Nielen pre eko-nadšencov! Tepelné čerpadlá sú tu pre všetkých

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaTepelné čerpadláTZBVykurovanie

Nielen pre eko-nadšencov! Tepelné čerpadlá sú tu pre všetkých

Tepelné čerpadlo čerpadlá Protherm GeniaAir Mono

O väčšine tepelných čerpadiel sa dá trochu zveličene povedať, že sú to len také „biele krabice“. Tepelné čerpadlá zabezpečujú pohodlie v domácnosti počas celého roka. Šetria náklady na vykurovanie a znižujú uhlíkovú stopu. Ide o technológie, ktoré sú pre všetkých, nielen pre ekologických nadšencov, pretože myslia na budúcnosť a udržateľnosť.

 

 

Sú spoľahlivé, vysokoefektívne a cenovo dostupné. Riešenia pre vykurovanie, chladenie a prípravu teplej vody od značky Protherm sú #viacnezbielekrabice. Predstavujú správne rozhodnutie pre životné prostredie aj vašu peňaženku.

Tepelné čerpadlá typu vzduch/voda sú šetrné k prírode. Dokážu využívať až 75 % energie z obnoviteľných zdrojov, teda z energie zo vzduchu. Prinášajú úsporu hneď z viacerých strán. Nízke prevádzkové náklady dosahujú vďaka zníženej spotrebe energií a vďaka dlhej životnosti i kvalite prinášajú nižšie náklady na servis.

Inovatívne chladivo

Spoľahlivo vykuruje, pripraví teplú vodu a zabezpečí i chladenie. Uplatní sa v projektoch novostavieb v energetickej triede A0 a vďaka vysokej výstupnej teplote aj pri renováciách v starších domoch. Zároveň je výnimočne ohľaduplné k životnému prostrediu. Reč je o monoblokovom tepelnom čerpadle GeniaAir Mono (3 – 12 kW, A+++) vzduch/voda značky Protherm.

interierova jednotka Protherm

Na svoju prevádzku využíva prírodné ekologické chladivo R290, ktoré je maximálne ohľaduplné k životnému prostrediu. Systém pozostáva z tepelného čerpadla a interiérovej jednotky. V nej je zabudovaný 185 l zásobník teplej vody, ktorý úplne vystačí pre päťčlennú rodinu. To, čo presvedčí mnohých majiteľov domov pre tento druh vykurovania, je najmä rýchla inštalácia, ktorá zvyčajne trvá len jeden deň.

Tiché riešenie

Ďalšou možnosťou je tepelné čerpadlo GeniaAir Split (3 – 12 kW, A+++/A++) s oddeleným chladivovým okruhom. Osvedčilo sa u A0 novostavieb aj u modernizácií. Tepelné čerpadlo sa dá flexibilne umiestniť na podstavci vonku v záhrade, prípadne na strechu garáže či zavesiť na stenu domu. Dokáže spoľahlivo fungovať pri vonkajšej teplote od -20°C do 43°C. Svojim dizajnom a malými rozmermi nezaberie veľa miesta a zároveň nenaruší vzhľad exteriéru. A čo je dôležité, tepelné čerpadlo GeniaAir Split je nielen šetrné k životnému prostrediu, ale aj prekvapivo tiché. Patrí k najtichším tepelným čerpadlám typu vzduch/voda na trhu. Vo vzdialenosti pár metrov od čerpadla je jeho zvuk takmer nebadateľný, zariadenie je preto vhodné aj pre domy v hustej radovej zástavbe.

Galéria

Protherm logo nove

Foto: Protherm
www.protherm.sk

>> Doprajte si vhodné spotrebiče
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

 

Komentáre