Levelys technológia pre rýchlu, bezpečnú a jednoduchú pokládku obkladov a dlažieb

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Podlahy a krytinyStavbaTechnológie

Levelys technológia pre rýchlu, bezpečnú a jednoduchú pokládku obkladov a dlažieb

Ochranna podlozka pod zavitovy vyrovnavaci system pokládku obkladov a dlažieb

Značka LEVELYS vznikla za účelom skvalitnenia a zjednodušenia obkladacích prác. Aj menej skúsený domáci majster, alebo dokonca začiatočník, si pomocou tejto technológie s prácou hravo poradí. Čo všetko tento unikátny systém pre rýchlu pokládku obkladov a dlažieb zahŕňa? Povieme si o tom v našom článku.

 

 

Výhody používania leveling systému značky LEVELYS

Leveling systém značky LEVELYS zahŕňa všetky potrebné pomôcky pre rýchlu, jednoduchú a efektívnu pokládku obkladov a dlažieb. Hlavnou výhodou tohto systému je veľmi jednoduché používanie a výsledok, s ktorým je spokojný aj profesionál. Čo je však na tom najlepšie, týmto spôsobom zvládne položiť obklad a dlažbu naozaj každý.

Podlozka pod zavitovy vyrovnavaci system pokládku obkladov a dlažieb

Rovnako leveling systém dokáže veľmi účinne eliminovať nerovnosti obkladového materiálu. A to znamená, že nevznikajú rozdiely vo výške susediacich dlaždíc, ktoré sa lepia formou Floating – Buttering (lepidlo sa nanesie na podlahu/stenu i na dlaždicu).

Určite tiež oceníte fakt, že pri tejto metóde pokládky sa už viac nemusíte starať o krížiky na škáry. Obkladačky sa totiž oddeľujú sponami, ktoré sú flexibilné a prispôsobiteľné. Poteší vás aj cena tohto systému, ktorá je vďaka možnosti opätovného používania jednotlivých pomôcok výrazne nižšia, ako je tomu pri iných metódach pokládky.

Vedeli ste, že…
…kliny, matice a závity levelys technológie môžete použiť aj na veľmi tenké obklady a dlažby?

Klinový, maticový a závitový systém

Leveling systém od značky LEVELYS ponúka tri možnosti a variácie, ako si poradiť s pokládkou – kliny, matice a závity. Súčasťou tejto technológie sú aj doplnky, ktoré vám prácu ešte viac uľahčia. Zíde sa vám napríklad nivelačný kolík, zakladací profil, krížiky na škáry či prísavky na prenášanie veľkoformátovej dlažby.

Vašou hlavnou úlohou tak je rozhodnúť sa, ktorú variantu leveling systému si pri pokládke zvolíte. V zásade sa veľmi nelíšia a súvisia najmä s celkovou investíciou. Všetky tri varianty pokládky však spája nasledovné:

  • sú vhodné i pre začiatočníkov,
  • sú univerzálne (obklad aj dlažba),
  • sú vhodné do interiéru aj exteriéru,
  • dokonalé fixovanie obkladačiek/dlaždíc.

Klinový leveling systém

Princíp tejto varianty spočíva v tom, že spodná plocha klinu a spony vyvíja počas schnutia lepidla na obkladačky/dlaždice rovnomerný a dostatočne silný tlak. Prirodzene, všetky komponenty klinového systému (kliny a spony) sú vyrobené z odolného a pružného materiálu.

Okrem rýchlej a jednoduchej pokládky tiež určite oceníte viacnásobné použitie klinov, ich dlhú životnosť, príjemnú cenu a dokonalé fixovanie obkladačiek/dlaždíc počas schnutia lepidla.

Manipulácia je veľmi jednoduchá – kliny stačí zasunúť do otvorov spôn, čím sa zabezpečí perfektné vyrovnanie a fixácia obkladačky/dlaždice. Po zaschnutí lepiacej zmesi treba kliny vykopnúť a zo spony ulomiť.

Pri práci nezabudnite použiť aplikačné kliešte (podlahové na dlažbu, obkladové na obklad), pomocou ktorých je možné aplikovať kliny do spôn.

Maticový leveling systém

Vyrovnavaci system LEVELYS pokládku obkladov a dlažieb

Maticový vyrovnávací systém tvorí iba jeden komponent, a to vyrovnávač LEVEL+ (matica a skrutka). Aj v tomto prípade ide o kvalitný a odolný materiál voči opotrebeniu a preto je ideálny na opakované používanie. V porovnaní s klinovým systémom má ešte výhodu v tom, že pri práci nepotrebujete kliešte. Naopak, nevýhodou je trochu vyššia cena a hodí sa skôr na obklad ako na dlažbu.

Závitový leveling systém

Tretia varianta Levelys technológie kombinuje výhody predchádzajúcich dvoch. Pri práci budete potrebovať dva komponenty – závity a matice. Navyše podobne ako pri maticovom systéme tu nie sú potrebné kliešte. Závity stačí vložiť do škáry medzi dlažbu alebo obklad a následne rukou dotiahnuť matice. Rovnako ako pri klinoch, po zaschnutí lepidla ich treba odstrániť gumovým kladivom alebo jednoducho odkopnúť.

Záver

Levelys technológia predstavuje super spôsob, ako rýchlo, jednoducho a bez problémov položiť dlažbu či obklad. Vyberať si môžete medzi klinmi, maticami a závitami. Všetky tieto tri možnosti spája univerzálnosť a dokonalé fixovanie obkladačiek/dlaždíc. A čo je najdôležitejšie, pokládku touto technológiou zvládne aj úplný začiatočník.

Foto: Levelys
Redakcia

>> Zariaďte si domácnosť
po svojom
<<

 

 

Komentáre