Zrelaxujte v pohodlí vlastného domova. Ako si navodiť atmosféru oddychu vo vlastnom dome.

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


Interiér

Zrelaxujte v pohodlí vlastného domova. Ako si navodiť atmosféru oddychu vo vlastnom dome.

Zrelaxujte v pohodlí vlastného domova. Ako si navodiť atmosféru oddychu vo vlastnom dome

I keď by mnohí z nás prijali relax na dovolenke v zahraničí, alebo hoci iba na Slovensku, bohužiaľ nie je to realita dní, ktoré žijeme. V dnešnom článku si preto povieme o tom, ako si navodiť atmosféru oddychu vo vlastnom dome.

Najlepší oddych zažijete, ak aspoň na chvíľu zmeníte svoje prostredie a vaše aktivity, ktoré doma bežne vykonávate. Práve preto je jednou z najúčinnejších metód, ako zrelaxovať v pohodlí domova, jednoducho pobyt vo vani.

Zrelaxujte v pohodlí vlastného domova. Ako si navodiť atmosféru oddychu vo vlastnom dome

Spa v kúpeľni

Na prípravu relaxačného kúpeľa si naplňte vaňu teplou vodou aspoň do 3/4 výšky vane. Pridajte penu do kúpeľa, alebo šumivú bombu do kúpeľa, ktoré dodajú vášmu kúpeľu vôňu, farbu a penu. Pre celistvý relaxačný zážitok sa však zamerajte aj na ďalšie zmysly.

Neprehliadnite:
Každý potrebuje z času na čas vypnúť a zregenerovať telo a aj myseľ, sauna a jej účinky na zdravie

Zhasnite svetlá a zapáľte si sviečky, jednu z nich aromatickú, na prevoňanie celej kúpeľne. Odporúčame si zapnúť aj jemnú hudbu, ktorá vám pomôže uvoľniť sa. Ak sa cítite obzvlášť napäto, skúste zapojiť do vášho relaxačného zážitku aj jednoduché dychové cvičenie. Zhlboka sa nadýchnite, zadržte dych na 3 sekundy a pomaličky zas vydýchnite. Opakujte pokým sa nebudete cítiť uvoľnenejšie.

Zrelaxujte v pohodlí vlastného domova. Ako si navodiť atmosféru oddychu vo vlastnom dome.

Hygge večer s partnerom

Ak nemáte doma vaňu, nezúfajte. Príjemný večer si viete pripraviť aj v pohodlí obývacej izby, prípadne spálne. Začnite rýchlym uprataním priestoru, v ktorom budete relaxovať. Odložte všetky zbytočnosti, vrátane telefónu, zapáľte zopár sviečok a zhasnite všetky svetlá.

Pripravte si drobný snack, najlepšie čerstvo upečený, prípadne pohár vínka. Oblečte si voľné oblečenie, usaďte sa, urobte si pohodlie, vyberte mäkkú deku a ponorte sa do gauča, alebo postele. Ak nemáte partnera na zmysluplný rozhovor, môžete si zapnúť obľúbený film, alebo naopak. pozrite si niečo úplne nové.

Za každú cenu sa nenechajte rozptýliť telefonátmi, prehliadaním sociálnych sietí, alebo myslením na úlohy, ktoré vás čakajú na druhý deň. Nezabudnite, že tento čas je časom pre vás a dnešný oddych vám pomôže byť produktívnejší opäť na ďalší deň.

Foto: Unsplash, Shutterstock
Redakcia

>> Vhodné relaxačné doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre (2)

  1. Veľmi príjemné rady, odporúčam každému kto nemá možnosť odcestovať za oddychom 🙂

  2. Dobrý deň áno naozaj skvelé rady. Všetko odporúčam skúsiť.
    A ani nemusíte ďaleko cestovať.

Komentáre