Práca z domu: 3 TIPY, ako na štýlový home office

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Práca z domu: 3 TIPY, ako na štýlový home office

Práca z domu: 3 TIPY, ako na štýlový home office

Pýtate sa, prečo si vaši kolegovia home office chvália, no vy sa stále nemôžete sústrediť? Bolí vás chrbát a neustále vás niečo vyrušuje? Zrejme bude chyba vo vašej pracovni. Zariaďte si ju tak, aby ste sa v nej cítili príjemne a pohodlne. Prinášame vám tri tipy, ako si zariadiť home office prakticky a štýlovo. A práca z domu dostane tak nový rozmer.

1. Kde bude váš pracovný kútik?

V prvom rade by ste si mali zodpovedať otázku, kde budete pracovať. Ak máte k dispozícii celú miestnosť, je to skvelé. Ak však musíte pracovať v obývačke či v spálni, dôležité je, aby ste mali dostatok miesta a najmä pokoj. Perfektne vám poslúžia deliace steny či regály, s ktorými si vytvoríte súkromie. Ak hľadáte niečo menšie, vyskúšajte štýlový a praktický paraván, ktorý môžete kedykoľvek poskladať a odložiť.  

Práca z domu: 3 TIPY, ako na štýlový home office

Taktiež by ste mali myslieť na dostatok svetla. Pracovný stôl by mal byť blízko okna, ktoré vám poskytne prirodzené svetlo. Nezabúdajte ani na kvalitné umelé osvetlenie, s ktorým môžete pracovať aj po zotmení a nezničíte si oči.

Neprehliadnite:
Ako si vytvoriť domáci pracovný kútik stvorený na sústredenú prácu

2. Kvalitný a pohodlný nábytok

Akonáhle máte miesto pre svoj pracovný kútik, je načase vyberať nábytok. Mnoho ľudí pracuje na balkónovej stoličke a namiesto pracovného stola sa krčia nad jedálenským. To je však veľká chyba. Z nekvalitnej stoličky vás po pár dňoch začne bolieť chrbát a neskôr sa pridá aj hlava. A úprimne takýto nábytok nevyzerá ani dobre. Investujte do kvalitného nábytku, na ktorom vás nebude práca bolieť.

Vedeli ste, že…
… ergonomicky tvarovaná stolička sa prispôsobí vášmu telu a poskytne mu perfektnú oporu?

3. Dekorácie a detaily sú dôležité

Ak sa chcete v pracovni cítiť príjemne, nemali by ste podceniť ani vhodné dekorácie. Práve detaily rozhodujú o celkovom dojme z miestnosti. Na stenu si zaveste obrazy alebo citáty, ktoré vás motivujú.

Práca z domu: 3 TIPY, ako na štýlový home office

Odborníci tiež odporúčajú, aby ste v kancelárii mali aspoň jednu živú rastlinu. Zeleň prispieva k zvýšenej koncentrácii, vďaka čomu budete robiť menej chýb. V na stole by vám nemala chýbať magnetická tabuľa, kam si môžete zavesiť či napísať dôležité poznámky a nápady.

Ďalšie tipy pre dokonalý home office:

správny výber farieb – žltá, modrá a biela prispievajú k lepšiemu sústredeniu
– udržiavajte si poriadok na stole aj v zásuvkách
kúpte si kvalitnú PC myš aj podložku
zorganizujte si káble pod stolom

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodný kancelársky
nábytok Tu alebo nižšie <<

 

Komentáre