Láka vás minimalistický interiér? Do toho!

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Láka vás minimalistický interiér? Do toho!

Láka vás minimalistický interiér Do toho

Ak aj vy patríte k milovníkom luxusného, elegantného a sofistikovaného dizajnu, vyskúšajte minimalizmus v bývaní. Zariadiť si bývanie minimalisticky vôbec nemusí byť nemožné, ani náročné. Dnes si povieme, čo je pre minimalizmus typické a ako na minimalistický interiér.

Láka vás minimalistický interiér Do toho

Hoci si mnohí spájajú minimalizmus s nudnými a prázdnymi priestormi, opak je pravdou. Minimalistické bývanie prináša množstvo nových príležitostí, ako si zariadiť domov netradične a sofistikovane. Práve minimalistické bývanie podporuje vašu vlastnú kreativitu, pretože vás neobklopuje množstvo zbytočných a rušivých elementov. Pamätajte, že minimalizmus nie je krátkodobý trend, ale životný štýl. Svoje by vám o tom iste vedeli povedať severania. Veď minimalizmus je tiež základom škandinávskeho štýlu, ktorý je v bytovom dizajne stále populárnejší. Ako si zariadiť bývanie minimalisticky?

Kvalita, nie kvantita

Minimalizmus je založený na myšlienke, že nie kvantita, ale kvalita je základom spokojného života. Čím menej nábytku a doplnkov budete v byte mať, tým viac môžete investovať do kvality.

Neprehliadnite:
Trendy minimalistických interiérov súčasnosti

Investujte do kvalitného a nadčasového nábytku, ktorý vám vydrží roky. Takto bude váš domov pôsobiť oveľa luxusnejšie a elegantnejšie. Navyše budete podporovať udržateľný životný štýl, ktorý pripieva k ochrane prírody.

Láka vás minimalistický interiér Do toho

Odložte lapače prachu

Zbavte sa lapačov prachu na poličkách, ktoré opticky zmenšujú priestor. Namiesto piatich gýčových svietnikov, na ktoré sadá prach, si kúpte jeden doplnok, ktorý vás dokonale vystihuje a zapadne do vášho štýlu. Uvidíte, že takto sa váš byt zväčší, prejasní a osvieži a vám v ňom bude oveľa príjemnejšie. A čo je ešte lepšie – konečne nebudete musieť neustále utierať prach!

Láka vás minimalistický interiér Do toho

Svetlé farby a drevo

Minimalistický štýl pochádza zo severských krajín. Práve škandinávsky štýl je založený na minimalizme, jasných a čistých farbách. Zvoľte neutrálne farby, akými je krémová, biela či sivá. Nemusíte sa báť, že by byt pôsobil chladne a nepríjemne – naopak, svetlé farby rozjasnia priestor a váš byt bude pôsobiť vzdušnejšie a útulnejšie.

Svetlé farby kombinujte s prírodnými prvkami. Drevo v kombinácii s neutrálnymi farbami pôsobí neuveriteľne elegantne. Prírodné materiály sú kvalitné, nadčasové a trvácne. Nemusíte sa báť, že by rokmi strácali na kvalite.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre