Ako zariadiť dom v štýle Modern farmhouse

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Ako zariadiť dom v štýle Modern farmhouse

Ako zariadiť dom v štýle Modern farmhouse

Ak chcete pridať vášmu domu pocit tepla, osobnosti a charakteru s nádychom minimalizmu, pozývame vás zoznámiť sa so štýlom modern farmhouse. Spája v sebe ekologickosť, čistotu a tak trochu aj návrat k tradicionalizmu v interiérovom dizajne. Veď posúďte sami.

Interiérový štýl Modern farmhouse je zakorenený v rustikálnom vidieckom šarme, ktorý je obohatený o mimoriadne trendy minimalizmus s prvkami industriálneho štýlu. Vyzdvihuje sa tu pohodlie, neformálnosť, no zároveň akási sofistikovanosť bývania v modernom štýle.

 

Hodí sa najmä pre domy, ktoré sú skutočne postavené na vidieku, alebo v takej oblasti mesta, kde sú domy od seba vzdialené a vynikajú väčším pozemkom. Každý štýl interiérového dizajnu sa hodí k istému typu nehnuteľností. Isteže, môžete ho aplikovať aj v byte, či dome v historickom centre mesta, no riskujete pocit nesúladu medzi exteriérom a interiérom bytu. Ak ho chcete skúsiť, mali by ste sa riadiť týmito zásadami.

Modern farmhouse ako vyšitý

Začnite tým, že si premeriate priestor, s ktorým pracujete. Základom pri navrhovaní interiéru v štýle Modern farmhouse je funkčnosť, preto by ste sa mali pri výbere jednotlivých kúskov nábytku zamerať v prvom rade na ich praktické využitie. od úložných priestorov a skončite pri dekoráciách.

Miestnosť by ste nemali zahlcovať mnohými kusmi nábytku a dekorácií. Nezabudnite, že jedným z princípov je aj minimalizmus. Nebojte sa miešať obdobia a kľudne doplňte starý zrenovovaný príborník moderným kovovým stolíkom s ratanovým podnosom.

Do štýlu Modern farmhouse patrí určite aj hra s textúrami. Využívajú sa najmä prvky ako drevo, kov, sklo, kameň a mäkké textílie. Naopak určite sa vyhýbajte plastovým doplnkom a nábytku.

Z farebnosti patrí do Modern farmhouse štýlu najmä neutrálna paleta zemitých odtieňov s kontrastnou čiernou, ktorá sa používa najmä na svietidlách, nožičkách stoličiek a úchytkách na nábytku.

Tak a to boli jednoduché princípy, ako si zariadiť domov v štýle Modern farmhouse. Ak sa pre neho rozhodnete, na Internete nájdete nespočet rôznych interiérových inšpirácií, z ktorých sa stačí naozaj len vybrať a môžete sa pustiť do zariaďovania domu vašich snov.

Redakcia
Foto: Unsplash.com

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre