Pri „mori“ po celý rok, oblečme si interiér do námorníckej modrej

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérNábytok

Pri „mori“ po celý rok, oblečme si interiér do námorníckej modrej

Do námorníckej modrej

Azúrová farba vody, biele plachty k modrému obzoru, vôňa mora a jemné pieskové pláže – tak si predstavujeme a zachovávame spomienky na chvíle oddychu. Ak si interiér „oblečieme“ do námorníckej modrej, tak spomienky uchováme nadlho. Typické farby sú biela, jemne modrá a zlatá farba slnka.

Tak by sa dal charakterizovať tento romantický interiér. Je plný krásnych pocitov, spomienok a aj fantastickou atmosférou. Ako ho vytvoriť, ako sa zmocniť tohto jedinečného interiéru. Pomôže fantázia, spomienky a…

Do námorníckej modrej

Základ sú farby

Základná farba nábytku by mala byť v odtieni svetlo modrej a bielej a dizajnérske spracovanie solitérnych kusov nábytku by malo pripomínať „hrubé lodné drevo“ spájané masívnymi klincami. Nemusí to byť však až tak dramatické, ale kontrast je nutný. Tmavé kovové prvky „držiace“ toto(tesármi) opracované drevo v požadovanom tvare, navodia tú správnu atmosféru, avšak platí ešte jedno pravidlo.

Do námorníckej modrej

Takýto interiér požaduje veľa denného svetla, aby sa farby navzájom dopľňali, tak ako vnímame slnečné pobrežia a staré „námornícke“ stavby počas dovoleniek. Tak isto je potrebné riešiť farebnosť stien izby kde chceme takúto atmosféru vytvoriť.

Do námorníckej modrej

Typické farby sú biela, jemne modrá a zlatá farba slnka. Modrá môže byť v jemnej, ale aj tmavomodrej, ktorú kombinujú biele prúžky a sem tam skontrastuje toto riešenie prúžok červenej (vrchol majáku je vždy červený).

Zaujímave: Nábytok s vôňou Provensálska

Spojenie s pevninou by mala tvoriť jemná hnedá podlaha a žltohnedá farba piesku na kobercoch. Závesy na oknách jednoznačne biele, vzdušné a nezakrývajúce plochu okien. Vzdušnosť a voľná cesta k slnku. Tieto farebnosti by mali prevládať aj v doplnkoch, lebo atmosféru interiéru „robia“ maličkosti a doplnky.

1 000 malých drobností

Čo si donesieme od mora? Množstvo drobností z mora či z obchodov so suvenírmi. V tomto štýle sa rieši aj množstvo doplnkov, ktorými aranžujeme izbu. V doplnkoch prevláda „lampáš“ či námornícke koleso a kompas. Dekoračné látky sú zdobené prúžkami modrej či už horizontálne alebo vodorovne.

Námornícka modrá

Spálne však môžu mať nábytok sieťovina, hrubé laná, uzly, ale aj lodná plachta bielej farby a aj celé riešenie môže byť jemnejšie. Závesy vyberte s klasickým námorníckym vzorom – so zvislými prúžkami, na posteľných obliečkach a vankúšoch by sa mali tieto farby takisto objaviť.

Námornícka modrá

Doplnky ako lampa či lustre by mali pripomínať lodné svietidlá. O tom, že námornícky štýl zariaďovania interiérov je obľúbený, sa môžeme presvedčiť u predajcov doplnkov aj eshopov. Pravdu povediac – mať celý byt v štýle „námorníckej modrej“, by asi nebolo to pravé orechové. Jedna miestnosť stačí, napríklad kúpeľňa. Ale vkus je jedinečný u každého človeka, a tak je to celé len „na vás“.

MiRaBo
Foto: z archívu redakcie Domabyt,
s povolením vydavateľstva Antar s.r.o.

>> Vhodný interiérový nábytok
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre