V Dubaji sa stavia hotel v tvare mesiaca, navštívte vesmír bez opustenia Zeme

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ArchitektúraStavbaVideo

V Dubaji sa stavia hotel v tvare mesiaca, navštívte vesmír bez opustenia Zeme

V Dubaji sa stavia hotel v tvare mesiaca

Dubaj je známy svojou extravagantnou architektúrou a ak sa presadí kanadská spoločnosť Moon World Resorts Inc, nový hotel zmení tvár najľudnatejšieho mesta Arabských emirátov. Tentoraz bude panorámu Dubaja zdobiť realistická replika Mesiaca (pomer 1/75 000) vysoká 224 metrov, v ktorej bude môcť každý z návštevníkov navštíviť vesmír bez toho, aby opustil Zem. Hostia hotela, kúpeľov, reštaurácií, mnohých butikov, klubov a salónikov budú môcť získať nezabudnuteľný zážitok navrhnutý tak, aby reprodukoval návštevu satelitu našej planéty.

Vesmírna turistika sa čoskoro stane realitou, hoci len v pozemskom meradle. Zatiaľ čo miliardári plánujú dovolenku vo vesmírnom hoteli, ktorý môže byť otvorený v roku 2027, obyčajní smrteľníci budú môcť zažiť nezabudnuteľný zážitok na Zemi. Ak kanadská spoločnosť Moon World Resorts Inc presvedčí úrady Dubaja, jej panorámu bude zdobiť úžasný architektonický komplex, ktorého hlavným objektom bude hotel pripomínajúci mesiac.

Ambiciózny koncept presnej repliky Mesiaca (zmenšenej 75-tisíckrát), ktorý vytvorili dizajnéri Sandra G. Mathews a Michael R. Henderson, je navrhnutý tak, aby vybudoval celú sieť „hviezdnych“ rezortov, z ktorých prvý môže sa objaví v najväčšom meste Spojených arabských emirátov.

 

 

Vzhľadom na túžbu dubajskej vlády prekvapiť a omráčiť nie je prekvapujúce, že súhlasili so zvážením návrhu kanadských developerov, pretože komplex počíta s vybudovaním gule s priemerom 224 metrov.

Vesmírne vyhliadky

Ak odmyslíme budúce finančné výhody, potom realizácia nového projektu umožní občanom a návštevníkom Dubaja zažiť nevšedný zážitok, pretože je len málo ľudí, ktorí odmietajú „intergalaktické dobrodružstvá“. Predpokladá sa, že hlavným vrcholom projektu bude „aktívna lunárna kolónia“, ktorá sa nachádza v hornej polovici gule na ploche viac ako 40 tisíc metrov štvorcových. Presná kópia „lunárnych kolónií“, ktoré aktívne vyvíjajú NASA, ESA a ďalšie oddelenia, zanechá nezmazateľný dojem počas exkurzií, ktoré budú trvať najmenej 90 minút.

Vývojári tvrdia, že v komplexe s názvom Moon World Resorts bude každá zóna znovu vytvárať, ak nie mesačnú, tak vesmírnu krajinu, ktorá je úplne pravdivá. Stojí za zmienku, že spôsoby pohybu okolo “lunárnej kolónie” budú plne v súlade so skutočnými vesmírnymi technológiami a najnovším vývojom. A to znamená, že hostia komplexu budú skúmať obrovské územie na „mesačných roveroch“, pričom sa budú cítiť ako skutoční astronauti.

Napriek tomu, že „Mesiac“ v Dubaji je sedemdesiatpäťtisíckrát menší ako ten skutočný, dostupná plocha bude dostatočná na umiestnenie samotného hotela, ktorý je navrhnutý pre 4 000 luxusných izieb a apartmánov extra triedy a zodpovedajúcu infraštruktúru. Aby sa hostia nenudili, k dispozícii budú: luxusné reštaurácie, kaviarne, obrovské SPA a wellness centrum, telocvične, nočné kluby, koncertná sála s kapacitou 2 000 miest, hudobná miestnosť, piano bar a viacúrovňový salónik, „základňa mimozemských lodí“, veľké konferenčné centrum, kasíno. Okrem toho sú tu rezidenčné apartmány Sky Villas, známe ako The Private Residence at Moon, s rozlohou minimálne 200 metrov štvorcových, ktoré budú predané do súkromných rúk.

Schéma hotela

Moon resort hotel v Dubaji

Zapojené je aj priľahlé územie, ktorého časť je určená na usporiadanie školiacej platformy pre astronautov, niekoľko kancelárií pre globálne korporácie spojené s vesmírnym priemyslom. Predpokladá sa, že všetky tieto stavby budú súčasťou univerzitného kampusu.

Vývojári Moon World Resorts Inc naznačujú, že dokončenie projektu bude trvať približne 4 roky. Zároveň informovali, že „Mesiac“ Dubaja je prvým z piatich objektov hotelovej siete, ktoré vyrastú v Las Vegas, na Blízkom východe, v Číne a Španielsku.

Foto zdroj: yankodesign.com
Redakcia

>> Doprajte si kvalitné zariadenie do kúpelne
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

 

Komentáre