Vyrobte si vianočný veniec na dvere

Stavajsnami.sk

Stavebníctvo, stavby, byty, domy a všetko o nich


DvereInteriér

Vyrobte si vianočný veniec na dvere

Vyrobte si vianočný veniec na dvere, ozdoby, vetvičky, šišky, ihličie

Vianočný veniec na dvere a jeho výroba je v princípe veľmi jednoduchá. Stačí zhromaždiť správny materiál, sezónne ozdoby a nezabudnúť si ani sviatočného ducha, aby celá výroba venca bola skôr radosťou než trápením.

Prvým krokom pri výrobe sviatočného venca je nájsť si inšpiráciu a predstavu, ako by ste chceli, aby veniec vo finále vyzeral. Výhodou je, že vence môžu byť vyrobené zo všelijakých druhov materiálov, a tak si môžete jeho výrobu prispôsobiť aj tomu, čo máte momentálne poruke, alebo čo viete jednoducho kúpiť v obchodoch. Medzi najpopulárnejšie materiály patria v prvom rade rôzne prírodné materiály ako vetvičky, ihličie, šišky, šípky, či slama. Zužitkovať však môžete samozrejme aj umelé kvety, drevené ozdôbky, rôzne stuhy a podobne.

Pustite sa do výroby

Začnite tým, že si na pracovnú plochu rozložíte letáky, alebo kartón na ochranu. Prútený veniec položte na stred stola a okolo neho si poukladajte jednotlivé kúsky materiálu, ktoré budete pripájať na veniec.

Neprehliadnite:
Ako si vyzdobiť vchodové dvere a predzáhradku vianočnou dekoráciou

Zapnite kreativitu a postupne prikladajte jednotlivé kúsky materiálu na veniec. Nezabudnite skúsiť viacero možností. Ak ste spokojní s kompozíciou, môžete prejsť k pripevňovaniu.

Vyrobte si vianočný veniec na dvere, ozdoby, vetvičky, šišky, ihličie

Na uchytenie jednotlivých kúskov vetvičiek, šišiek a iných dekorácií použite klasický zelený záhradkársky drôtik. Veniec by mal na konci tohto procesu ako tak držať pohromade. Avšak na to, aby odolal nepriaznivým poveternostným podmienkam v zimnom období, odporúčame ho zaistiť aj tavnou lepiacou pištoľou.

Veniec nechajte vytvrdnúť pár minút a voila, máte pod rukami unikátnu ozdobu vašich vchodových dverí na nadchádzajúce vianočné obdobie.

Foto: Shutterstock
Redakcia

>> Vhodné vianočné doplnky
za dobrú cenu nájdete TU <<

 

Komentáre