Čo nerobiť pri zariaďovaní spálne

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérIzbySpálne

Čo nerobiť pri zariaďovaní spálne

Čo nerobiť pri zariaďovaní spálne

Kto z nás nesníva o tom, že sa po náročnom dni v práci vráti domov a oddýchne si v útulnej spálni? Aby počas odpočinku nebolo nič rušivé, musíte kompetentne pristupovať k usporiadaniu spálne. Pre tých, ktorí nechcú urobiť chybu pri výbere dizajnu interiéru, odporúčame venovať pozornosť nasledujúcim praktickým nápadom.

Je čas zabudnúť na béžovú

Je čas zabudnúť na béžovú

Už viac ako desaťročie sa traduje, že spálňa určite musí byť v béžových tónoch, pretože upokojujú, dodávajú teplo a tlmené svetlo a navyše vás naladia na relax. Ale nie je to tak. Napriek tomu, že béžová je považovaná za základnú univerzálnu farbu, ak urobíte chybu s tónom, potom „zmizne“ do žlta, čo v žiadnom prípade neprispeje k zlepšeniu estetiky. Na druhej strane, ak monochromatický základ nerozriedite svetlejšími alebo chladnejšími tónmi, nemožno sa vyhnúť skľúčenosti a tiesnivým pocitom.

 

 

Podľa moderných dizajnérov sa väčšina ľudí bojí experimentovať a robiť mimoriadne rozhodnutia, takže béžová sa im javí ako najneutrálnejšia farba, ktorá si nevyžaduje odvahu. Samozrejme, každý má v tomto smere svoj vkus a víziu, ale to nie je dôvod premeniť spálňu na plochý a nudný priestor, najmä ak je maličký. Pritom svetlé farby, nezvyčajné akcenty, odvážna kombinácia textúr materiálov pomôžu oživiť interiér, aj keď je béžová zvolená ako jedna z hlavných farieb. Táto všestranná farba má veľa veľmi príjemných tónov a podtónov, ktoré rozžiaria spálňu príjemnými farbami.

Na veľkosti záleží

Hlavnou „hrdinkou“ spálne je vždy posteľ a k jej výberu treba pristupovať viac než zodpovedne, pretože sa určite budete chcieť vyhnúť problémom so spánkom. A nespavosť je hlavnou príčinou únavy a apatie. Aby ste boli vždy v dobrom zdraví a dobrej nálade, musíte sa vopred rozhodnúť, aká výška, dĺžka a šírka postele je pre vás to pravé.

Na veľkosti postele do spalne záleží

Mnoho ľudí si myslí, že spať na obrovskej posteli je skutočný pôžitok. Nie je to ale celkom pravda, rozoberte si, koľko miesta počas spánku zaberiete a hneď pochopíte, že šírka 220 cm je neprimerane veľa, najmä ak na nej nespí celá rodina. Nielenže obrovská posteľ zaberie všetok voľný priestor, ale nastanú aj problémy s upratovaním.

Nemali by ste podceňovať ani skutočnosť, že posteľná bielizeň, prikrývky a poťahy na matrace neštandardných rozmerov sa vyberajú ťažšie a všetky tieto veci budú stáť veľa peňazí.

Veľký šatník v spálni

Každý pozná problém rozloženia priestoru, ak je byt malý a je tam veľa vecí. To však vôbec neznamená, že sa musíte pokúsiť vtlačiť do spálne vstavanú skriňu do priestoru medzi stenou a posteľou v nádeji na zázrak. Úzky priestor medzi dvoma masívnymi kusmi nábytku rýchlo znepríjemní pobyt v spálni a prvé modriny na seba nenechajú dlho čakať. A ak bude mať skriňa klasické dvierka na otváranie, potom z takejto skrinky bude veľmi malý úžitok, pretože ich nebude možné úplne otvoriť.

Veľký šatník v spálni

Majitelia malých spální nech radšej odmietnu veľký nábytok, ale ak to inak nejde a skriňa je jednoducho potrebná, musia si vybrať plytkú skriňu s posuvnými dverami. Zvážiť vždy treba fakt, že vzdialenosť medzi posteľou a akoukoľvek prekážkou by nemala byť menšia ako 60 cm.

Výber správneho koberca do spálne

Koberec s vysokým vlasom sa zdá byť príjemnejší, mäkký a útulnejší, ale v spálni je lepšie odmietnuť tento krásny variant. Takéto modely už nielenže vychádzajú z módy, ale v obmedzenom priestore nie sú ani veľmi praktické. Navyše zhromažďujú veľa prachu, s ktorým je veľmi ťažké vysporiadať sa. Pritom v spálni, ako viete, potrebujete čerstvý vzduch a ideálne podmienky na spánok.

Výber správneho koberca do spálne

Najlepšou alternatívou sú úzke koberce alebo behúne, ktoré sú najlepšie pre priestory na spanie. Môžete sa pozrieť taktiež na modely, ktoré nepúšťajú vlákna. O menšie a ľahšie koberce je jednoduchšia starostlivosť a možno ich dokonca prať v práčke bez potreby chemického čistenia.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Inšpirujte sa kvalitnými
postelami TU alebo nižšie <<

 

Komentáre