Obehové čerpadlá pre mimoriadne účinný ohrev teplej vody

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


StavbaTechnológie

Obehové čerpadlá pre mimoriadne účinný ohrev teplej vody

Obehové čerpadlo TacoFlow2 Pure

Kompaktné, robustné a výkonné: osvedčené obehové čerpadlá Taconova sa vyznačujú najmä vysokým technickým štandardom, jednoduchou inštaláciou, presvedčivou účinnosťou a širokou škálou aplikácií od konvenčného vykurovania až po solárnu termiku a cirkuláciu teplej vody. Aktuálne predstavuje švajčiarsky výrobca dve nové, mimoriadne účinné obehové čerpadlá pre systémy teplej vody v obytných a komerčných budovách, ktoré šetria vodu a energiu – TacoFlow2 Pure a TacoFlow2 Pure Plus.

 

Teplá voda bez dlhého čakania a bez plytvania energiou – nový TacoFlow2 Pure zabezpečuje mimoriadne efektívnu a úspornú distribúciu ohriatej pitnej vody v rodinných domoch, bytových domoch a malých verejných budovách. Kompaktné obehové čerpadlo s výtlakom približne 1,4 metra spotrebuje len 2,5 až 7 wattov, takže je výkonnejšie, ale energeticky úspornejšie ako jeho predchádzajúci model. Zároveň pokrýva teplotný rozsah médií od +5 °C do +65 °C.

Obehové čerpadlo TacoFlow2 Pure
Nové čerpadlo TacoFlow2 Pure zabezpečuje mimoriadne účinnú a hospodárnu distribúciu ohriatej pitnej vody v rodinných a bytových domoch, ako aj v malých verejných budovách.

Rovnako ako všetky čerpadlá Taconova poháňané modernými synchrónnymi motormi s technológiou permanentných magnetov je TacoFlow2 Pure nielen veľmi úsporné a s tichým chodom, ale aj mimoriadne robustné. Preto ho nie je potrebné udržiavať ani nie je nutné vymieňať tesniace prvky počas jeho životnosti.

Časovač a teplotný senzor pre väčšie pohodlie

Prevádzka je ešte efektívnejšia s verziou Plus nového obehového čerpadla. TacoFlow2 Pure Plus je vybavený ďalšími inteligentnými funkciami, ako je LCD displej s integrovaným časovačom na víkendové programovanie a teplotný senzor na kontrolu teploty. To umožňuje používateľovi prispôsobiť čas prevádzky systému teplej vody vlastným zvyklostiam a ušetriť spotrebu energie samotného čerpadla, ale aj straty v pohotovostnom režime zariadenia pre prípravu teplej vody.

TacoFlow2 Pure Plus
TacoFlow2 Pure Plus je vybavený ďalšími inteligentnými funkciami, ako je LCD displej s integrovaným časovačom na víkendové programovanie a teplotným senzorom na kontrolu teploty.

Tento inteligentný, bez údržbový a kompaktný agregát dokáže znížiť spotrebu energie až o 80 % pri rovnakom hydraulickom výkone, ak nahradí staršie štandardné obehové čerpadlo. Obe čerpadlá sú vybavené ochranou proti zablokovaniu. TacoFlow2 Pure Plus sa dá optimálne prispôsobiť aj výberom najvhodnejšej z troch dostupných výkonnostných kriviek.

Taconova logo

Foto: Taconova
www.taconova.com

>> Všetko pre vašu stavbu
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre