárne, alebo si ju môžete pripraviť aj doma. Obe možnosti vás môžu v dnešnej dobe vyjsť lacnejšie ako bežný chlieb z obchodu.

Vedeli ste, že…
… prísady na chlieb stačí len vložiť do pekárne a o ostatné sa pekáreň postará sama?

Chlieb na niekoľko spôsobov či špeciality zo sveta

Moderné domáce pekárne dokážu upiecť okrem bežného chleba aj mnohé ďalšie druhy pečiva. Niektoré modely dokážu upiecť aj kaiserky, bagety, tyčinky Grissini či taliansku focacciu. Lepšie vybavené pekárne, ako napríklad Delimano Joy, ponúkajú aj programy na varenie džemu či pečenie koláča.

>> Chcem si upiecť domáci chlieb <<

Dokonca ani pri pečení chleba sa nemusíte uspokojiť s jedným receptom. Podľa použitej zmesi môžete pripraviť viaczrnný, celozrnný, slnečnicový či ražný chlieb. Upiecť si môžete napríklad aj chlieb s tekvicovými semienkami či zdravý špaldový chlebík. Na niektorých domácich pekárňach je možné nastaviť okrem druhu chleba aj veľkosť bochníka a farbu kôrky.

Domáca pekáreň Joy

Žite zdravšie s domácou pekárňou

To, že by váš jedálniček nemal byť postavený na bielej múke, vám odporučí väčšina výživových expertov. Kúpené či doma pripravované zmesi obsahujú menšie množstvo bielej múky ako klasický chlieb z pultu.

Namiesto toho je v nich vo väčšom množstve zastúpená špaldová či ražná múka. Nechýbajú ani semienka, ktoré sú bohatými zdrojmi esenciálnych mastných kyselín a vitamínov rozpustných v tukoch. Pečivo s takýmto zložením tým pádom nie je len “rýchly cukor”, ale plnohodnotná potravina s vysokou výživovou hodnotou.

Nech už hľadáte spôsob, ako znížiť rodinné výdaje pri stále zvyšujúcich sa cenách, alebo by ste radi pridali zdravé potraviny do svojho jedálnička, domáca pekáreň vám môže pomôcť. Vďaka množstvu receptov a zmesí na pečenie môžete vytvoriť zo svojej kuchyne voňavú pekáreň a nemusíte pri tom ani len vymiesiť cesto.

Foto: Delimano, Unsplash
Redakcia

>> Ďalšie vhodné kuchynské spotrebiče
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

 

Komentáre