Je čas na údržbu plota, renovácia plota vás bude pritom baviť

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérPlotyUrob si sámZáhrada

Je čas na údržbu plota, renovácia plota vás bude pritom baviť

Je čas na údržbu plota, renovácia plota vás bude pritom baviť, exterier, projekt na vikend

Chystáte sa skrášliť okolie svojho domu? Tak rozhodne nezabudnite na oplotenie! Väčšinou je práve plot okolo domu tým prvým, čo všetky prichádzajúce návštevy vidia. Nedovoľte preto, aby vám robil zbytočnú hanbu. Svoj starý plot pritom nemusíte hneď nahrádzať novým, stačí ho zrenovovať. Renovácia plota vás bude pritom baviť. Nový ochranný náter si zaslúžia nielen plotové latky, ale aj kovová vstupná bránka.

Začnite vstupom

Vstupnou bráničkou denne prechádza množstvo ľudí. Pokiaľ teda nechcete, aby si z otlčenej a zhrdzavenej bránky urobili rovnakú predstavu aj o vašej domácnosti, dajte jej nový náter. Začnite tým, že bránku poriadne očistíte. Len dobre pripravený povrch je totiž zárukou toho, že náter dobre priľne a poskytne plotu čo najdlhšiu ochranu.

Ako na to?

Je čas na údržbu plota, renovácia plota vás bude pritom baviť, exterier, farby, ocelova kefa, odstranenie stareho nateru

1. Z kovových častí plota najskôr pomocou oceľovej kefy odstráňte staré nátery, odlupujúce sa vrstvy a všetky stopy hrdze.

Povrch musí byť ďalej starostlivo očistený, odmastený a umytý odmasťovačom

2. Povrch musí byť ďalej starostlivo očistený, odmastený a umytý. Najlepšie výsledky dosiahnete s odmasťovačom.

základna antikorózna farba Balakryl Antikor

3. Aby kovová bránka vyzerala ako nová čo najdlhšie, natrite ju najskôr základnou antikoróznou farbou Balakryl Antikor, ktorá ku kovu dokonale priľne a ochráni ho pred koróziou. Farbu pred použitím dobre rozmiešajte a naneste ju v 2 vrstvách s odstupom 6 hodín. Potom čo antikorózna vrstva zaschne, použite opäť v 2 vrstvách vrchnú farbu. Alebo môžete rovno použiť tzv. „jednorázovku“ Balakryl Kov 2v1, ktorá v sebe spája vlastnosti základnej a vrchnej farby.

Balakryl náter na kov a drevo, Je čas na údržbu plota, renovácia plota vás bude pritom baviť

4. A zatiaľ, čo bude vrchný náter na vašej kovovej bránke schnúť, pustite sa do renovácie dreveného plota.

Neprehliadnite:
Záhradná drevená lavica s úložným priestorom

Ako zrenovovať drevený plot, renovácia plota je jednoduchá

Ako zrenovovať drevený plot

Pri výbere vrchného náteru pre váš drevený plot najskôr zvážte, či chcete zachovať jeho prírodný vzhľad, alebo ho oživiť farebným náterom a zladiť ho napríklad s fasádou domu alebo vybavením na záhrade. My sme sa rozhodli pre obe možnosti. Na vnútornú stranu plota sme aplikovali tenkovrstvovú lazúru Balakryl Dixol (odtieň orech), ktorá zvýrazní kresbu dreva, dodá mu ľahký farebný nádych a ochráni ho pred prenikaním vody a UV žiarením. Z vonkajšej strany sme dali plotu pomocou farieb Balakryl UNI hravú podobu farebných pasteliek.

Ako na to? (renovácia plota)

očistite drevený plot, drevo zbrúste pomocou brúsneho papiera alebo brúsnej hubky

1. Aj drevené plotové latky je potrebné najskôr riadne očistiť. Ich povrch musí byť suchý, hladký, zbavený starých nepriľnavých náterov, mastnôt a smoly. Drevo zbrúste pomocou brúsneho papiera alebo brúsnej hubky.

povrch dreva omeťte od prachu

2. Potom povrch dreva omeťte od prachu.

krycia paska, renovacia plota

3. V prípade, že chcete, aby niektoré časti plota zostali nenatreté (v našom prípade špičky pasteliek), zakryte ich krycou páskou.

fungicídny Balakryl Napúšťadlo, ktoré sa vsiakne hlboko do dreva a ochráni ho pred hmyzom, hubami, plesňami a hnilobou

4. Pokiaľ ste starý náter odstránili až na pôvodné drevo, použije na latky plota najskôr fungicídny Balakryl Napúšťadlo, ktoré sa vsiakne hlboko do dreva a ochráni ho pred hmyzom, hubami, plesňami a hnilobou. Natierajte ho v 2 vrstvách po smere vlákien dreva.

Plochý štetec zo zmesi syntetických a prírodných štetín. Neriedenú tenkovrstvovú lazúru Dixol. Medzi jednotlivými vrstvami odporúčame náter prebrúsiť jemným brúsnym papierom.

5. Pripravte si plochý štetec zo zmesi syntetických a prírodných štetín. Neriedenú tenkovrstvovú lazúru Dixol dôkladne rozmiešajte a nanášajte ju po smere vlákien dreva vo 2 vrstvách s odstupom 1–2 hodín. Do farby namáčajte vždy len špičku štetca, aby vám farba pri natieraní nestekala po ruke. Medzi jednotlivými vrstvami odporúčame náter prebrúsiť jemným brúsnym papierom.

univerzálna farba Balakryl UNI

6. Pokiaľ ste sa rozhodli pre univerzálnu vrchnú farbu Balakryl UNI, natrite plot v 2–3 vrstvách s časovým odstupom 4–6 hodín. Bezprostredne po aplikácii farby opatrne zlúpnite kryciu pásku. S jej odstránením nečakajte až do úplného zaschnutia, aby sa s páskou neodlúpila aj farba.

Je čas na údržbu plota, renovácia plota vás bude pritom baviť

7. Zaručujeme vám, že tento plot vám budú všetci susedia v okolí závidieť!

Odborník BALAKRYL radí

Náter Balakryl UNI rýchlo schne, dobre sa roztiera a drevu dodá hladký matný vzhľad. Dobre odolá poveternostným vplyvom a vďaka tomu, že má atest na detské hračky aj pre styk s potravinami, môžete ním natierať takmer všetky druhy povrchov.

Náter Balakryl UNI, renovacia plotu na vikend

Začnite svoj PROJEKT NA VÍKEND

Radi by ste si zveľadili svoju domácnosť, záhradu či balkón? S užitočnými tipmi pripravenými v spolupráci s odborníkmi z Balakrylu a Primalexu sa môžete nechať inšpirovať množstvom skvelých nápadov na stránke www.Projektnavikend.sk. Zrenovovať nábytok či vymaľovať izbu – vyberte si projekt, ktorý sa vám hodí. Hľadáte pomôcky alebo odbornú pomoc?

Projekt na vikend logo

Navštívte predajne DOM FARIEB alebo si nakúpte online na
domyfarieb.sk.

>> Vhodné exteriérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre