Záujem klientov o predĺženie prenájmov a rozšírenie priestorov s P3 Logistic Parks sa v priebehu roka 2022 zvýšil

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DevelopmentPriemysel a logistika

Záujem klientov o predĺženie prenájmov a rozšírenie priestorov s P3 Logistic Parks sa v priebehu roka 2022 zvýšil

Predĺženie prenájmov a rozšírenie priestorov s P3 Logistic Parks

Záujem klientov o predĺženie prenájmov a rozšírenie priestorov s P3 Logistic Parks sa v priebehu roka 2022 zvýšil. V roku 2022 spoločnosť P3 Logistic Parks, popredný developer a dlhodobý vlastník logistických nehnuteľností v Európe, úspešne predĺžil nájomné zmluvy ôsmim nájomníkom, ktorí súčasne rozšírili svoje priestory na základe expanzných plánov.

 

 

Predĺženie prenájmov a expanzia tvorili približne 70 % zo všetkých nových zmlúv. Napríklad,  IHLE a  MX Logistika majú po novom viac miesta v najnovšej hale parku P3 Bratislava D2 pri Lozorne, Packeta a CS Cargo zase rozširovali priestory v P3 Žilina. CS Cargo rozšírilo priestory aj v košickom parku.

Aktuálne je v slovenskom portfóliu P3 40 nájomcov, pričom minulý rok pribudli štyria nováčikovia. Medzi nich patrí aj slovenská produkčná spoločnosť Frame Film, ktorá si vybrala halu v parku P3 Bratislava D2 ako miesto pre remake hororu The Strangers z produkcie filmového giganta Lionsgate.

Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 v Českej republike a na Slovensku hovorí: „Veľkoplošné haly v logistických parkoch môžu mať rôznorodé využitie, čo sa snažíme verejnosti dlhodobo komunikovať. Spolupráca s nájomníkom pôsobiacim v zábavnom priemysle bola pre nás úplne nová skúsenosť. Overili sme si, ako rýchlo vieme reagovať aj na požiadavky tohto segmentu.“

Flexibilita a s ňou spojená schopnosť rýchlo reagovať na aktuálne potreby nájomcov je jednou z konkurenčných výhod, ktorá vedie k dlhodobým vzťahom P3 s klientmi. Spoločnosť aktuálne prenajíma priestory vo svojich šiestich slovenských parkoch s celkovou rozlohou takmer 500 000 m², ktoré medziročne narástli približne o 21 000 m².

Za týmto nárastom stojí dokončenie najnovšej haly DC7B v P3 Bratislava D2 pri Lozorne, do ktorej rozšírili podnikanie dvaja dlhoroční nájomcovia parku: spoločnosť IHLE, európsky veľkoobchodník s automobilovými pneumatikami a diskami a MX Logistika, ktorá je distribučným skladom pre sieť obchodov s nábytkom MÖBELIX a súčasne aj najväčším nájomníkom P3 na Slovensku.

Predĺženie prenájmov a rozšírenie priestorov s P3 Logistic Parks

Jánoši dodáva: „S IHLE máme za sebou už tretiu relokáciu v rámci parku P3 Bratislava D2. Rovnako sme boli pri tom, keď MX Logistika rozšírila svoje pôsobenie na nové trhy počas 15 rokov našej spolupráce.“

Dnes má IHLE v prenájme plochu o rozlohe 6 700 m² a poslednou relokáciou rozšírila prenajatú plochu v P3 parku približne o tretinu. Spoločnosť MX Logistika zase podniká v parku pri Lozorne až v troch halách na celkovej ploche 69 000 m². Len v minulom roku rozšírila prenajatú plochu o viac než 23 000 m², z toho 13 500 m² má práve v najnovšej hale DC7B. Tá je zároveň jednou z najmodernejších logistických nehnuteľností kvalitatívnej úrovne A, po novom už aj certifikovaná na úroveň BREEAM „Very Good“.

Jánoši dopĺňa: „Staviame moderné a udržateľné nehnuteľnosti, ktoré spĺňajú najprísnejšie kritéria. No nie je to len o kritériách. Snažíme sa priniesť do nášho podnikania aj niečo navyše, čo pomôže nielen biznisu v daných priestoroch, ale aj celkovej atmosfére, v ktorej sa ľudia cítia dlhodobo príjemne. Dôkazom toho, že ideme správnou cestou je aj to, že nás odborníci z architektonickej ankety ASB Gala 2022 označili za Developera roka v oblasti priemyslu a logistiky.“

V priebehu roka 2022 P3 priniesla inovácie aj do ďalších parkov v rámci svojho slovenského portfólia. Napríklad, v mestko-biznisovom parku P3 Bratislava Airport developer dokončil športovo relaxačnú zónu a čoskoro má otvoriť eventovú halu s nájomcom a prevádzkovateľom spoločnosťou PALK, ktorá prevádzkuje aj Kaštieľ Pálfy s vinárstvom Viajur. Predajňa Selaví, ktorá toto víno predáva, sa bude nachádzať od 1. marca vo vstupnej časti haly.

V rámci ďalších rozvojových plánov na rok 2023 sa P3 sústredí ešte viac na región Košického a Prešovského kraja, v ktorých vidí potenciál rastu. Vzhľadom na vládou ohlásené plánované investície pôjde o veľmi atraktívnu lokalitu pre logistické nehnuteľnosti.

Zdroj foto: P3 Logistic Parks
Text: P3 Logistic Parks

>> Vhodné doplnky pre vašu
firmu TU alebo aj nižšie <<

 

Komentáre