Neštandardné miesta pre domáce spotrebiče v byte

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérSpotrebiče

Neštandardné miesta pre domáce spotrebiče v byte

Minibar v obývačke Neštandardné miesta pre domáce spotrebiče v byte

V kúpeľni práčka, v kuchyni rýchlovarná kanvica a chladnička, v obývačke robotický vysávač. Tieto umiestnenia pre spotrebiče sú nám tak zakorenené v hlave, že sa ani nesnažíme uvažovať o iných možných variantoch. Teraz však skúsme premýšľať mimo rámca, aby bol interiér oveľa zaujímavejší a pohodlnejší.

V poslednej dobe sa čoraz viac ľudí zaujíma o originálne spôsoby usporiadania nábytku a spotrebičov, pretože pomocou takéhoto preskupenia sa optimalizuje priestor a osvieži sa aj dizajn bytu.

Minibar v obývačke

Minibar v obývačke domáce spotrebiče v byte

Čo tak nasledovať príklad postáv z vašich obľúbených amerických filmov a televíznych relácií a nainštalovať si do obývačky minibar? Toto riešenie má niekoľko výhod. Jednak ušetríte vzácny priestor v kuchyni (majitelia maličkých kuchýň toto skutočne ocenia). Po druhé, počas stretnutia s priateľmi nemusíte utekať do inej miestnosti pre nápoje a spotrebiče, všetko bude po ruke priamo v obývačke.

 

 

Po tretie, môžete si vo svojom apartmáne navodiť atmosféru päťhviezdičkového hotela. Stačí si do izby zariadiť štýlový minibar alebo vinotéku, naplniť ju obľúbenými alkoholickými a nealkoholickými nápojmi a potom si užiť oddych a zábavu.

Mini chladnička v spálni domáce spotrebiče v byte

Pamätáte si, ako vo filme „Sám doma 2: Stratení v New Yorku“ Kevin požiadal, aby mu rezervovali izbu s obrovskou posteľou, televízorom a malou chladničkou? Môžete si čiastočne reprodukovať interiér tejto miestnosti vo vašej spálni a umiestniť sem minichladničku. To sa bude páčiť najmä ľuďom, ktorí sú zvyknutí tráviť večery nie v obývačke, ale v spálni pred televízorom. Studená voda, ovocie a iné potraviny, ktoré ste si zvykli maškrtiť pred spaním alebo dokonca raňajkovať, budete mať vždy po ruke.

Veľká chladnička v obývačke domáce spotrebiče v byte

Veľká chladnička v obývačke

Ak sa neviete rozhodnúť, kam chladničku umiestniť, dajte ju do obývačky. Toto usporiadanie je najrelevantnejšie pre štúdiové apartmány, kde sú kuchyňa a obývačka spojené do jedného priestoru. V tejto situácii je potrebné vziať do úvahy niekoľko vecí. Prvým a najdôležitejším je štýl bytu. Na rozdiel od vstavanej technológie, ktorej hlavným cieľom nie je vyčnievať ale splývať s okolitým priestorom, chladnička bude pôsobiť presne naopak. Chladnička bude pravdepodobne jasným vizuálnym akcentom, a preto by nemala chladnička štýlom alebo farbou vyčnievať z prostredia do ktorého ju umiestníte. V druhom prípade nadobudnete pocit, že zariadenie tu bolo umiestnené dočasne.

Ďalším veľmi dôležitým bodom je, že by ste nemali zdobiť dvere chladničky všetkými druhmi fotografií, poznámok, magnetiek a iných vecí. Vytvoria vizuálny hluk a zaplnia interiér obývacej izby. Kým v kuchyni je to ešte stále prijateľné (hoci tiež v určitej miere), potom v rekreačnej oblasti, kde je dôležitá atmosféra kľudu a slobody, nie je. Napokon, tretí bod súvisí s hlukom z prevádzky motora kompresora. Môže to rušiť čítanie, sledovanie televízie, prácu, komunikáciu s priateľmi a príbuznými. Pri výbere chladničky preto určite dbajte na hlučnosť deklarovanú výrobcom, údaj by mal byť čo najnižší.

Kávovar v obývačke

Do obývačky môžete umiestniť aj kávovar. Ak sa vám inštalácia chladničky v spálni zdá príliš extravagantná, tak sa vám toto riešenie pre spotrebiče na prvý pohľad môže zdať tiež zvláštne, ale stojí za vyskúšanie.

Kávovar v obývačke domáce spotrebiče v byte

Len si to predstavte: rozprávate sa s priateľmi, hráte spoločenské hry s rodinnými príslušníkmi alebo pozeráte televíziu a potom niekto povie, že by neodmietol šálku kávy. Nemusíte vstávať a ísť do kuchyne, nápoj si ľahko pripravíte priamo v obývačke bez toho, aby ste opustili svojich hostí a bez toho, aby ste boli vyrušovaní z hry či rozhovoru. Navyše plusom kávovaru v jeho štýlovom vzhľade je, že dokonale zapadne do interiéru a vďaka svojmu minimalistickému dizajnu sa stane skutočnou ozdobou obytného priestoru.

Foto: shutterstock
Redakcia

>> Viac vhodných spotrebičov
pre domácnosť TU alebo nižšie <<

 

Komentáre