Keď sa v interiéri snúbi lak s matom, oživiť interiér nebolo nikdy jednoduchšie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Keď sa v interiéri snúbi lak s matom, oživiť interiér nebolo nikdy jednoduchšie

T acrylic lesk sahara T acrylic mat singapu, Trachear, interierový nábytok kuchyna a obyvacka

Lámete si hlavu, ako jednoducho oživiť interiér, aby vás ani po rokoch neprestal baviť? Čo tak skĺbiť lesklé nábytkové povrchy s tými matnými? Vznikne tak decentný, a napriek tomu nevšedný nábytkový prvok, ktorý nielen zaujme, ale vďaka správne zvolenému povrchu môže poslúžiť aj svojou praktickosťou. Ponuka je viac než rozmanitá …

Páči sa Vám odolný akrylát T.acrylic?

Akrylátové nábytkové dvierka T.acrylic sú cenené pre svoj dizajnový vzhľad a povrchovú úpravu umožňujúcu výber z lesklých aj matných farebných variantov. Vďaka tomu je možné do interiéru vniesť zaujímavú kombináciu, ktorá bude navyše aj praktická. V prípade lesklého prevedenia možno totiž prípadné poškriabania opraviť pomocou opravnej sady a na matnom povrchu zase nezostávajú nevzhľadné odtlačky prstov či iné šmuhy. „Základom pre výrobu akrylátových dvierok je DTD doska, na ktorej je nalisovaná 1,4 milimetra hrubá vrstva akrylátu.

Vďaka tejto hlbokej prefarbenosti sa nemusíte obávať drobného mechanického poškodenia. Hranenie akrylátových dvierok v identickom dekore je riešené vysoko odolnými PUR lepidlami, ktoré odolávajú vlhku aj teplu až 100 °C a zaručujú dokonalú priľnavosť. Veľkou výhodou akrylátových povrchov je aj ich zdravotná nezávadnosť a možnosť skĺbenia lesklého aj matného prevedenia v úplne rovnakom farebnom odtieni,“ uvádza Martin Dusík, vedúci obchodného oddelenia spoločnosti Trachea, tradičného výrobcu nábytkových dvierok a panelov. Kombinácia lesku a matu akrylátových dvierok je tak vhodná aj v namáhaných priestoroch ako je kúpeľňa či kuchyňa.

Honosný solitér T.lacq

T lacq lak tvarQ96 farba svetlo modra 5012 T classic folia beton tmavy, Trachea, interierový nábytok kuchyna a obyvacka

Ďalší variant, ako si podmaniť hru leskov a matov na nábytkových povrchoch predstavujú lakované dvierka T.lacq, ktoré sú skutočným nábytkovým solitérom. Ich unikátny proces výroby s ručným brúsením a ojedinelá gramáž lakovania prepožičiava nábytku punc exkluzivity v akomkoľvek farebnom odtieni, na aký si pomyslíte. „Lakované dvierka T.lacq ponúkame tak v lesklom, ako aj matnom prevedení, pričom na výber je z dvoch stoviek rôznych farieb zo vzorkovníka RAL, ktoré ručia za svoju farebnú stálosť. Lesklé prevedenie sa potom na vašom nábytku bude vyznačovať 98% stupňom lesklosti. Pri matnej variante lakovaných dvierok sa oplatí využiť možnosť hlbokého matu s nanovrstvou, ktorá T.lacq urobí viac odolnejším,“ radí Martin Dusík z Trachey. Spojenie lesku a matu lakovaných dvierok tak umocní výnimočný pocit z akéhokoľvek priestoru, pre ktorý túto kombináciu zvolíte.

Cenené aj ocenené fólie T.classic

T classic textone sedy T acrylic biely mat T arylic sedy Londyn lesk obklad T board s T overface prirodni motiv, Trachea, interierový nábytok kuchyna a obyvacka

Klasika na trhu, ktorá nestarne. To sú fóliované nábytkové dvierka, obľúbené pre svoju cenovú dostupnosť, možnosť využitia do akejkoľvek miestnosti aj pre širokú variabilitu svojho prevedenia. Predstavujú tak ideálne prepojenie požiadaviek na úžitkový materiál a nevtieravý vzhľad nábytku, ktorý podčiarkne časti protichodných komponentov v podobe lesku a matu. „Kúzlo stálice dvierok T.classic spočíva v nalisovaní PVC fólie, ktorá v podtlaku obopne dvierka z pohľadovej strany i zo všetkých štyroch bočných strán. Vďaka tomu je vonkajšia hrana úplne chránená pred prenikaním vlhkosti, a tak sú fóliované dvierka nenáročné na údržbu. Navyše spektrum farebných prevedení vyjde v ústrety aj tým najnáročnejším klientom,“ dopĺňa Martin Dusík z Trachey.

Neprehliadnite:
Ako je dôležité mať … mat! Matné povrchy vládnu kuchyniam

Pre matný povrch potom môžete zvoliť atraktívnu novinku minulého roka – fóliu ULTRA, ktorá získala prestížne ocenenie Red Dot za svoj dizajn. Na výber je z troch trendy farebných prevedení – autentický betón grafit, sýta čierna či decentná perleť, ktorá svojím zrnitým vzhľadom evokuje jemnosť prachového piesku, ale na dotyk zostáva príjemná a hebká.

Nie je mat ako super mat SOFTIXX

SOFTIXX slonova kost cierna spalna, Trachea, interierový nábytok kuchyna a obyvacka

Kombinovať lesk a mat nemusíte nutne medzi rovnakými povrchovými materiálmi, skĺbiť môžete tiež varianty z úplne odlišných základových nábytkových materiálov. Ak by ste napríklad vysoký lesk T.lacqu, ktorého základ tvorí MDF doska, chceli doplniť neobyčajne hlbokým a zamatovým matom, predstavuje vysokotlakový laminát SOFTIXX ranu do čierneho. „SOFTIXX je materiál vytvrdený akrylovými živicami, ktorého inovatívny povrch tvoria nanočastice. Vďaka nim je SOFTIXX extrémne matný, farebne stály, hygienicky nezávadný a rezistentný voči odtlačkom prstov aj škrabancom. Nemusíte sa báť jeho použitia ani do detských izieb či kuchyne. Akékoľvek škrabance možno jednoducho opraviť pomocou nanohubky. V spojení s lesklým nábytkom tak vznikne luxusná kombinácia, ktorá si každého podmaní svojím neobyčajným šarmom,“ vyzdvihuje tento výnimočný povrch Martin Dusík z Trachey.

Matný a antibakteriálne T.effect za priaznivú cenu

T effect LPS U961 grafitovo seda a LPS U732 prachovo seda, Trachea, interierový nábytok kuchyna a obyvacka

Ak vás láka skĺbenie lesku s hlbokým matom, ale nechcete za neho príliš utrácať, je tu matný laminovaný povrch T.effect. Ten si navyše zamilujú všetci vyznávači až pedantnej čistoty, pretože vďaka prekrytiu impregnovaného dekoračného papiera akrylátovým UV lakom je vysoko antbibakteriálny. „Akrylátový UV lak sa okrem iného stará aj o farebnú stálosť a rezistenciu povrchu voči odtlačkom prstov. Naviac je hranenie materiálu lepené odolnými PUR lepidlami a tak je využitie T.effectu viac ako vyhovujúce v náročných, kuchynských či kúpeľňových, podmienkach,“ radí Martin Dusík z Trachey. Čistota a jednoduchosť vyhotovenia T.effectu v spojení s lesklým povrchom zahreje pri srdci všetkých priaznivcov neobyčajného minimalizmu.

TIP na záver: Čo lak i mat zároveň?

T acrylic cierny mat T overface motiv matrix, Trachea, interierový nábytok kuchyna a obyvacka

Kto by si chcel dopriať kombináciu lesku a matu súčasne na jednom nábytkovom povrchu, ponúka sa mu využitie technológie UV digitálnej potlače T.overface v transparentnom laku. Na matný podklad, ktorým môže byť akrylát, lamino aj laminát, lak či fólia, sa nanesie ľubovoľný motív v lesku a vznikne originálny kus nábytku, ktorý rozhodne zaujme a dodá na osobitosti.

TRACHEA Logo

Viac na www.trachea-dvierka.sk

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre