Toto sú 4 situácie, kedy treba hneď volať poruchovú službu

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Toto sú 4 situácie, kedy treba hneď volať poruchovú službu

Upchaty odtok poruchova sluzba


Na nasledujúcich riadkoch popíšeme 4 konkrétne situácie, kedy netreba váhať a zavolať poruchovú službu. Toto číslo sme nevybrali náhodou, charakter dopytov sa totiž s každým ročným obdobím trochu mení a kým v zimnom období najčastejšie hnevá vykurovanie, tak v letnom sú to zas problémy s odpadovým potrubím.

 

 

Vo vašom zozname telefónnych čísel by však poruchová služba určite mala mať svoje miesto, aby ste vedeli rýchlo reagovať pri bezprostrednom ohrození.

Podozrenie na únik plynu

Iba máločo z tohto pohľadu dokáže ľudí natoľko vydesiť ako práve podozrenie na únik plynu. Ak je naozaj masívny, stačí iba zapnúť svetlo, alebo si zapáliť cigaretu a katastrofa je na svete. Niet teda pochýb, že únik plynu je naozaj jednou z najnebezpečnejších havarijných udalostí a treba ju patrične preveriť. Už pri malom podozrení a bez ohľadu na ročné obdobie či akékoľvek iné okolnosti je potrebné zavolať poruchovú službu alebo hasičov.

Nepriepustné odpady tesne pred zatopením priestorov

Problémy s neodtekajúcim drezom, umývadlom či vaňou sa mnohí z nás snažia riešiť najskôr svojpomocne. Vo väčšine prípadov však ide iba o dočasné riešenia a skôr či neskôr sa situácia rapídne zhorší. Ak už zátku v potrubí nejde preraziť, treba ihneď kontaktovať havarijnú službu. O tom, že problémy s odpadovým potrubím patria medzi veľmi časté svedčí aj to, že výjazdy havarijnej služby pre nepriepustné potrubia sú bežné počas celého roka. Problémy s kanalizáciou si navyše vyžadujú aj poriadne fyzické nasadenie v teréne, kde sa vyžadujú nielen skúsenosti, ale okrem iného aj profesionálna pracovná obuv.

Poruchova sluzba voda

Porucha a nefunkčnosť vykurovacieho systému

Tieto výjazdy sú typické pre jesenné a zimné obdobie. Práve počas leta si totiž na vykurovanie ani nespomenieme, avšak ak už vonku klesnú teploty pod určitú hranicu, nefunkčné vykurovanie vnímame veľmi citlivo. Závada na vykurovacej sústave nepríjemná, ale dá sa zvládnuť oveľa lepšie, ak havarijnú službu kontaktujete pred vrcholom vykurovacej sezóny. Akékoľvek výpadky vykurovania vrátane nefunkčných plynových kotlov sú dôvodom na výjazdy havarijnej služby.

Voda a zatopenie

Zdesenie z toho, že voda zaplavila niektorú časť vášho bytu ste už možno zažili. Viete si predstaviť, že práve toto sú situácie, kedy okamžite zavoláte havarijnú službu. Voda dokáže poriadne potrápiť nielen vtedy, keď neodteká, kam má, ale aj vtedy, keď pretečie. Nekontrolovateľne vytekajúca voda z vodovodných rozvodov dokáže napáchať obrovské a často nenapraviteľné škody, s oslovením profesionálov preto netreba otáľať.

Foto: elements.envato.com

>> Zariaďte si domácnosť podľa svojich
predstáv Tu alebo aj nižšie <<

 

Komentáre (2)

 1. Dobrý deň,
  nám tak raz vytekala dlhšie voda do šachty a nič sme si nevšimli. Bolo tam niečo prasknuté.
  Potom prišiel merať pán stav vody a namerali nám neskutočne veľa kubíkov. Museli sme to dávať opravovať a ešte sme aj doplácali viac ako 700 eur.
  Každému odporúčam si to sme tam skontrolovať.

 2. Dobrý deň,
  nám sa minule pokazil vykurovací systém a musím povedať, neprajem nikomu…
  Všetko okolo opravovania, kúpy, volania opravára. No nič pekné.

Komentáre