Pestovanie rastlín v interiéri: výhody a nevýhody ich pestovania

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Pestovanie rastlín v interiéri: výhody a nevýhody ich pestovania

Pestovanie rastlín v interiéri

Farebné rozkvitnuté kvety v kvetináčoch, popínavá zeleň či odolné sukulenty – pestovanie rastlín v interiéri je nielen skvelým estetickým prvkom, ale prináša aj množstvo výhod. Ako to však býva, nájde sa aj zopár nevýhod, o ktorých by ste mali vedieť. A to najmä v prípade, že vás trápi nadmerná vlhkosť či tvorba plesní. Poďme na to.

Prečo pestovať izbové rastliny pestovanie rastlín

Prečo pestovať izbové rastliny?

Začnime výhodami pestovania zelene v interiéri. Kvety a zelené rastliny sú bezpochyby krásne a dokážu oživiť a zútulniť každý priestor. Aj to je dôvod prečo sú obľúbené nielen v domácnostiach, ale aj v kanceláriách, hoteloch či kaviarňach. Ďalšou veľkou výhodou je živých rastlín je ich schopnosť zbavovať vzduch škodlivého znečistenia a toxínov. Ak vás trápi znečistený vzduch, zaobstarajte si niekoľko zelených rastlín a verte, že sa vám bude hneď dýchať omnoho lepšie, pestovanie rastlín pomáha vášmu zdraviu.

 

 

 

Vedeli ste, že…
… znečistený vzduch výrazne znižuje kvalitu spánku? Preto by ste mali dbať na to, aby ste mali doma kvalitný vzduch bez škodlivých toxínov.

Vďaka tomu, že živé kvety vytvárajú príjemnú atmosféru, prispievajú k lepšej psychickej pohode, pozitívne ovplyvňujú náladu a taktiež prispievajú k udržaniu dobrého krvného tlaku.

Prečo pestovať izbové rastliny, pestovanie rastlín

Na toto si dajte pozor

Rastliny vzduch nielen čistia, ale aj zvlhčujú. Ak vás trápi suchý vzduch, živá zeleň vám rozhodne pomôže. Pozor si však dajte v prípade, že máte doma vysokú vlhkosť a bojujete s plesňami. V takomto prípade umiestňujte kvety len do miestností, kde máte normálnu hladinu vlhkosti.

Iste viete, že o izbové rastliny sa treba pravidelne starať. Pripravte sa na polievanie, občasné sprchovanie, strihanie či presádzanie. Ak chcete, aby vám vaše obľúbené rastlinky robili radosť čo najdlhšie, musíte im venovať dostatočnú starostlivosť.

Ak viete, že nemáte čas, často cestujete alebo trávite celé dni v práci, zaobstarajte si nenáročné sukulenty, ktoré si nevyžadujú takmer žiadnu starostlivosť a pestovanie je jednoduchšie.

Foto: Freepick
Redakcia

>> Ako sa postarať o rastliny
nielen doma nájdete TU alebo nižšie <<

 

Komentáre