3 tipy pre dokonalý zážitok z vianočného stolovania

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


InteriérKuchyne

3 tipy pre dokonalý zážitok z vianočného stolovania

3 tipy pre dokonalý zážitok z vianočného stolovania 2

Vianoce sú za rohom a s nimi aj sviatočné pochúťky za spoločným rodinným stolom. Po dlhej príprave prídu na rad tradičné dobroty a vytúžený oddych. Ak hľadáte spôsoby, ako si užiť tieto momenty naplno alebo ako dať tento rok vianočnému posedeniu nový nádych, máme pre vás niekoľko overených tipov stolovania.

 

 

Prípitok z unikátnych pohárov

Slávnostný prípitok si zaslúži špeciálne prípitkové poháre. Nech už si večer plánujete štrngať s vínom, šampanským alebo nealkoholickým nápojom, unikátne poháre na víno dajú prípitku tú správnu atmosféru. Bez ohľadu na to, či dávate prednosť decentným dekoráciám, alebo ste otvorení všetkým farbám a motívom, v predvianočných ponukách si určite nájdete.

Náš TIP:
Otvorené víno vo fľaši zazátkujte vákuovou pumpou. Predĺžite tak jeho trvanlivosť v chladničke.

Luxusný nádych sviatočného stolovania môže priniesť aj dekantér na víno alebo karafa na vodu. Tieto nádoby na nápoje sú obľúbené najmä vďaka svojim jedinečným tvarom. Stretnúť sa môžete s jednoduchými nádobami z krištáľového skla alebo s umelecky ladenými a gravírovanými kúskami.

Diamante Silhouette black poháre na víno

Diamante Swarovski Poháre na víno Hearts

Diamante Swarovski Romance

Diamante Váza Swarovski Romance

Crystalex Poháre na sekt By Mucha

Prípitok z unikátnych pohárov

Pohodlná príprava večere

Pripraviť slávnostnú večeru a zachovať si pri tom chladnú hlavu je každoročnou výzvou takmer v každej domácnosti. Ak si chcete prípravu štedrovečernej večer tento rok trochu uľahčiť, vyskúšajte nové formy na pečenie.

Koláče, na ktoré tak ľahko nezabudnete

Príprava jedál ale nie je len o varení a pečení. Správne servírovanie dokáže vytvoriť aj z celkom obyčajného pokrmu znamenitú pochúťku. Vyskúšajte aj vy tento rok sklenené tácky a podnosy, s ktorými budú vaše Vianoce ozaj rozprávkové.

Nech už plánujete prežiť tohtoročné sviatky v kruhu najbližšej rodiny, alebo už máte pripravený celý zoznam hostí a hostiek, postarajte sa o nezabudnuteľnú atmosféru. Vyskúšajte nové servírovacie spôsoby, dekorácie či celkom nové recepty. Prajeme vám veľa šťastia s prípravami.

Galéria

Foto: Unsplash, Freepick, Shutterstock
Redakcia

>> Vhodný riad, poháre, a dekorácia
nielen na vianoce <<

 

 

Komentáre