Interiérový dizajn 2022: Trendy, o ktorých budete počuť!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Interiérový dizajn 2022: Trendy, o ktorých budete počuť!

Interierovy dizajn 2022 Trendy o ktorych budete pocut

Svetoví dizajnéri prezradili, na aký interiérový dizajn sa môžeme tešiť v roku 2022. V interiérovom dizajne nebude chýbať udržateľnosť, prírodné prvky či zaujímavé farby. Spoznajte trendy nadchádzajúcich mesiacov a oblečte svoj domov do nového šatu.

Rok 2022 sa ponesie v znamení domova

Pandémia nás na poriadne dlhý čas zatvorila doma, čo so sebou prinieslo aj množstvo inovatívnych zmien v interiérovom dizajne. Architekti aj dizajnéri začali hľadať spôsoby, ako zariadiť interiér čo najpohodlnejšie a zároveň prakticky.

V roku 2022 sa preto budú všetky trendy týkať pohodlného a štýlového bývania v súlade s prírodou a zdravým životným štýlom. Veľká pozornosť bude venovaná študijným a pracovným kútikom, v ktorých sme za posledný rok strávili maximu času.

 

Udržateľnosť a príroda

Zrejme vás neprekvapí, že rok 2022 bude venovaný prírode a s tým spojenej udržateľnosti. Stavte na odolné drevo či kov a plastový nábytok vymeňte za nábytok z recyklovaných materiálov.

Dôraz bude kladený nielen na dizajn, ale najmä na jeho ekologickú stránku. Záujem o prírodné materiály a dekorácie späté s prírodou je stále vyšší a klimatická kríza tento trend ešte viac urýchlila.

Príroda sa bude prejavovať aj vo farbách, ktoré budú in. Pôjde najmä o tóny béžovej, zelenej a hnedej.

Nostalgia a ručná výroba

S udržateľnosťou prichádza aj odklon od masovej výroby, ktorý sa prejavuje najmä pri textíliách a dekoráciách. Interiéroví dizajnéri sa zhodujú, že absolútnym trendom budú dekorácie po starých rodičoch či také, ktoré sa objavujú na blších trhoch.

Náš TIP:
Nebojte sa vniesť do svojho bývania trošku vintage štýlu – staré čiernobiele fotografie, lampa z povaly alebo hojdacie kreslo perfektne oživia váš domov.

Stále častejšie počujeme aj o podpore lokálnych umelcov či výrobcov, ktorí vyrábajú kvalitné a dizajnové produkty. Práve ručne vyrábané produkty by mali mať čestné miesto vo vašich interiéroch aj v roku 2022.

Zostrené na home office

Zostrené na home office

Provizórne kancelárie, ktoré sme mali v kuchyni či v obývačke, budú v roku 2022 nahradené štýlovými pracovnými kútikmi.

Spolu s trendom hybridnej práce či školy sa zmení aj interiérový dizajn, ktorý už teraz začína myslieť na dokonalé miesto pre prácu či štúdium aj v malých priestoroch.

Home ofice už nebude nutným zlom, ale štýlovým prvkom každého bývania. Interiéroví dizajnéri sa začínajú hrať s tzv. zónovaním, teda delením miestností na niekoľko samostatných zón.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre