Veľká premena obývačky. Bez vŕtania a veľkých investícií – samolepiace tapety

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérPovrch. úpravy, maľby tapety

Veľká premena obývačky. Bez vŕtania a veľkých investícií – samolepiace tapety

Ciernobiela samolepiaca tapeta samolepiace tapety

Hľadáte spôsob, ako oživiť obývačku bez veľkých investícií a náročného prerábania? Vyskúšajte samolepiace fólie a tapety, ktoré vdýchnu život akejkoľvek miestnosti. V širokej ponuke motívov si nájde každý člen rodiny. Prinášame vám stručný prehľad kreatívnych spôsobov, ako využiť v obývačke samolepiace tapety.

 

Originálnymi doplnkami oživíte každý interiér

Neprehliadnite:
Biele steny sú nuda

 

Unikátna stena bez veľkého zásahu

Samolepiace tapety na stenu sú dnes veľmi obľúbené vďaka svojej atraktívnej cenejednoduchej aplikácii. Moderná stena z pálenej tehly či elegantné cédrové drevo za TV stolíkom vyrazia dych každej vašej návšteve. Pri výbere motívu sa riaďte nábytkom a množstvom svetla v miestnosti. Tmavšie motívy sú vhodné skôr pre miestnosti s dostatkom prirodzeného svetla.

Vyberte si tapetu podľa vašich predstáv

Reštaurovanie starého nábytku

Retro nábytok nepatrí na povalu ani do pivnice. Vďaka fóliám a tapetám môžete vytvoriť zo starého konferenčného stolíka či vitríny unikát, ktorý dá vašej obývačke nádych luxusu. Ideálne kusy nábytku sú tie, ktoré majú hladké a rovné steny. Na tie sa vám budú fólie nanášať najjednoduchšie. Vyskúšať môžete tiež viac druhov fólií na jednom kuse nábytku.

Kontrastna tapeta do kupelne samolepiace tapety

Detska tapeta samolepiace tapety

Samolepiaca tapeta samolepiace tapety

Samolepiaca tapeta imitacia dreva samolepiace tapety

Dekorácia vnútra políc či vitrín

Ak hľadáte decentnejší spôsob, ako pozmeniť vzhľad obývačky, môžete sa zamerať na detaily. Tapety sa budú vynímať aj na vnútorných častiach nábytku. Máme na mysli police knižníc či sklenených vitrín. Motív tapety môžete buď zladiť so zvyškom obývačky, alebo môžete vytvoriť celkom novú kombináciu farieb.

Ako nanášať samolepiace tapety?

Lepenie samolepiacich tapiet je jednoduché a zvládnete ho aj bez profesionálnej pomoci. Základom úspešného nanášania je pevný, hladký a suchý povrch. Stenu by ste mali vopred odmastiť, zbaviť nerovností a tiež zvyškov farieb.

Náš TIP:
Vždy si kúpte väčšiu plochu tapety, než akú v skutočnosti potrebujete. Necháte si tak rezervu pre prípadné chyby.

Moderné tapety a fólie sú dostupné v rôznych motívoch a rozmeroch. Tapety je nutné nanášať po jednotlivých pásoch. Prvý pás je nutné umiestniť čo najpresnejšie, pretože bude ďalej ovplyvňovať umiestnenie ďalších pásov. Na rohových častiach vám odporúčame ponechať aspoň 5cm presah, ktorý na záver odrežete. Fóliu nanášajte po menších častiach, z ktorých hneď odstraňujte vzduchové bublinky.

Radi by ste vdýchli vašej obývačke nový život bez veľkých výdajov? Samolepiacu fóliu môžete naniesť hneď na niekoľko povrchov. Pomocou tapety môžete reštaurovať starý nábytok či upraviť vzhľad políc. Samolepiace tapety na stenu sa tiež dnes tešia veľkej obľube. Dôvodom je ich cenová dostupnosť a pohodlná aplikácia.

Galéria

Foto: dovido.sk
Redakcia

>> Viac tapiet do interiéru
Tu alebo maľovania podľa čísel <<

 

 

Komentáre (1)

  1. Dobrý deň,
    je to veľmi pekné.
    Je to kompromis, lebo tapety môžu byť lacnejšie a urobiť z miestnosti úplne iný dojem.
    Ale nie je to krátkodobejšie riešenie?

Komentáre