Veci, ktoré „požierajú“ metre štvorcové a miestnosť vyzerá malá a preplnená

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérIzby

Veci, ktoré „požierajú“ metre štvorcové a miestnosť vyzerá malá a preplnená

miestnosť vyzerá malá a preplnená Masívne lustre

Najčastejším problémom moderných bytov je nedostatok voľného miesta. Jedna vec je, ak je bývanie ako celok malé a nie je sa v ňom kam otočiť kvôli nedostatku štvorcových metrov, ale úplne iné je, ak je miestnosť veľká, ale vizuálne vyzerá malá a preplnená. Poradíme vám čoho sa treba zbaviť, aby boli izby svetlé, priestranné a pohodlné.

Masívne lustre

Pamätáte si, aké populárne boli masívne lustre, vrátane krištáľových, v časoch bývalého režimu? Hovorili o vysokom postavení a slúžili ako skutočná dekorácia bytu. Tie časy sú však už dávno preč. Teraz sú takéto lustre nielen považované za netrendové a objemné, ale sú tiež zriedkavo prítomné v interiéroch, pretože vizuálne zmenšujú veľkosť miestnosti. Nezvyčajné stropné svietidlá malej veľkosti vyzerajú oveľa vhodnejšie a úhľadnejšie. Čím zaujímavejší dizajn, tým lepšie.

 

 

Skrinky strednej výšky

Zvyčajná výška priemernej skrinky je približne 210 cm, teda po strop ešte zostáva veľa miesta. Takéto modely, napriek ich popularite, majú veľa nevýhod. Po prvé, znižujú výšku akejkoľvek miestnosti. Po druhé, pre využitie priestoru máte tendenciu niečo odložiť na skriňu, kufor, sezónne veci, nepotrebné knihy a časopisy. V dôsledku toho sa priestor nad skriňou časom zmení na sklad. Po tretie, nábytok v spálni často vyzerá nepríjemne a kazí premyslený interiér.

Najlepšou možnosťou je objednať si vstavanú skriňu až po strop. Budete mať viac miesta na skrytý úložný priestor a miestnosť sa okamžite stane oveľa vyššou, voľnejšou a prehľadnejšou. Prinajmenšom sa môžete definitívne zbaviť vizuálneho šumu.

Skrinky strednej výšky

Holé steny

Často, snažiac sa nepreťažiť priestor, nechávame steny holé. A to je jedna z hlavných chýb, pretože prázdne plochy veci často zhoršujú. Samozrejme, nemali by ste zdobiť steny desiatkami malých fotografií alebo obrazov. Dobrým nápadom by však bolo vybrať si niekoľko veľkých plátien alebo dokonca zarámovaných zrkadiel a zavesiť ich vo výške očí. Môžete si tak vytvoriť potrebný pocit voľného priestoru.

Upozorňujeme, že obrazy a fotografie sú klasickou, ale zďaleka nie jedinou možnosťou zdobenia stien. Originálnym riešením je vytvorenie kompozície z tanierov prinesených z výletu alebo zo starých súprav. Je veľmi dôležité, aby bola výzdoba urobené v rovnakom štýle alebo farebnej schéme.

Vankúše na pohovkách

Teraz nehovoríme o vankúšoch ako takých, presnejšie ide o ich prebytok. Na zabezpečenie celistvosti kompozície interiéru sú potrebné dekoratívne vankúše, ktoré dodávajú krásu a pohodlie. No ak to s nimi preženiete, vzniká pocit chaosu. Nezabudnite, že vankúš by nemal byť príliš veľký a ideálne by mal byť umiestnený pod chrbtom. A tiež by ste mali mať možnosť voľne sedieť na pohovke a netlačiť sa na jej okraji, pretože vankúše zaberajú všetok voľný priestor.

Vankúše na pohovkách

Otvorené police

Mali by ste byť s nimi čo najopatrnejší. Premyslené aranžmány vyzerajú na otvorených policiach naozaj skvelo, ale ak ich naplníte rôznymi drobnosťami, ako sú nabíjačky, figúrky, kľúče a iné, úhľadný vzhľad sa okamžite vyparí. Použite police na dekoratívne účely a hlavný úložný priestor sústreďte do uzavretých systémov, skriniek, zásuviek atď.

Nábytok pred oknami

Toto usporiadanie nábytku sa už stalo skôr tradíciou a nie výnimkou z pravidla. Je pravda, že toto riešenie má jednu významnú nevýhodu, predmety môžu blokovať prístup prirodzeného svetla do miestnosti, a preto sa vizuálne zdá oveľa menšia, ako v skutočnosti je. Preto sa snažte nechať priestor pri okne voľný.

Navyše vetrať v miestnosti v ktorej nie je nábytok priamo pred oknami je oveľa jednoduchšie.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný nábytok
za dobrú cenu TU alebo nižšie <<

 

Komentáre