Ako sa vizuálne rozširujú úzke miestnosti v rôznych krajinách

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ArchitektúraInteriérNábytok

Ako sa vizuálne rozširujú úzke miestnosti v rôznych krajinách

Ako sa vizuálne rozširujú úzke miestnosti v rôznych krajinách

Pokiaľ ide o najzložitejšie priestory na zdobenie, mnohí pomyslia na úzke dlhé miestnosti. Ich majitelia väčšinou musia obetovať buď krásu, alebo pohodlie, pretože umiestniť potrebný nábytok a nezabrať každý centimeter voľného miesta je takmer nemožné. Pozrite si ako obyvatelia rôznych krajín zvyčajne riešia tento problém.

 

 

Dlhá kuchyňa v Španielsku (úzke miestnosti)

Úzke miestnosti nenechávajú žiadnu šancu na manévrovateľnosť a variabilitu – nábytok tu možno umiestniť iba pozdĺž steny. Najmä pokiaľ ide o kuchyne. Pokiaľ ho neplánujete skombinovať s obývačkou alebo inak upraviť zlú dispozíciu, existuje len jeden spôsob, ako problém vyriešiť: rozmazať hranice.

Dlhá kuchyňa v Španielsku úzke miestnosti

V tomto prípade prídu na záchranu svetlé odtiene. Ideálne je, ak sa pre dizajn podlahy, stien a nábytku zvolí jedna farba. V takom prípade sa hranice medzi povrchmi rozmazávajú, nábytok sa bude javiť, že sa rozpustí v priestore. Ďalšou možnosťou je zdôrazniť dynamiku v úzkej uličke. Napríklad použite akcentové dlaždice na dokončenie podlahy alebo položte svetlý koberec.

Upozornenie: Napriek tomu, že svetlé farby sú vynikajúcim spôsobom, ako vizuálne rozšíriť priestor, sú tu aj nuansy: v teplých odtieňoch bude miestnosť pôsobiť menšia, ale pohodlnejšia, v studených priestrannejšia, ale viac strohá. Veľa závisí aj od množstva slnečného svetla, ktoré sa dostane cez okná do miestnosti. Ak je ho málo, použite teplé tóny.

Výsuvné police v Nemecku

Výsuvné police v Nemecku úzke miestnosti

Úzka kuchyňa predstavuje veľký problém aj z hľadiska funkčnosti. Núti gazdinky neustále sa niekam klaňať, naťahovať ruky, aby dostali zo skriniek všetok riad, aby sa konečne dostali k správnemu tanieru či domácim spotrebičom. Ak sa nechcete pri varení fyzicky preťažovať, vezmite si príklad z Nemcov. Majitelia bytov často uprednostňujú, namiesto obyčajných políc, zasúvateľné konštrukcie. Tie sú bežne skryté za dverami skriniek a v prípade potreby aj sami vychádzajú v ústrety majiteľom.

Zúžené dvere v USA

Dvere, ktoré sa nachádzajú na úzkej stene miestnosti, sa v interiéroch vyskytujú zriedka, ale ak sa to stane, vzniká veľa problémov. Najmä nie je možné umiestniť väčší nábytok pozdĺž steny.

Zúžené dvere v USA úzke miestnosti

Aby vám otvor nebránil v usporiadaní aj toho najnutnejšieho nábytku, musíte ho zúžiť. Nevýhodou je, že to stojí peniaze navyše, navyše si musíte vyrobiť dvere na objednávku kvôli neštandardným rozmerom. Výhody, ktoré v konečnom dôsledku získate, však prevyšujú všetky finančné náklady.

Ďalším spôsobom, ako ušetriť miesto, je použiť posuvné dvere namiesto tradičných krídlových dverí alebo ich dokonca úplne vynechať a nechať voľný prechod.

Skladacia posteľ v Rusku

Mnoho ľudí sa pýta, ako umiestniť posteľ do úzkej miestnosti, pozdĺžne alebo naprieč? V skutočnosti je to možné tak aj tak, všetko závisí od počiatočných podmienok a možností miestnosti. Uvedieme dva príklady.

Skladacia posteľ v Rusku úzke miestnosti

Ako ukazuje prax, inštalácia postele do spálne má zmysel iba vtedy, ak je šírka miestnosti asi 2,6 metra. Ak je miestnosť menšia, nebudete mať priestor na voľný pohyb po miestnosti. Vyriešiť tento problém môžu modely, v ktorých zložená posteľ vyzerá ako čelo skrine.

Ďalšou možnosťou je umiestniť posteľ priamo pozdĺž miestnosti. Toto riešenie má značnú nevýhodu: nie je dostatok miesta na nočné stolíky, čo znamená, že nebude kam odložiť telefón, knihu, budík, pohár vody a iné veci, ktoré ste doteraz mali vždy po ruke. Namiesto nočných stolíkov si môžete namontovať úzku poličku na stenu. Samozrejme, je nepravdepodobné, že na nej bude možné uložiť všetky požadované veci, ale tie najpotrebnejšie sa určite zmestia.

Galéria

Foto: Unspalsh, Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný nábytok do miestností
Tu alebo nižšie <<

 

 

Komentáre