Stavte na moderný sklenený sprchový kút

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKúpelne a sanita

Stavte na moderný sklenený sprchový kút

Stavte na moderný sklenený sprchový kút, kupelna, rekonstrukcia kupelne, Ingenio, interier

Moderná kúpeľňa a moderný sklenený sprchový kút je snom nejedného človeka. Je to miesto, kam chodíme po celom dni zrelaxovať a taktiež aj miesto, kde začíname náš deň. Zážitok v kúpeľni tak dokáže stanoviť tón pre nadchádzajúci deň. No ak je vaša kúpeľňa zastaraná a nepáči sa vám, prípadne nie je dobre funkčne nastavená a vy v nej nedokážete udržať poriadok, tento prvý ranný impulz nie je úplne najlepší. V prípade, že si vravíte, že je načase to zmeniť, v dnešnom článku vám ukážeme moderné riešenie kúpeľní a najmä sprchových kútov, ktoré tvoria častokrát najväčšiu a najvýraznejšiu časť kúpeľne. Poďme na to!

Kým ešte pred pár rokmi viedli v obľúbenosti murované sprchy, dnes ich nahradilo v modernej architektúre sklo. Sklo má oproti murovaným sprchovým kútom jednu obrovskú výhodu, a tou je optické zväčšenie priestoru. Je to taktiež časom overený odolný materiál, ktorý prepúšťa cez seba svetlo, čím neuberá na priestore už aj tak obvykle malej kúpeľne. Ak máte veľkú kúpeľňu, v prvom rade vám tíško závidíme, ale nebojte sa použitia sklenených sprchových kútov ani tam. Dnes je už možné navrhnúť naozaj prvotriedne priestranné sprchové kúty, ktoré sa vo veľkých kúpeľniach vynímajú ako fokálny bod celého priestoru.

Sklo je navyše veľmi praktické a ľahko sa udržiava. Ak sa obávate vodného kameňa, nemusíte. S nanotechnológiami aplikovanými na povrch skla v sprchovom kúte voda automaticky steká na zem, čím po sebe nestihne zanechať vodný kameň. Má taktiež prirodzene antiseptický povrch, na ktorom sa zdržiava o poznanie menej baktérií a plesní, než na kachličkách.

Stavte na moderný sklenený sprchový kút, kupelna, rekonstrukcia kupelne, Ingenio, interier

Minimalizmus v kúpeľni

Minimalizmus je úžasný svetový trend, ktorý v posledných rokoch nabral na popularite aj medzi slovenskými domácnosťami. Jeho princípmi sú jednoduchosť, funkčnosť, minimum viditeľných prvkov, prírodné materiály a farby, čisté línie. No a práve sklo patrí k prírodným materiálom, ktoré sú v minimalistických kúpeľniach s obľubou využívané.

Sklenená sprchová priečka sa tak stáva moderným riešením, ktoré vyhovuje súčasným estetickým štandardom. V priestore zachováva čisté línie a dodáva mu pocit luxusu. Inštalácia skleneného sprchového kúta by sa určite dala taktiež nazvať minimalistickou, keďže v mnohých prípadoch ide iba o jedno ukotvenie do steny pomocou vzhľadnej kovovej tyče. Ostatok práce urobí takmer neviditeľný priehľadný silikón, ktorý sa postará o uchytenie sklenenej priečky k zemi a o bočnú stenu. Práve vďaka tomu je sklenený sprchový kút vhodný aj do kúpeľne s liatou podlahou, nakoľko podlahu pri inštalácii nijako nepoškodí.

Pozor však na prehnaný minimalizmus! Ako s obľubou vravíme našim klientom: Menej je niekedy jednoducho málo. Sklenený sprchový kút by mal dotvárať celkový dizajn kúpeľne a jej plánované funkčné využitie. Ak máte detičky, alebo plánujete rodinu, položeniu skla iba na silikón by sme sa na vašom mieste vyhli. Pre zvýšenú bezpečnosť radíme aj osadenie ochrannej lišty, ktorá oddeľuje sklo od ostatných povrchov v kúpeľni a chráni hranu skla, ktorá je najnáchylnejšia na rozbitie.

Stavte na moderný sklenený sprchový kút, kupelna, rekonstrukcia kupelne, Ingenio, interier

Dostupné pre každého

Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, realizácia skleneného sprchového kútu je najlacnejším riešením pre vašu sprchu. Sklenené zásteny sú dnes dostupnejšie než kedykoľvek predtým a na ich inštaláciu nepotrebujete ani skúseného majstra. Ich nespornou výhodou je aj to, že sa dajú bez väčších problémov umiestniť do akejkoľvek kúpeľne, keďže si ich viete prispôsobiť dĺžkou, hĺbkou aj výškou. Osadenie sklenenej sprchovej kabínky je teda možné aj keď momentálne neplánuje žiadnu veľkú a kompletnú rekonštrukciu kúpeľne.

Stavte na moderný sklenený sprchový kút, kupelna, rekonstrukcia kupelne, Ingenio, interier

Na čo si dať pozor

Na záver článku by sme vás ešte radi v krátkosti upozornili na možné problémy spojené so sklenenými sprchovými kútmi. Prvým možným problémom je pretekanie sprchovej kabínky. Tomuto sa ľahko vyhnete ešte pri stavebných úpravách, kde je naozaj esenciálne správne vyspádovanie podlahy. Taktiež osádzajte iba kvalitný nerezový odtok, ktorý má väčší prietok než maximálny prietok sprchovej hlavice. Ak si chcete byť 100% istí, dajú na nainštalovať aj takzvané protizáplavové lišty.

Pri výbere skla ďalej dbajte na to, aby malo hrúbku aspoň 6 mm, v ideálnom prípade 8 mm. Takéto sklo je menej náchylné na prasknutie.

Taktiež si vyberajte sklo s bezpečnostným označením ESG, prípadne ESG/VSG. Tieto sklá sú používané napríklad aj na zábradlia, a teda sú naozaj pevné a ak sa náhodou aj rozbijú, nerozsypú sa a ostanú celistvé.

Ingenio logo

Dohodnite si konzultáciu na www.ingenio.sk

>> Vhodný kúpeľňový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre