Predvianočné upratovanie: Na čo nezabudnúť

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Predvianočné upratovanie: Na čo nezabudnúť

Predvianočné upratovanie: Na čo nezabudnúť, vianove a darčeky

Rok uplynul ako voda a nás od Vianoc delí aktuálne už iba niekoľko dní. Ako si pripraviť domácnosť na toto sviatočné obdobie? Poradíme vám v dnešnom článku predvianočné upratovanie.

Ak ste si aj vy dali minulé Vianoce záväzok, že začnete s nakupovaním vianočných darčekov, so zdobením domácnosti a s prípravou vianočných dobrôt o niečo skôr, tieto dni sú najlepším obdobím na odštartovanie vianočnej sezóny.

So stúpajúcou hladinou stresu sú organizácia jednotlivých úloh a plán tým najlepším, čo môžete pre svoju psychickú pohodu urobiť. Vianočnú prípravu by ste mali začať hĺbkovým upratovaním domácnosti.

Upratovanie si rozdeľte na niekoľko dní

Nie je nič horšie, než na seba naložiť všetku tiahu sveta tým, že sa budete snažiť upratať celú domácnosť za jeden deň. Oveľa múdrejšie je rozdeliť si túto robotu na niekoľko častí, a to buď podľa jednotlivých izieb, alebo podľa jednotlivých úloh ako utieranie prachu, vysávanie a podobne.

Predvianočné upratovanie: Na čo nezabudnúť, vianove a darčeky

Odložte všetko nepotrebné

Súčasťou prípravy interiéru na vianočné sviatky je určite aj výmena jesennej, prípadne Halloweenskej dekorácie za tú vianočnú. Preto v rámci príprav prejdite celý priestor a odložte do krabíc všetko nepotrebné. Nezabudnite krehké predmety obaliť do novín, aby sa pri skladovaní nepoškodili.

Neprehliadnite:
Vyrobte si vianočný veniec na dvere

Vymeniť môžete takisto aj plagátiky v rámikoch, obliečky na dekoratívnych vankúšoch či dokonca celé koberce. Predstavivosti sa medze nekladú a pri tvorení vianočnej atmosféry už obzvlášť nie.

V rámci prípravy taktiež nezabudnite prichystať aj všetky sviatočné taniere, misky, príbory a poháre. Ušetríte si tak stresy s prípravou stolovania pre sviatočnú večeru na poslednú chvíľu.

Za celú redakciu by sme vám chceli srdečne popriať krásne a pokojné prežitie tohtoročných vianočných sviatkov.

Foto: Unsplash.com
Redakcia

>> Vhodné vianočné doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre