5 tipov, ako využiť malú predsieň na maximum

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

5 tipov, ako využiť malú predsieň na maximum

Predsien Kira

Či už bývate v malom byte a máte malú predsieň, alebo potrebujete z malej predsiene vytvoriť praktickú miestnosť plnú úložných priestorov, máme pre vás návod, ako z malej predsiene vytvoriť kvalitný priestor. Základom je premyslieť si každý krok vopred, aby ste sa vyhli prepĺňaniu úložných priestorov či plôch. Okrem tejto rady vám prinášame ešte ďalších 5 overených spôsobov, ako využiť každý meter štvorcový.

1. Vertikálne úložné priestory – praktické aj oku lahodivé

Ak ste ešte len vo fáze plánovania nábytku, skúste do predsiene umiestniť skriňu, ktorá bude dosahovať až po strop. Vysoké skrine ponúkajú množstvo priestoru, ktorého rozloženie môžete pomocou doplnkov rôzne upravovať.

Náš TIP:
Do najvyššie uložených políc v skrini odložte sezónne oblečenie, aby ste mali všetko, čo práve nosíte, poruke.

2. Prázdny povrch alebo decentná dekorácia?

Ak nechcete opticky zmenšovať priestor predsiene, odporúčame vám vyhnúť sa zapĺňaniu povrchov. Máme na mysli hlavne skrinky na topánky a komody. Prázdne povrchy nábytku evokujú dostatok miesta. Dojem ale nepokazíte, ak povrch doplníte drobným obrusom a vázou s kvetmi. Skvelé sú tiež obrazy a nástenné dekorácie, nezabudnite ani na zrkadlá, ktoré opticky zväčšujú priestor.

 

 

3. Oversized zrkadlo zväčší priestor na dvojnásobok

Ak by ste chceli svojej malej predsieni dodať nádych luxusu, môžete vyskúšať tzv. oversized zrkadlo. Z názvu vyplýva, že ide v podstate o bežné zrkadlo veľkých rozmerov. Takéto zrkadlo je jednak praktický doplnok do predsiene, no zároveň priestor aj značne opticky zväčšuje.

Predsien Evion

Galineo Predsien

4. Svetlé farby opticky zväčšujú každý priestor

V prípade, že ste ešte len v štádiu maľovania, určite zvoľte svetlé farby. Biela farba je najčastejšie používaná farba v interiéroch a hodí sa aj do tejto miestnosti. Nič ale nepokazíte pastelovými farbami, ktoré priestor zároveň oživia.

5. Koberec – základ útulného priestoru

Ak už má byť predsieň malá, prečo by nemohla byť aj útulná? V takomto prípade príde vhod koberec. Rozmerovo vám odporúčame koberce, ktoré nevyplnia celú podlahu, ale nechajú z nej aspoň kúsok viditeľný. Opäť sa snažíme evokovať väčší priestor, ktorý nie je celý zaplnený.

Zároveň odporúčame zvoliť krátky, maximálne stredný vlas. Vzhľadom na množstvo prachu a špiny, ktoré sa dostávajú do predsiene, by dlhý vlas zachytával veľa nečistôt a bolo by ťažké udržať ho v čistote.

Na malej predsieni môžete pekne ukázať, ako sa viete pohrať s priestorom. Je to síce výzva, ktorá sa možno nezaobíde bez pokusov a omylov, no vaša snaha sa určite vyplatí. Hlavne si vaše kroky vždy vopred dobre premyslite a vyhýbajte sa riešeniam, ktoré priestor opticky zmenšia.

Predsien soul nabytok do chodby

Predsien Milano

Foto: mojnabytok.sk
Redakcia

>> Zariaďte si vkusne predsieň
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

Komentáre