Mobilné domy ponúkajú dostupné a štýlové bývanie

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaZakladanie stavieb

Mobilné domy ponúkajú dostupné a štýlové bývanie

Mobilné domy ponúkajú dostupné a štýlové bývanie

V zahraničí sa tešia veľkej obľube už niekoľko rokov, u nás sa začali objavovať pomerne nedávno. Mobilné domy sú praktické a lacné, no zároveň štýlové a útulné. O čom je reč? No predsa o mobilných domoch! Ak túžite po vlastnom bývaní za priaznivú cenu, čítajte ďalej.

V súčasnosti sa zvyšuje nielen dopyt po vlastnom bývaní, ale spolu s ním rastú aj ceny nehnuteľností. Ak túžite po rodinnom domčeku, rekreačnej chatke či víkendovom dome, nemusíte sa zadlžiť na celý život. Riešením môže byť mobilný domček, ktorý si môžete postaviť kdekoľvek a na jeho kúpu vám postačí celkom nízky rozpočet. Čo to ten „mobile home“ vlastne je?

Mobilné domy: trend v modernom bývaní

Ak si pod pojmom mobilný dom predstavíte maringotku, v akej bývajú cirkusanti či kočovníci, musíme vás vyviesť z omylu! Mobilné domy sa už dlhšie nespájajú s kočovníkmi a cirkusantmi, ale sú považované za horúci trend v oblasti bývania. Dnes vlastní montovaný dom množstvo rodín v zahraničí a postupne sa tento trend dostáva aj k nám. Prečo sú mobilné domčeky také populárne?

Mobilné domy ponúkajú dostupné a štýlové bývanie

Bývanie v mobilnom domčeku vám poskytuje skvelú možnosť presúvať sa z miesta na miesto, no zároveň môžete tento domček využívať ako celoročné bývanie. Takýto dom si viete zaobstarať za pomerne nízku cenu a bývať v ňom môžete veľmi rýchlo. Mobilné domy sa totiž nestavajú, ale montujú, vďaka čomu sú na bývanie pripravené okamžite. Obrovskou výhodou je ekologickosť takéhoto bývania a nízka energetická náročnosť. V mobilnom domčeku môžete žiť minimalisticky a v súlade s prírodou.

Neprehliadni:
Mám zasypaný dom, krtkov dom – Hobití dom – úlet či?

Nemusíte sa báť, že by ste sa v mobilnom dome nemohli pohnúť – štandardná veľkosť takýchto príbytkov je zrovnateľná s bežným bytom. Ich rozloha sa pohybuje okolo päťdesiatich metrov štvorcových, čo je veľmi pekné číslo. Mnohé domy si tiež môžete postupne rozširovať a veľkosť si tak ľahko prispôsobíte vašim potrebám.

Mobilné domy ponúkajú dostupné a štýlové bývanie

V domčeku nechýba kúpeľňa, obývačka, kuchyňa ani spálňa. Nájdete tu všetko, čo k bývaniu budete potrebovať. Na trhu nájdete veľké množstvo rôznych modelov, takže svoje nové bývanie si ľahko vyberie mladý pár aj viacpočetná rodinka s deťmi a psom.

Pre koho je montovaný dom vhodný?

Pýtate sa, či je takýto typ bývania vhodný aj pre vás?

Montované domy sú vhodné naozaj pre každého, kto túži po vlastnom bývaní za nízku cenu. Ocení ich aj ten, kto sa zatiaľ nechce usadiť na jednom mieste.

Ak ste mladý pár a chcete sa presťahovať do vlastného, potom je pre vás mobilný dom skvelým riešením. Postaviť si ho kľudne môžete u rodičov na záhrade, no stále budete mať súkromie a vlastné hniezdo. Na takýto dom nepotrebujete stavebné povolenie, takže vám stačí pozemok.

Avšak mobilný dom je vhodný aj pre rodinku s deťmi, ktorá túži po víkendovom domčeku so záhradou, kam by mohla vypustiť deti i psa. Mobilný dom si môžete postaviť kdekoľvek a ticho prírody po náročnom týždni meste iste oceníte.  Vždy ste chceli malú romantickú chatu niekde v horách? Ak máte maličký pozemok pri lese, montovaný domček vám môže tento sen splniť.

Mobilné domy ponúkajú dostupné a štýlové bývanie

Mobilné domy sa v poslednej dobe využívajú aj ako kancelárie či predajne. Jedná sa o skvelú alternatívu k pevným stavbám, pretože montovanú kanceláriu si jednoducho položíte tam, kde vám to vyhovuje.

Mobilné domčeky si jednoznačne zaslúžia vašu pozornosť. Ak vás nelákajú na celoročné bývanie, môžete ich využiť napríklad ako víkendovú chalupu. Aj mobilné domčeky môžu byť energeticky sebestačné a s trochou práce sa z nich môže stať skutočne luxusné bývanie.

Foto: Unsplash, Pexels
Redakcia

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre