Nová Merina v Trenčíne získala silného investora

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ArchitektúraByty a domyDevelopmentNovinky

Nová Merina v Trenčíne získala silného investora

Nová Merina vizualizacia V Trencine

Projekt Nová Merina, rozsiahly rezidenčný development v jednej z najperspektívnejších častí Trenčína, má nového investora. Projekt v širšom centre mesta, blízko hlavných dopravných uzlov a mestského parku, kúpila skupina WOOD & Company, pričom doterajší spoluinvestor Occam Real Estate zostáva v projekte ako minoritný partner a manažér. “ Novú Merinu považujeme za významný projekt pre Trenčín, ktorý má aj vzhľadom na lokalitu veľký potenciál, preto sme sa rozhodli ju kúpiť. Tešíme sa, že môžeme byť súčasťou transformácie trenčianskeho brownflieldu a pomôcť premeniť tento historický areál na živý a moderný priestor pre obyvateľov Trenčína,” Martin Šmigura, local partner WOOD & Company.

 

 

Nová Merina pôvodne vznikla pod taktovkou spoločností Occam Real Estate a Across Properties. Veľmi rýchlo sa stala známou ambicióznym plánom na transformáciu územia bývalej fabriky Merina. “Od začiatku chceme ponúknuť nielen kvalitné a udržateľné bývanie v prémiovej lokalite Trenčína, ale aj využiť priemyselné dedičstvo mesta,” upozorňuje Marek Kalma, Managing Director spoločnosti Occam Real Estate.  Na území bývalej fabriky vznikne viac ako 600 moderných bytov a ďalšie priestory pre maloobchodné prevádzky, či športové a kultúrne aktivity.

Nová Merina vizualizacia byvanie

Nová Merina vizualizacia

V roku 2022 Occam Real Estate v spolupráci s mestom Trenčín vyhlásila architektonickú súťaž. V nej zvíťazil projekt od špičkových architektov – ateliéru Sadovsky & Architects v spolupráci s Marko & Placemakers a Štúdia CHYBIK + KRISTOF. Následne investor pokračoval spracovaním architektonicko-urbanistickej štúdie  celej zóny. Architektonický návrh je v súlade s územným planom, ktorý bol mestom Trenčín minulý rok pozmenený v rekordnom čase desiatich mesiacov. Transformácia zanedbaného areálu tak môže pokračovať povoľovacím procesom uvažovaného projektu.

Nová Merina vizualizacia

“Máme radosť, že do projektu Nová Merina prichádza silný investor, ktorý so sebou prináša nielen kapitál, ale aj nové perspektívy. Veríme, že spojenie našich skúseností s rezidenčným segmentom a investičného potenciálu WOOD & Company prinesie projektu Nová Merina nový impulz,” hovorí Marek Kalma.  Začiatok výstavby prvej fázy bytov je naplánovaný na rok 2026. Ďalšie fázy budú pokračovať podľa aktuálnych podmienok na realitnom trhu.

Foto: sadovskyarchitects.sk

>> Zariaďte si nový byt podľa
vašich predstáv TU <<

 

Komentáre