Aké vlastnosti by mal mať kuchynský riad – hrnce, pekáče, či panvice

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyneSpotrebiče

Aké vlastnosti by mal mať kuchynský riad – hrnce, pekáče, či panvice

Aké vlastnosti by mal mať kuchynský riad – hrnce, pekáče, či panvice Delimano

Neodmysliteľnou súčasťou každej kuchyne sú hrnce. Nejedna gazdinka sa teší, kedy si môže nejaký ten „nový kúsok“ zaobstarať. Okrem hrncov však v kuchyni používame aj pekáče, či panvice. My Vám poradíme ako si vybrať tie správne.

Kvalita je na prvom mieste

Vybrať si správny hrniec vôbec nie je jednoduché a to aj preto, lebo na trhu je veľké množstvo kuchynských potrieb. Čo nám na jednej strane ponúka širokú paletu možností ich výberu, no na strane druhej nám všetky nezaručujú aj kvalitu. A tá by mala byť pri výbere hrncov, pekáčov, či panvíc rozhodujúca. Nekupujeme si ich predsa na rok, dva ale na celý život. Odporúčame sa zamerať na osvedčené a overené značky, ktoré sú na trhu niekoľko rokov. Cena je tiež istou zárukou kvality, preto sa oplatí kúpiť si jeden drahší hrniec, ktorý vydrží dlhšie než dva, tri lacné. Mali by sme sa preto riadiť heslom: Nie som taký bohatý, aby som kupoval lacné veci.

Hrnce, Delimano

Multifunkčnosť

Je vlastnosť, ktorá sa dnes proste nosí. Každá gazdinka chce, aby jej hrnce, pekáče, panvice, a nielen tie, mali všestrannejšie využitie. Dôležité preto je, dbať pri kúpe hrncov aj na túto vlastnosť. Odporúčame si zaobstarať hrnce, či panvice, ktoré môžete dať do rúry, prípadne odobrať rúčku. Výhodné by bolo, ak by mali pokrievku. Je to veľmi praktické a zároveň hygienické.

Panvice, Delimano

Plynový alebo elektrický

Pri kúpe hrncov je veľmi dôležité dbať aj na to, aký druh sporáka máte. Teda či máte klasický plynový sporák, elektrickú, sklokeramickú alebo indukčnú varnú dosku. Tá je teraz v kurze. Hlavne si dajte pozor, aby ste vybrali ten správny hrniec. To platí pre Vás, ktorí preferujete indukciu. Je dobré ak sa obrátite na predavačku, ktorá Vám poradí ten správny hrniec, panvicu alebo pekáč.

Neprehliadnite:
Kuchynské zostavy musia byť kreatívne a výtvarne dokonalé, splňte si svoj sen o kuchyni

Má iste trošku väčší prehľad. Ak si už nejaký ten kuchynský riad kúpite, radšej ho doma najprv vyskúšajte (myslím tým na indukčnom sporáku) a potom ho umyte a používajte. Môže sa stať, že riad určený na indukciu nemusí hriať na všetkých platniach. V takom prípade je potrebné ho reklamovať.

Pecenie, Delimano

Pripáleniny nemajú šancu

Doba pokročila a klasické smaltované hrnce nahradili nové, také v ktorých vraj jedlo len tak ľahko nepripálite. Samozrejme, stať sa to môže, ale to musíte byť veľmi nesústredení pri varení. Nové, moderné hrnce obsahujú rôzne mikročastice, vďaka ktorým je povrch hrnca drsnejší a tak menej náchylný sa pripáliť a preto ich aj ľahko a jednoducho umyjete.

Sady hrncov, panvic a pokrievok, Delimano

Z každého niečo

Každá gazdinka ocení, ak má doma hrnce rôznej veľkosti a litráže. Preto je veľmi dobré zainvestovať a kúpiť si sadu kvalitného riadu, v ktorej máte aj menšie alebo aj väčšie hrnce. Garantujem Vám, že tie menšie budete používať častejšie. No v prípade nejakej oslavy budete vďační aj za tie väčšie.

Pevne verím, že informácie napísané v tomto článku boli pre Vás užitočné a pomohli Vám pri výbere Vašich hrncov, panvíc, či pekáčov.

Redakcia
Foto: Delimano.sk

>> Vhodné kuchynský riad
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre