Vysnívaný exkluzívny dom na kľúč nielen pre mladých

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DrevostavbyStavba

Vysnívaný exkluzívny dom na kľúč nielen pre mladých

Vysnívaný exkluzívny dom na kľúč nielen pre mladých Atrium

Tento exkluzívny, elegantný a dizajnovo moderný dom, si vysníval mladý dynamický pár. Jeho predstava bola taká, aby dom bol postavený rýchlo, na kľúč, vo vyššom kvalitatívnom štandarde. Firma Atrium SK, tento dom realizovala v roku 2019 v technickej úrovni All inclusive. prihlásila ho do súťaže o drevostavbu roka 2019, v ktorej bol dom ocenený.

Vysnívaný exkluzívny dom na kľúč nielen pre mladých Atrium

Dispozícia

Technická úroveň je jedinečná konštrukčným riešením drevostavby, časom realizácie cca 3 mesiace a aj úrovňou kvality materiálov, ktoré dotvorili interiér stavby. „Srdce“ tohto domu tvorí otvorený priestor obývačky, jedálne a kuchyne, ktorý je na prízemí v jednom funkčnom celku.

Neprehliadnite:
Murovaný alebo montovaný drevený dom? Ktorý je lepší?

Denný bytný priestor s výhľadom do záhrady a s priamym kontaktom na terasu je v prízemnej časti obdľžnikovej „prístavby“ poschodovej časti domu. Nočnú časť domu tvoria tri izby situované na už spomínanom poschodí domu, prechod medzi poschodiami je riešený otvoreným pozdĺžnym schodiskom ako hlavným komunikačným priestorom v strede domu.

Vysnívaný exkluzívny dom na kľúč nielen pre mladých Atrium, interier

1. NP (prízemie) tak tvorí obývačka spojená s kuchyňou, pracovňa, kúpeľňa, tech.miestnosť. 2. NP obsahuje 3 izby a kúpeľňa. Z exteriérovej stránky sa dom „ukazuje“ ako moderný dom riešený v tradičných výrazových prostriedkoch ktoré sú charakteristické pre našu krajinu. Jednoduchý vzhľad, skombinovaný s modernými prvkami (okenné žalúzie) dodáva domu elegantný výraz. Kombinácia exkluzívnej tmavej plechovej krytiny a bielej omietky a bielych rámov okien vytvára vzhľad, ktorý v čase nezostárne.
ZASTAVANÁ PLOCHA: 95,76 m2, plus terasa 15 m2.
ÚŽITKOVÁ PLOCHA: 144 m2.

Vysnívaný exkluzívny dom na kľúč nielen pre mladých Atrium, interier

Stavba domu na kľúč nielen pre mladých Atrium, realizacia

Konštrukčná skladba

Pre výstavbu tohto domu bola použitá difúzne otvorená stĺpiková konštrukcia DifuTech® Clima PLUS U = 0,16 W/m2 K, s bielou omietkou STO. Stena DifuTech, má vynikajúce izlolačné vlastnosťi. V zimných mesiacoch sa dom rýchlejšie vykúri a dlhšie sa v ňom udrží teplo. Naopak v lete, dokonale tepelne izolovaná konštukcia účinne bráni prehriavaniu. Obvodový plášť DifuTech, s ohľadom na klesajúci difúzny odpor vonkajších vrstiev, dokáže regulovať vhodné vlhkostné pomery vo vnútri konštrukcii drevostaveby.

Konštrukcia sa skladá z materiálov, ktoré neobsahujú škodlivé spojivá a veľkoplošné materiály, lepené lepidlami na báze formaldehydov alebo polyuretánov. Do stenových konštrukcií boli inštalované kvalitné drevené eurookná s izolačným trojskom Ug = 0,6 W/m2 K a aj terasové dvere a vchodové dvere sú v parametroch vhodných pre domy vysokoenergeticky úsporné. Vonkajšie žalúzie sú použité v celom objekte a sú od spoločnosti D&M. Sedlová strecha so sklonom 45° je pokrytá plechovou strešnou krytinou Ruukki.

Stavba dmu na kluc Atrium, kupelna

TZB riešenia v dome

Vykurovanie v objekte je riešené eklektickými odporovými káblami. Teplá úžitková voda je zabezpečená fotovolatickým systémom Logitex s 8 fotovolaickými panelmi. Pre zvýšený komfort bývania a kvaliný čistý vzduch bol inštalovaný decentrálny systém vetrenia inVENTer.

Snímky: archív spoločnosti ATRIUM sk.
Ing. Ivan Marko

Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre