Dodajte svojmu bývaniu iskru, moderné umenie je tou správnou cestou

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Dodajte svojmu bývaniu iskru, moderné umenie je tou správnou cestou

Dodajte svojmu bývaniu iskru, moderné umenie tou správnou cestou

Radi skrášľujete svoju domácnosť netypickými a odvážnymi dekoráciami? Potom je pre vás moderné umenie tou správnou cestou. Vyskúšajte aj vy obrazy či sochy s experimentálnym nádychom a dajte svojmu interiéru nádych luxusu a originality. Prinášame vám stručný prehľad toho, čo by ste o modernom umení mali vedieť.

 

 

Čo presne je moderné umenie?

Obdobie moderného umenia začalo v 19. storočí a dodnes sa teší veľkej popularite. Vďačí za to svojmu individuálnemu a odvážnemu charakteru. Napriek tomu, že mnohé moderné maľby nezobrazujú reálne scenáre, dokážu byť dynamickejšie než diela ktorejkoľvek inej doby. Práve vďaka individualite moderného umenia sú diela tejto doby ideálne pre vyjadrenie vášho charakteru.

Čo presne je moderné umenie

Vedeli ste, že…
…predstaviteľmi moderného umenia
boli napríklad Pablo Picasso,
Gustav Klimt, Alfons Mucha
či Vincent van Gogh?

Ako vyberať moderné obrazy (moderné umenie)?

Prvým kritériom, ktoré stojí za zváženie, je váš rozpočet. Kupovanie originálnych umeleckých diel je síce nákladnejšie, no mnohé diela postupom času na svojej cene ešte získajú. Lacnejšou alternatívou je orámovanie obrazu vami vytvoreného alebo vytlačeného na plátno.

Objavte originálne umelecké diela
popredných autorov v Galéria AVE.

Ďalším faktorom, ktorý by ste mali brať do úvahy, je už existujúci vzhľad miestnosti. Nové dekorácie síce môžu interiér oživiť, no zároveň môžu jeho vzhľad aj pokaziť, a tak sa neváhajte poradiť s odborníkmi. Dbajte tiež o to, aby bolo v miestnosti dostatok svetla. Len správne nasvetlenie dokáže dať maľbám a obrazom tú správnu dynamiku.

Pri výbere dekorácií sa nemusíte zamerať len na tradičné obrazy. Dnes už je možné orámovať aj rôzne trojrozmerné predmety. Príkladom môže byť gitara, dres slávneho športovca či slávnej športovkyne alebo iný predmet, ktorý má pre vás špecifický význam. Opäť ale platí, že by výsledné dielo nemalo v interiéry pôsobiť rušivo.

Ako vyberať moderné obrazy netypickými dekoráciami moderné umenie

Ako sa starať o diela moderného umenia?

Starostlivosť o umelecké diela akéhokoľvek typu je viac než žiaduca. Vďaka pravidelnej údržbe si diela udržia dlhšie farby a tvary, ktoré vás pri ich kúpe tak oslovili. V prípade obrazov sa držte týchto zásad:

  • obrazy nevystavujte na priame slnko,
  • udržujte v miestnosti približne 55% vlhkosť,
  • pri manipulácii s obrazom používajte bavlnené rukavice,
  • obrazy ani rámy neutierajte, ale oprášte prachovkou,
  • nezavesené odrazy skladujte na chladnom, tmavom a suchom mieste.

 

Galéria

Moderné umenie dokáže vykúzliť z nezaujímavého priestoru interiér plný života a jedinečnosti. Vďaka individuálnemu charakteru moderných obrazov môžete dať jasne najavo, čo cítite. V prípade, že nemáte záujem drahšie kúsky renomovaných umelcov a umelkýň, môžete si nechať zarámovať vlastné maľby či plátna.

Oživte svoje bývanie či kanceláriu štipkou moderného umenia.
Zaobstarajte si originálne dielo alebo si nechajte
zarámovať predmet,
ktorý je pre vás dôležitý.

Foto: Unsplash
Redakcia

Galeria AVE logo

>> Zaujímavé bytove doplnky
nájdete TU alebo nižšie <<

 

Komentáre