Zariadenie domácnosti a nábytku pre rodinu a deti? Na tieto rady nezabudnite

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérIzbyNábytok

Zariadenie domácnosti a nábytku pre rodinu a deti? Na tieto rady nezabudnite

Zariadenie domácnosti a nábytku pre rodinu a deti? Na tieto rady nezabudnite

Pri výbere nábytku sa väčšinou zameriavame na jeho vzhľad, kvalitu a pohodlie. Ak ale vyberáme nábytok pre domácnosť s deťmi, kritériá sa dramaticky menia. Práve preto sme si pre vás pripravili štyri praktické rady pre výber nábytku pre rodiny s deťmi, vďaka ktorým sa ľahšie zameriate na to najdôležitejšie.

 

 

1. Nedajte škvrnám šancu

Mnohí rodičia si myslia, že zariadenie domácnosti pre deti sa nezaobíde bez kompromisov ohľadom dizajnu. Predstava, že odolný a ľahko umývateľný nábytok je zákonite nevkusný, už je dávno minulosťou. V súvislosti so škvrnami a nečistotami bývajú najčastejšie skloňované pohovky a kreslá.

U tých je tým pádom kľúčové čalúnenie. Preto by ste mali vyberať také súpravy, ktorých povrchovú vrstvu môžete v prípade potreby oprať a ktorá vydrží aj menej opatrnú manipuláciu. Zatiaľ čo v odolnosti vedú umelé materiály, atraktívny vzhľad s možnosťou prania kombinujú aj jutové obliečky.

Zariaďujete detskú izbu? S týmito radami z nej vytvoríte útulný a praktický priestor aj bez drahého dizajnéra.

2. Pozor na ostré hrany a krehké materiály

V ponukách obchodov s bytovými doplnkami síce nájdete rôzne ochranné prvky pre nábytok, no najlepšou prevenciou je vyhnúť sa ostrým hranám úplne. Preto vám odporúčame vyberať napríklad stoly so zaoblenými doskami a guľatými nohami. Vyhýbať by ste sa mali dvierkam so sklenenou výplňou alebo konferenčným stolíkom so sklenenými prvkami.

Nedajte škvrnám šancu Zariadenie domácnosti a nábytku

3. Úložných priestorov nie je nikdy dosť

S deťmi prichádza aj neustále meniace sa spektrum hračiek, oblečenia či školských potrieb. Nie každý z nás má k dispozícii povalu alebo pivnicu, a tak sú niekedy jedinou možnosťou úložné priestory nábytku či úložný priestor na hračky. Z týchto dôvodov pre vás môžu byť výhodné napríklad postele alebo sedacie súpravy s úložným priestorom.

Viac tipov, ako využiť priestor v malom byte či dome na maximum, sme si pre vás pripravili v článku na tému Ako nafúknuť malý byt.

4. Neviditeľní strážcovia

Elektronické detektory patria v moderných domácnostiach medzi neoceniteľné doplnky, ktoré výrazne zvyšujú bezpečnosť nielen detí, ale aj dospelých. Stretnúť sa môžete s detektormi, ktoré vás dokážu upozorniť na únik:

 • oxidu uhličitého,
 • oxidu uhoľnatého,
 • zemného plynu
 • či propán-butánu.

Moderné detektory dokážu komunikovať prostredníctvom Wi-Fi alebo Bluetooth s vaším smartfónom. Na prípadný únik plynov vás tak upozornia aj na diaľku. Moderné technológie ale nie sú spojené len s bezpečnosťou, ale aj komfortom a domácimi prácami.

U detí nie je otázkou, či škvrna vznikne, ale kedy k tomu dôjde. To bohužiaľ platí aj o ďalších nešťastných náhodách, ktorým sa skrátka nedá vyhnúť. Preto je dôležité, aby ste sa zariadením domácnosti snažili aspoň zmierniť ich následky. Bezpečný nábytok, odolné materiály alebo textílie vhodné do práčky – to všetko vám uľahčí vedenie domácnosti s deťmi.

Galéria

Foto: Unsplash, Shutterstock
Redakcia

>> Kvalitný detský nábytok
za dobrú cenu TU <<

 

Komentáre (1)

 1. Vďaka za článok.
  Teraz sme práve skončili stavbu domu po hlhých 10. rokoch a veľmi sa teším na zariadovanie.
  Som rada, že viem kde mám hľada rady. Lebo na maličkosti sa vždy zabudne a potom to človek ľutuje.
  Ale tu je všetko pekne spísané.
  Ďakujem ešte raz.

Komentáre