Praktické tipy, ako na predzáhradku snov

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


ExteriérVýsadbaZáhrada

Praktické tipy, ako na predzáhradku snov

Praktické tipy, ako si vybudovať predzáhradku snov

Krásna rozkvitnutá predzáhradka je pýchou každého majiteľa rodinného domu. Plní primárne estetickú funkciu pri vstupe do domu. Dnes sa spoločne pozrieme na to, ako si vybudovať predzáhradku od nuly jednoducho a za dobrý peniaz.

Predtým, než začnete fantazírovať o vašej predzáhradke si nezabudnite overiť, kade presne sú vedené inžinierske siete, ktoré bude treba zohľadniť. S touto vedomosťou si následne môžete vytýčiť tvar záhonu, ktorý chcete dosiahnuť. Aktuálne sú trendy najmä oblé krivky, ktoré pekne balansujú rovné línie spevnených plôch. Hranice predzáhradky si jasne vyznačte, zjednoduší vám to ďalší krok, ktorým je plánovanie porastu a jednotlivých prvkov predzáhradky.

Neprehliadnite:
Postavte si vyvýšené záhony pre vašu záhradku

Výber rastlín do záhonu podmieňte stanovišťu, na ktorom sa budú nachádzať. Ak je predzáhradka orientovaná na sever s nedostatkom slnka, voľte rastliny určené do tieňa/polotieňa ako napríklad brečtan, rododendrony, alebo fuchsie.

Ak chcete, aby vyzerala predzáhradka celoročne tip top, do záhonu vyberte mix kríkov a iných okrasných drevín, letničiek, trvaliek, cibuľovín a okrasných tráv.

Praktické tipy, ako si vybudovať predzáhradku snov

Pustite sa do práce

Pred samotnou realizáciou predzáhradky je potrebné danú plochu dôkladne pripraviť. Začnite prekopaním pôdy a odstránením koreňov buriny, ktorá sa tam vyskytuje. Následne rozhoďte niekoľko balíkov záhradného substrátu a zapracujte do pôdy.

Do takto pripravenej pôdy môžete začať sadiť. Začnite výsadbou kríkov. Dôkladne ich polejte a pokračujte o 24 hodín. Celú plochu pokryte čiernou netkanou textíliou, ktorá neskôr skrotí burinu v predzáhradke a zároveň bude udržiavať zem príjemne vlhkú.

Pokračujte umiestnením väčších kameňov, ktoré budú nielen držať textíliu na mieste, ale aj dotvoria celkový estetický dojem z predzáhradky. Nakoniec zasaďte jednotlivé rastliny a celý záhon dokončite rozhádzaním drvenej kôry, prípadne jemného riečneho štrku a voila! Máte predzáhradku, ktorú vám bude závidieť nejeden sused.

Foto: Unsplash
Redakcia

>> Vhodné exteriérové doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre