IKEA Slovensko v roku 2022 zaznamenala 14 % nárast tržieb a znížila klimatickú stopu o 82 %

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


LogistikaSklady

IKEA Slovensko v roku 2022 zaznamenala 14 % nárast tržieb a znížila klimatickú stopu o 82 %

IKEA Bratislava

IKEA Slovensko v minulom fiškálnom roku dosiahla zisk 130 milliónov eur, čo v porovnaní s rokom 2021, počas ktorého bol obchodný dom IKEA z dôvodu pandemických opatrení zatvorený po dobu 4 mesiacov, predstavuje medziročný nárast o 14 percent. Online predaj sa na tržbách podieľal 23 percentami. Obchodný dom IKEA v Bratislave zároveň privítal 2,1 milióny zákazníkov a webovú stránku www.IKEA.sk navštívilo až 5 miliónov unikátnych návštevníkov. Aj tento rok IKEA pokračovala s podporou komunít a ľudí v núdzi. Po vypuknutí vojny na Ukrajine venovala do asistenčných centier pomoci výrobky v celkovej hodnote 179 tisíc. V novom roku plánuje IKEA predstaviť nové digitálne služby a limitované kolekcie od svetoznámych dizajnérov.

 

 

„Našou vášňou je pomáhať zákazníkom vytvárať, upravovať a skrášľovať ich domov tak, aby vyhovoval ich životnému štýlu – nech už je akýkoľvek, bez ohľadu na ich rozpočtové možnosti. Preto sme veľmi vďační za ich neustály záujem o IKEA, vďaka ktorému sme mohli rásť viac ako globálna skupina INGKA Group. Na Slovensku sme zaznamenali až 14 percentný nárast celkového predaja, pričom každý piaty nákup bol realizovaný online,“ uvádza David McCabe, generálny riaditeľ IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko. Informoval tiež o tom, že počas predchádzajúceho finančného roka stúpol počet návštevníkov obchodného domu IKEA v Bratislave o viac ako 500 tisíc.

V roku 2022 pokračovala IKEA aj v investíciách do digitálnych riešení. Zákazníkom ponúkla možnosť využiť nový chat pre pohodlnejšiu a efektívnejšiu komunikáciu s kontaktným centrom na diaľku. Udržateľný Circular hub, v ktorom sa predáva použitý nábytok v rámci služby Druhý život nábytku, sprístupnila IKEA v júni 2022 aj zákazníkom v online verzii. Dôležitých aktualizácií sa dočkala aj aplikácia IKEA, ktorá už od marca roku 2023 ponúkne užívateľom inovatívnu funkciu Skenuj a nakupuj. Tá výrazne urýchli spôsob nakupovania a skráti dobu čakania pri pokladni.

„V súlade s našimi hodnotami sme podporili aj tých, ktorí to potrebovali najviac. Ľuďom, ktorí prišli o svoje domovy a utiekli z Ukrajiny, sme venovali nábytok a iné bytové doplnky v hodnote 179 tisíc eur. To všetko by, samozrejme, nebolo možné bez aktívnej pomoci našich zamestnancov, ktorí sa podieľali na skladaní a prevoze nábytku do asistenčných centier pomoci, “ dodal David McCabe.

Dave McCabe Ikea

Postupné kroky k udržateľnej budúcnosti

Cieľom spoločnosti IKEA v našom regióne je do roku 2030 umožniť viac ako 11 miliónom ľudom v Českej republike, Maďarsku a na Slovensku žiť lepší život v domácnosti. Jedným z ďalších krokov IKEA k udržateľnej budúcnosti bol v roku 2022 prechod z pôvodných bielych pokladničných blokov na modré bloky, ktoré sú 100% recyklovateľné. IKEA taktiež spustila kampaň „Green Friday“, počas ktorej boli zákazníkom ponúkané produkty z druhej ruky namiesto zľavy, ktorá je typická pre „Black Friday“. Oproti fiškálnemu roku 2021 sa podarilo znížiť celkovú klimatickú stopu obchodného domu IKEA v Bratislave až o 82 percent na 47 t CO2e.

Slováci stavili na chuť guľôčok HUVUDROLL

V minulom finančnom roku navštívilo obchodný dom IKEA Slovensko v Bratislave 2,1 milióna zákazníkov, a ďalších 5 miliónov prišlo cez webovú stránku www.IKEA.sk. Zákazníci denne zakúpili v priemere 26 kuchýň, 26 pohoviek, 83 postelí a 111 matracov.

Zo sortimentu IKEA FOOD si Slováci aj tento rok pochutnávali najmä na obľúbených guľôčkach HUVUDROLL, z ktorých sa predalo až 304 tisíc kusov. Oproti minulému roku tento počet narástol o neuveriteľných 53 percent. Rebríčku najobľúbenejších jedál však aj naďalej kraľoval hotdog, z ktorého sa predalo 323 tisíc kusov.

IKEA zároveň predstavila nové ciele v oblasti udržateľnosti a zaviazala sa, že do roku 2025 bude 50 % hlavných jedál v ponuke reštaurácie založených na rastlinnej báze a 80 % hlavných jedál v ponuke reštaurácie nebude obsahovať červené mäso.

Spolupráca so svetovými dizajnérmi

Aj v novom roku IKEA uvedie na trh niekoľko špeciálnych limitovaných kolekcii plných dizajnových výrobkov. V januári predstavila kolekciu VARMBLIXT, ktorá vznikla v spolupráci s holandskou dizajnérkou Sabine Marcelis, a jej hlavným motívom je svetlo. V marci sa následne začne predávat kolekcia BASTUA, ktorá je výsledkom spolupráce s populárnou fínskou módnou značkou Marimekko. V tomto roku si IKEA taktiež celosvetovo pripomenie 80. výročie svojho založenia, ku ktorej pripravuje aj špeciálnu retro kolekciu.

Zdroj foto: Ikea
Text: Ikea

>> Vhodné doplnky pre vašu
firmu TU alebo aj nižšie <<

 

Komentáre