MDaV vyhlásilo druhú výzvu na podporu pre rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


FinancieStavba

MDaV vyhlásilo druhú výzvu na podporu pre rodinné domy s takmer nulovou potrebou energie

MDaV vyhlásilo druhú výzvu na podporu pre rodinné domy

Záujemcovia o získanie peňažnej podpory vo výške 8 000 eur majú viac ako mesiac na prípravu žiadostí o príspevok. Žiadosti o podporu bude možné podávať elektronicky od 1. júla 2020. V rámci výzvy môže príspevok získať 200 vlastníkov nových rodinných domov s takmer nulovou potrebou energie ktoré majú certifikát energetickej triedy A0.

MDaV vyhlásilo druhú výzvu na podporu pre rodinné domy

„V prvom kole výzvy sme zaznamenali veľký záujem majiteľov  takýchto energeticky úsporných rodinných domov. Preto chceme v tomto type príspevkov pokračovať. Verím, že aj v tejto neľahkej situácii ovplyvnenej koronavírusom bude o príspevok záujem,“ povedal minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal.

Neprehliadnite:
Brusel nariaďuje úsporné domy

Elektronický formulár žiadosti bude dostupný od 1. júla 2020 na webovom portáli www.byvajteusporne.sk. Termín ukončenia podávania žiadostí je 30. septembra 2020 alebo do naplnenia 200 elektronicky zaevidovaných žiadostí.

MDaV vyhlásilo druhú výzvu na podporu pre rodinné domy

Príspevok na rodinný dom s takmer nulovou potrebou energie je možné poskytnúť na nové rodinné domy s podlahovou plochou do 200 m2. Na ktoré bolo vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutie najskôr v roku 2018. Rodinný dom musí spĺňať požiadavky na energetickú hospodárnosť budov pre budovy s takmer nulovou potrebou energie. Všetky podmienky poskytnutia príspevku, ako aj návod na podávanie žiadostí (žiaľ, je to dosť náročný administratívny úkon a musíte predložiť aj veľa dokumentov zo stavebého a kolaudačného konania) nájde široká verejnosť na webovom portáli www.byvajteusporne.sk.

Redakcia
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre